PDA

Zobacz pełną wersję : Wykonanie wjazdu na działkę przez rów melioracyjny



paavello
18-06-2014, 15:01
Witam
Za rok planuję rozpocząć budowę, natomiast w tym roku chciałem ogrodzić działkę i tu pojawia się problem. Od frontowej strony działki jest rów drogowy (melioracyjny), działka co prawda posiada wjazd, ale jest on przy samej jej krawędzi (nie odpowiada mi to miejsce) i chciałem dorobić trochę tego wjazdu (ok 6 metrów) żeby brama przesuwna się otworzyła. Żona była się pytać w urzędzie miasta i powiedzieli jej że żeby wydać zgodę na nowy przejazd potrzebuję projekt działki z zaznaczonym domem itp. Nie kupiłem jeszcze nawet projektu, działka jest na mnie przepisywana dopiero i przed zimą tego nie uzyskam. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Z pewnych powodów bardzo zależy mi żeby jeszcze w tym roku zamknąć temat płotu i tego wjazdu. Czy te urzędasy zawsze muszą robić pod górkę? Połowa sąsiadów ma ten rów zamknięty a mi nawet na zrobienie wjazdu nie pozwalają.

End_riu
18-06-2014, 17:57
Zobacz tu i ewentualnie zaadaptuj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?227653-Jakie-kr%C4%99gi-na-wiazd
Na wjazd daj kręgi :)
Urzędasy czują nieodpartą potrzebę utrudniać innym życie.

Pozdrawiam.

forgetit
18-06-2014, 21:28
Nie do końca tak jest. Zdarzają się mądrale, którzy w rów wrzucą rurkę 200mm albo kręgi studzienne i potem pretensje do całego świata, że woda nie płynie, że popękało, że się zawaliło w końcu.

beatagl
18-06-2014, 22:38
Na wjazd daj kręgi :)


Pozdrawiam.

Jemu radzisz kręgi mi poradziłeś rurę ?

End_riu
19-06-2014, 08:13
On będzie budował. Ty kręgi chcesz wymienić, więc wnioskuję, że budowę już ukońcyłaś i chcesz ogarnąć trochę przed domem.
Zgadnij co się stanie jak wjedzie choćby grucha z betonem. Chociaż pewnie wcześniej dostawy materiałów by już to zniszczyły.

mikolayi
23-06-2014, 11:13
jak na razie to pachnie mi tutaj samowolą budowlaną. Jak piszesz, działka nawet nie jest Twoją własnością a tej chwili. Nie uzyskasz formalnej zgody na takie poszerzenie wjazdu, bo zgodnie z przepisami szerokość zjazdu nie może być większa od szerokości jezdni, do której wjazd się włącza. Po drugie kluczową sprawą jest to ,czy rów jest drogowy, służący do odwodnienia korony drogi, czy melioracyjny. Jeśli melioracyjny, to potrzebne będzie także pozwolenie wodno - prawne na nowy zjazd. Po trzecie. Wyobraź sobie, ze wchodzisz do domu a tam siedzę ja, patrzę w Twój telewizor, piję Twoje piwo, wyjadam Twoją kiełbasę z lodówki. Jak byś zareagował ?