PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa mieszkań pod wynajem na wsi ! - Czy opłacalne ??



mateusz0081
19-06-2014, 14:29
Witam
Od pewnego czasu zastanawiam się czy było by opłacalne wybudowanie mieszkań pod wynajem.
Posiadam dwie małe działki po ok. 500 m2, które są prawie w centrum wsi. Wieś jest dość duża i rozwijająca się dość szybko, liczy ponad 2 tyś mieszkańców. Dużo punktów handlowych, budowlane, spożywcze (biedronka) chemiczne itp.

Nie wiem ile wyniósł by koszt budowy ok 6-8 mieszkań na jednej działce, najtańszym kosztem i jaki system budowy było by trzeba wybrać.
Czy standardowo z pustaka lub może z gotowych elementów prefabrykowanych betonowych ?
Jakie wiążą się koszty z późniejszym wynajem (podatki, opłaty itp ) ??

Jeżeli jest tutaj taka osoba, która orientuje się w takowych sprawach, proszę o pomoc.
Pozdrawiam

jajmar
19-06-2014, 14:39
Koszt budowy to 2,0-3tyś m2. Z ciekawości te mieszkania chcesz wynajmować pod turystykę czy napływowym "mieszkańcom" ?

mateusz0081
19-06-2014, 14:53
Miały by być to mieszkania całoroczne, takie jak wynajmują w miastach w blokach.
Myślę, że do 30-40 m2.
Czy budowa w opcji z gotowych elementów prefabrykowanych betonowych jest tańsza?

Elfir
19-06-2014, 15:38
nie.
Żaden deweloper nie buduje z prefabrykatów. :)
Ja bym się zastanowiła czy MPZP przewiduje budownictwo wielorodzinne.

To czy najem się opłaci - watpię. Chyba, ze w pobliżu jest wieksze miasto cierpące na niedobór lokali a droga dojazdowa jest prosta i szybka (20-30 min max).
Bardziej opłaci się zbudowac na sprzedaż.

mateusz0081
19-06-2014, 21:21
Do wiekszego miasta mam 15 min.
W zasadzie, jeżeli miał bym budować na sprzedaż, czy dużo można zarobić na takich nieruchomościach ?
Lub budowa domów mieszkalnych ?
Wiem, że zależy to od lokalizacji i wielu czynników, lecz średnio chciał bym wiedzieć jak wygląda to procentowo.
Pozdrawiam

Elfir
19-06-2014, 21:45
deweloperzy jakoś nie narzekają.
U mnie w okolicy każda tańsza wieksza dzialka jest wykupiona przez deweloperów