PDA

Zobacz pełną wersję : Strop skośny przecieka?



nunek1
22-06-2014, 13:24
Witam wszystkich. Mam wykonany żelbetowy strop skośny na poddaszu o grubości średnio 12-13 cm na skosach i 13-14 na części poziomej. Strop był zalany ponad miesiąc temu i wczoraj go rozszolowałem. Po niewielkim deszczu strop w wielu miejscach przecieka. Wystarczy 15-30 minut nie dużego deszczu (nie ulewy) i w wielu miejscach kapie woda zarówno na skosach jak i poziomej części? Czy to jest normalne przy takich stropach??? Na skosy lany był dosyć suchszy beton- wiadomo żeby nie pojechało wszystko w dół nie jest on idealnie zatarty jet trochę chropowatych miejsc. Na części płaskiej już normalny beton na stropy. Obydwa oczywiście beton B20. Czy stropy te mogą tak przeciekać czy to wina wykonawców którzy słabo zagęścili beton???

jajmar
22-06-2014, 13:32
Strop sam z siebie nie musi być szczelny. Ale strop wibrowany lany z betonu z gruszki jest szczelny. Strop był wibrowany ?

nunek1
22-06-2014, 15:57
Strop był normalnie wylewany z gruszki pompą. Beton był wylany rozgarnięty łopatami wyrównany i z grubsza zatarty pacą( ten na skosach). Ten na poziomym był dany nieco rzadszy taki jak na normalne stropy się daje i wyrównany.

jajmar
22-06-2014, 17:23
Strop nie był wibrowany to nie jest normalne układanie betonu. Normalne, zgodne ze sztuką jest wibrowanie. Masz odpoedź na swoje pytanie brak wibrowania powoduje że beton ma w sobie pory

nunek1
22-06-2014, 18:56
Wydaje mi sie ze na stropie skośnym ciężko jest wywibrować beton bo jest duże ryzyko że wszystko zjedzie, a kąt nachylenia stropu u mnie jest taki sam jak dachu tj. 42stopnie. Nie wiem jak na to patrzeć może wypowiedzą się osoby które mają taki strop jak było u nich.

jajmar
22-06-2014, 19:25
Nie wiem jak na to patrzeć może wypowiedzą się osoby które mają taki strop jak było u nich.

A jaki ma to wpływ na szczelność Twojego stropu ?

nunek1
22-06-2014, 19:39
No w sumie żaden :( teraz juz jest po ptakach, ale maja mi ci sami "fachowcy" co robili strop przyjść na czasie wykańczać kominy i ściany szczytowe i nie wiem czy nie kazać im jakoś to poprawiać. Chociaż zatrzeć zaprawą(betonem) od góry przed położeniem styropianu na strop.

coulignon
22-06-2014, 20:03
zaraz - dachu nie będzie że strop ma być szczelny?

Carpenter78
22-06-2014, 22:38
Jeśli widać na nim pęknięcia przez które przecieka woda to prawdopodobnie strop nie był należycie pielęgnowany po wylaniu, tj. odpowiednio podlewany.
Mógłby być spokojnie wibrowany, wszystko z umiarem.
Ja na swoim stropie nad parterem spóżniłem się z podlaniem 15 min i było po ptakach, nie pomogło że był wibrowany, upał zrobił swoje i wyszły pęknięcia.
Zapodaj jakąś fotkę to podyskutujemy.

Pozdrawiam!

jajmar
23-06-2014, 00:57
Ja na swoim stropie nad parterem spóżniłem się z podlaniem 15 min i było po ptakach,


O kurde, skąd wiesz że to 15 minut było nie 10 albo 30?

Carpenter78
23-06-2014, 20:14
Bo tyle trwało wypicie piwa po wylaniu płyty a słońce robiło swoje...

Pozdrawiam!

jajmar
23-06-2014, 21:59
Bo tyle trwało wypicie piwa po wylaniu płyty a słońce robiło swoje...

Pozdrawiam!

Po 15 minutach możesz polać wodą i zatrzeć rysy .... pod warunkiem że nie stoi obok drugie piwo ;)

Carpenter78
24-06-2014, 22:22
eh... próbowałem zacierać ale podejścia było brak no i piwo zostało!