PDA

Zobacz pełną wersję : płyty betonowe na taras i schody



Mikolaj5
21-06-2014, 22:03
Witajcie,
Będę bardzo wdzięczny za podsunięcie konkretnych materiałów z których mógłbym wykonać taras i schody - oczywiści mówimy o płytach betonowych.
Produkty (np. Libet) którym bliżej do płytek mnie nie interesują. Płyty z betonu architektonicznego w naprawdę dużych rozmiarach - to jest to :)

Balto
22-06-2014, 20:07
Szto chociesz: albo beton architektoniczny - namiary znam, albo z kamienia naturalnego : schody (podesty i podstopnice) zależy to jakie masz wymiary w planie...

Mikolaj5
22-06-2014, 20:54
Balto - u mnie projekt jest w fazie przygotowania. Zastanawiam się nad możliwościami jeżeli chodzi o sam materiał. W tym kluczowa kwestia to schody.
Kamień naturalny to raczej nie. Właśnie takie płyty z betonu architektonicznego mnie interesują najbardziej (przykład jak na zdjęciach). Duże rozmiary. Ale też wylewane murki które będą pasować do płyt. No i schody .. czy takie schody wylewa się z betonu architektonicznego, czy mamy jakieś gotowe płyty których możemy użyć?
Jak obniżyć ewentualnie koszty, bo beton architektoniczny drogi jednak ...

Balto
23-06-2014, 22:38
Ech... trzeba zacząć od projektu w którym będzie wszystko, od wymiarów po grubość i zgodnie z tym realizować kolejne podpunkty. To z tego będzie wynikało co i jak będzie zamawiane. Delikatne zmiany w wymiarach mogą wynikać z konkretnej realizacji konkretnego fragmentu. Płyty betonowe na końcu.

Tuznajdziesz.pl
24-06-2014, 09:49
Rzeczywiście najpierw przydałby się projekt. Duże płyty betonowe są też w ofercie Libetu np. takie (http://tuznajdziesz.pl/produkty/produkt/plyta-tarasowa-libet-impressio-maxima-pergaminowa-biel-45541,317/#Scene_1?utm_source=forum%20muratordom&utm_medium=link_w_postach&utm_campaign=wpisy_na_forum_mdom) - może zrealizowaliby Twoje nietypowe zamówienie:rolleyes:

Mikolaj5
24-06-2014, 12:27
No dobrze (wiadomo projekt pierwszy) ale też trudno robić projekt w których są duże płyty betonowe, jeśli takiego materiału nie ma w sprzedaży. Np. czy są takie gotowce z betono architektonicznego na schody?

No właśnie, takich gotowców jak wspomniane wyżej płyty z Libetu szukam.

Balto
24-06-2014, 23:06
W betonie architektonicznym nie ma gotowców. Robisz projekt, jedziesz z tzw. koksem i wtedy wykonywane są płyty - taki wymiar jaki jest konieczny (także: grubość), po czym docinane finalnie są na miejscu. O ich strukturze nie wspominam bo to jasne przez oczywiste....

Mikolaj5
25-06-2014, 12:25
I schody zewnętrzne też robią z takich płyt na wymiar?
Czy to raczej konstrukcja wylewana?

Balto
25-06-2014, 22:45
Schody jak schody: masz dwa warianty: albo masz wylewane z betony, ale z zapasem że będziesz montował płyty, albo robisz jakiś szkielet np. stalowy i do niego montujesz płyty. To zależy od tego co chcesz osiągnąć

Mikolaj5
26-06-2014, 21:44
OK dzięki

edelka
07-07-2014, 12:29
Witam wszystkich. Ostatnio przeglądałam internet w poszukiwaniu czegoś na taras i znalazłam firmę, która produkuje doskonałe płyty dekoracyjne w rożnych kolorach i wymiarach, które doskonale nadają się na tarasy, schody zewnętrzne, a także do wielu innych rzeczy. Firma bodajże nazywała się dekobeton, czy coś w tym rodzaju. Ja jednak zdecydowałam się na kamień.

Luxum
20-11-2015, 23:20
Można pokusić się o beton architektoniczny.
Wystarczy poszukać na naszej stronie.

m.trybulec
21-11-2015, 09:24
Beton architektoniczny na tarasie spoko jest :)
http://www.swiatbetonu.pl/produkty/socho-plyty-z-betonu-architektonicznego-produkowane-przez-firme-buszrem/

Balto
21-11-2015, 20:17
Luxum: podobnie jak i cała masa innych działających na rynku firm także ma swoją ofertę. Widziałem je i mnie się podobały...

PolTeam
12-09-2016, 21:35
Może coś takiego.
MAXIMA firmy LIBET.
367195367196
To nic że ma zacieki producent zapewnie że po kilku latach może będzie niewidoczne.
tylko że musi padać deszcz i trzeba dużo chodzić.

Milano2
16-09-2016, 14:59
Ktoś ma takie płyty betonowe na tarasie nie zadaszonym? Chętnie zobaczyłbym jak wygląda po kilku latach.. bo beton + woda + mróz nie kojarzy mi się dobre ;)

sokratis
22-09-2016, 10:59
Na taki sposób użycia betonu przydałaby się solidna i regularna impregnacja.