PDA

Zobacz pełną wersję : Elewacja drewniana + podsufitka PCV w tym samym kolorze?



Mikolaj5
22-06-2014, 09:51
Witajcie,

Domek jest w trakcie projektowania. Dwa pełne piętra, szerokie okapy. Na dachu blacha na rąbek, która pięknie komponuje mi się z drewnem. Wstawione zdjęcie to próba pokolorowania jednego z gotowych (podobnych projektów).
Myślę nad dużą ilością wstawek drewnianych na parterze (łatwość konserwacji). Natomiast podbitkę widział bym zdecydowanie z PCV. W poszukiwaniu zestawień kolorystycznych przejrzałem chyba wszystkie strony producentów. A tam paleta barw raczej mocno standardowa: złoty dąb, brąz, orzech, mahoń ... koniec :).

Moje pytanie - czy znacie jakiś materiał na podbitkę, który można pomalować na dowolny kolor, tak aby idealnie trafić w kolor drewna na pozostałych fragmentach elewacji? Dodatkowo struktura tego materiału powinna możliwie dobrze imitować drewno ... (?)

imrahil
22-06-2014, 10:34
poszukaj produktu o nazwie Cedral. też się chyba nadaje na podbitki, jest droższe, ale chyba większy wybór kolorów oraz lepsza trwałość.

Mikolaj5
22-06-2014, 15:54
Cedral - typowy przedstawiciel gatunku. Ograniczenie do 30 barw z czego około 9 w kolorach drewna.

brylekpl
24-06-2014, 09:55
Witajcie,

Domek jest w trakcie projektowania. Dwa pełne piętra, szerokie okapy. Na dachu blacha na rąbek, która pięknie komponuje mi się z drewnem. Wstawione zdjęcie to próba pokolorowania jednego z gotowych (podobnych projektów).
Myślę nad dużą ilością wstawek drewnianych na parterze (łatwość konserwacji). Natomiast podbitkę widział bym zdecydowanie z PCV. W poszukiwaniu zestawień kolorystycznych przejrzałem chyba wszystkie strony producentów. A tam paleta barw raczej mocno standardowa: złoty dąb, brąz, orzech, mahoń ... koniec :).

Moje pytanie - czy znacie jakiś materiał na podbitkę, który można pomalować na dowolny kolor, tak aby idealnie trafić w kolor drewna na pozostałych fragmentach elewacji? Dodatkowo struktura tego materiału powinna możliwie dobrze imitować drewno ... (?)

Dziwi mnie jedno - dlaczego decydujac sie na ladne drewniane wstawki elewacyjne chesz zepsuc caly efekt wstawiajac tak brzydkie cos jak PCV na podbitke?? jakies specjalne powody?
Jak juz drewno to wszedzie.

Mikolaj5
24-06-2014, 12:55
O podsufitce z PCV myślę ze względów konserwacyjnych.
Nie wstawie czegoś, co będzie się znacząco różnić. Dlatego też zastanawiam się nad materiałem który można dowolnie malować.

brylekpl
25-06-2014, 10:30
dowolnie malowac mozna drewno. jezeli wstawki na elewacji robisz z drewna to wymagaja one znaczeni wiekszej konserwacji niz podbitka. jak juz postawisz rusztownaie to co za roznica?

Bejaro
25-06-2014, 11:16
O podsufitce z PCV myślę ze względów konserwacyjnych.
Nie wstawie czegoś, co będzie się znacząco różnić. Dlatego też zastanawiam się nad materiałem który można dowolnie malować.

Zamiast PCV można zastosować podbitkę z blachy powlekanej w kolorze drewna, lub też z blachy na rąbek np w kolorze dachu ja z kolei zastanawiam się nad podbitką z plyt OSB i otynkowanych tak jak elewacja.