PDA

Zobacz pełną wersję : Płatew i słup - szpara



kazaa
18-06-2014, 14:50
Dzień dobry,

dzisiaj zauważyłem, że płatew nie dociska całą powierzchnią do pionowego słupa, który ją podtrzymuje. Wygląda jakby płatew wyschła i jej końcowy fragment uległ "skręceniu".

Długość płatwi ok. 6.5m, wym. 24x18cm. Płatew z jednej strony oparta na ścianie, następnie w odległości od niej (3.5m) stoi słup i kolejny 3m dalej (ten ze zdjęć z załącznika). Słupy mają wymiary 16x16cm. Szpara powstała tylko na tym słupie na końcu - na środku płatew dociska dobrze do słupa. Krokwie od góry płatwi nie podniosła się tzn. dociska na płatew całym zacięciem (zamkiem?).

Bardzo proszę o pomoc. Co mam z tym zrobić? Boję się, że dalej się obróci i słup się przechyli? wypadnie? a wszystko zawali mi się na głowę.

Pozdrawiam,

kazaa
20-06-2014, 10:41
Witam ponownie,

wykonawca zaproponował wbicie klinów między płatew a słup, żeby rozłożyć ciężar na cały słup, dodatkowo przykręcić płaskownik(?) łączący płatew ze słupem od strony widocznej na zdjęciu oraz ewentualnie przewiercić słup i ścisnąć śrubą (?), żeby dalej się nie rozsychał.
Czy to dobry pomysł?

kazaa
26-06-2014, 09:06
Przyjrzałem się drugiej płatwi i też jest trochę zwichrowana. Wygląda jakby drewno było nierówne już podczas montażu (?!)

Proszę jeszcze raz bardzo o pomoc, co z tym słupem zrobić? Klinować? Wymieniać słup? Heblować płatew?

bracki88
26-06-2014, 10:00
podklinuj i zostaw ;-) daje głowę uciąć, że dach się nie zawali:)

kazaa
28-06-2014, 10:14
podklinuj i zostaw ;-) daje głowę uciąć, że dach się nie zawali:)

Dziękuję bracki88 i Panu Andrzejowi Wilhelmiemu za pomoc. Jestem umówiony na oględziny dachu.


Pozdrawiam serdecznie,