PDA

Zobacz pełną wersję : Bardzo prosze o porade wsprawie hydroizolacji



ewik1
21-06-2014, 16:25
jak w temacie bardzo prosze o porade co zrobić, mianowicie
jeden z balkonów-typowa wylewka betonowa, nasiąka wodą i w środku w salonie w jego okolicy jest zaciek.Chcieliśmy położyc żywice poliuretanową ale koszt dla 2 balkonów to 6 tys.na chwile obecną nie stać nas na to.
za rok myśleliśmy o żywicy epoksydowej w 2 łazienkach i garderobie-razem z balkonami może byłoby taniej.
I tu nasz pytanie jak uszczelnić balkon na zimę by nie namiękał i przeciekał, a jednocześnie nie zmykać obie drogi by z czasem położyć żywicę?????
może ktoś ma jakiś ciekawy pomysl

fighter1983
21-06-2014, 16:59
Dlaczego az 6kpln? Jak duze sa to balkony, czy sa zdylatowane, czy zachowane sa spadki?

ewik1
21-06-2014, 17:43
balkony są typowe dla domu jednorodzinnego, w sumie ok.6mkw.zrobiona jest tylko wylewka-w takim stanie ten dom kupiliśmy. Na jednym z balkonów leży papa, a drugi jest odsłonięty i to od tego balkonu jakby podciągała wilgoć.
pytałam u różnych wykonawców, i albo nie chcąą jechać do tak małego zleceni albo, 3 firmy, podały mi cene za całość 6 tys.

nie maamy kasy by tyle wyłożyc za balkony a na zimę musimy jakoś je uszczelnić, bo nam cały sufit gipsowy odpadnie:bash:

fighter1983
21-06-2014, 17:50
zrobcie sami.
zerwac pape, zeszlifowac, jak trzeba to naprawic szpachlowkami:
- sikarepair
- zagruntowac sikafloor 156
- pomalowac zywica poliuretanowa sikafloor 400n elastic

Robota prosta a wszystkie materialy zamkna sie w 1kpln, a jak cos zepsujecie - to zime/dwie przetrzyma

ewik1
21-06-2014, 19:48
jeden z wykonawców polecał zrobić
1. grunt epoksydowy
2. membrana poliuretanowa, elastyczna, uszczelniająca przed przenikaniem
wody i innych świństw w dwóch warstwach, bo to odkryta przestrzeń jest!
3. zamknięcie w matowym przezroczystym poliuretanie
Grubość takiej posadzki byłaby ca. 4-5 mm.

czyli co z tymi membranami?nabili nas w butelkę?
wylewka jest równa, bez peknięć.jeżeli ja tylko zagruntuje i położe żywice to całość nie bedzie przesiąkać?

fighter1983
21-06-2014, 22:55
Sama powłoka poliuretanowa stanowi hydroizolacje, jeżeli podłoże jest mokre zagruntuj 156 i zostaw do jesieni. Jesienią połoz 400n.

ewik1
22-06-2014, 11:09
a czy jest jeszcze jakiś sposób by samemu wykonać spadki?

ewik1
22-06-2014, 13:16
co sądzicie o czymś takim...zaproponował mi to jeden z zapytanych przeze mnie wykonawców
on na wylewkę na wykuszu kładłby 4 warstwy papy potem steropian grubości minimum 10cm na to wylewka pod płytki ze sadkiem:( a i jeszcze polecił zrobić rynne
ma to sens czy nie? i za taki balkon nad wykuszem chce 1900 zł z rynna drogo????:(

jajmar
22-06-2014, 13:40
Jeżeli na wykuszu nie ma spadku na zewnątrz to i 10 warstw papy nic nie pomoże, poprostu kwestia czasu i przecieknie.

ewik1
22-06-2014, 14:10
ten wykonawca zrobiłby spadek z ostatnia wylewką, czy tak sie robi?

jajmar
22-06-2014, 14:38
Płytki nie są izolacją, wylewka równiez nie jest izolacją (można ją odpowiednio uszczelnić aby była), styropian nie jest izolcają (przeciw wodną) czyli woda może dotrzeć do papy - ta jeżeli będzie miała spadek w kierunku domu masz wodę w domu.

Zrobilbym spadek na stropie, izolację, potem izolacje termiczną, potem wylewka i znowu izolacja a rynna nie zaszkodzi.

ewik1
22-06-2014, 15:07
przepraszam za głupie pytanie ale te poszczgólne izolacje najlepiej z czego wykonać?:bash:
i aby zrobić spadek na stropie należałoby go odpowiednio zeszlifować?

pieknyromek
22-06-2014, 23:54
Masz już te balkony wylane więc w tym wypadku zrobiłbym spadek wylewką i ją zaizolował. Szkoda zachodu z tym szlifowaniem.