PDA

Zobacz pełną wersję : CZYM ŁĄCZYĆ MEMBRANĘ DACHOWĄ



asaj
29-07-2004, 21:11
W poniedzialek przychodza mi kryc dach. Majster mowi ze folie bedzie laczyl specjalnymi zszywaczami. Ja gdzies czytalam ze nalezy ja kleic tasma klejaca specjalnie do tego przeznaczona. I co zszywki czy tasma??Prosze o pomoc :-? :-? Bardziej przemawia do mnie tasma. Co wy na to??

delf
30-07-2004, 20:59
U nas robili takerem, przyszywali ja do więźby, a ją samą nie łączyli, tylko robili zakładki.

asaj
30-07-2004, 22:13
bardzo dziękuję za tą podpowiedż. chyba już wiem jak ma wyglądać ten zakład, żeby nic nie przeciekało. może komuś z was kładli jeszcze inaczej. kto pyta nie błądzi :wink: :wink:

zbys
31-07-2004, 10:55
Na zakładkę!!!1

cyrus
31-07-2004, 11:39
można dodatkowo zakładki skleic specjalnymi taśmami, albo innym systemem proponowanym przez producenta - np fma Dorken ma klej w tubce (coś jak silikon) i skleja on dwa kawałki foli złożone na zakład ze sobą.

piotr.o
31-07-2004, 13:58
Zszywka mi do krokwi zakład powinien wynosi ok. 10% szerokości rolki.
W koszach należałoby położyć folię podwójnie.Pozdrawiam Piotr

asaj
31-07-2004, 16:14
Piotr wyjaśnij i uzasadnij mi dlaczego podwójnie w koszach, domyślam się że są to miejsca najbardziej narażone na przeciekanie, ale czy podwójna folia coś da jak mi spartolą niedajboże dach. Będą mi kryli blachodachówką na co mam zwracać uwagę co najszebciej mogą spieprzyć . A dach jest niemały i kopertowy ( ok. 500 m2 )

Z GÓRY DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ I POZDRAWIAM

piotr.o
01-08-2004, 09:03
Częsciowej odpowiedzi udzieliłeś sobie sam. kosz jest rzeczywiście najbardziej narażony na przeciekanie. Jest to przecież nic innego jak rynna na dachu. Zbiera wodę z dwóch albo nawet więcej połaci jest też meijscem zalegania śniegu zimą.
Podzcas krycia dachu zwróć uwagę żeby wszystkie ewentualne uszkodzenia folii zostały zaklejone taśmą reperacyjną. Następnie nie dopuśc do cięcia blachy innym narzędziem jak nibler lub ręcznie. W żadnym przypadku nie może to być szlifierka kątowa tzw. diaks. I pamiętaj powłoka poliestrowa którą pokryta jest bklachodachóka jest delikatna i wymaga ostrożnego obchodzenia się z nią.
Wszelkie miejsca zadrapań należy zabezpieczyć lakierem renowacyjnym.
Jeśli jeszcze czegoś nie wiesz pytaj. Pozdrawiam Piotr

piotr.o
01-08-2004, 09:04
Częsciowej odpowiedzi udzieliłeś sobie sam. kosz jest rzeczywiście najbardziej narażony na przeciekanie. Jest to przecież nic innego jak rynna na dachu. Zbiera wodę z dwóch albo nawet więcej połaci jest też meijscem zalegania śniegu zimą.
Podzcas krycia dachu zwróć uwagę żeby wszystkie ewentualne uszkodzenia folii zostały zaklejone taśmą reperacyjną. Następnie nie dopuśc do cięcia blachy innym narzędziem jak nibler lub ręcznie. W żadnym przypadku nie może to być szlifierka kątowa tzw. diaks. I pamiętaj powłoka poliestrowa którą pokryta jest bklachodachóka jest delikatna i wymaga ostrożnego obchodzenia się z nią.
Wszelkie miejsca zadrapań należy zabezpieczyć lakierem renowacyjnym.
Jeśli jeszcze czegoś nie wiesz pytaj. Pozdrawiam Piotr