PDA

Zobacz pełną wersję : Porządkujemy forum - czekamy na Wasze uwagi



Redakcja
23-06-2014, 09:38
Co Wam przeszkadza? Jak usprawnić korzystanie z forum? Jakie są Wasze rady? Czekamy na Wasze uwagi. Każdemu autorowi merytorycznego wpisu wyślemy Numer Specjalny Muratora.

Dziękujemy!

fighter1983
23-06-2014, 12:14
1. Brak zawodowego moderatora - poki co moderatorami sa osoby robiace to w wolontariacie, w wolnej chwili. Ponadto brak informacji ze post uznany za reklamowy zostal wyedytowany lub usuniety - czasami caly watek traci sens po takiej edycji, wiec osoba ktora zlamala regulamin i jej wpis zostal wyedytowany powinna zostac o tym poinformowana z mozliwoscia zmiany tego wpisu, tak aby cala wypowiedz nie stracil sensu.
2. Fatalna wyszukiwarka na forum
3. Obsluga korespondencji w PW - praktycznie nie da sie tam nic znalezc, posortowac, wstawic zalacznikow. Bardzo mala pojemnosc skrzynki
4. Platny Profil - po co mi tam dziennik budowy? mozna to miejsce na cos innego wykorzystac.

Elfir
23-06-2014, 15:20
Wyszukiwarka na forum powinna miec mozliwosc wyszukiwania słowa w różnych odmianach.
W tej chwili jak szukam np. informacji o stołach to muszę za każdym razem osobno wpisać:
'stol", "stół", "stole", "stołu", "stoły" itd.
Powinna wyszukiwać bardziej kontekstowo.

Wyszukiwarka nie odszukuje także słów trzyliterowych co jest irytujące, bo wiele projektów domów ma trzyliterowe nazwy (Ala, Ola, Max), podobnie z firmami (AEG, BRW)

Elfir
23-06-2014, 17:51
I jeszcze jedno - moim zdaniem niepotrzebnie tworzy się takie działy jak "Bocianki".
Rozumiem, ze chodziło o konsolidację budujących, by wymieniali się bieżacymi doświadczeniami, ale to nie działa. Jedna osoba pyta się czy dobrze wybrała projekt (chociaż jest osobny dział tylko o projektach), inna pyta o elektrykę (a jest osobny dział elektryczny), kolejna prowadzi tam dziennik budowy, a jeszcze inna pyta o sposób ogrzewania.
Ponieważ nowi nie pytają w dedykowanych działach, gdzie siedzą wyjadacze- specjalisci w danych dziedzinach, a wyjadacze prawie nie zaglądają do "Bocianków", często dostają mało odpowiedzi na nurtujące ich pytania. To może ich zniechęcać do pisania, bo czują sie zignorowani.
Na dodatek często dostają przypadkowe rady od jedno-dwupostowców, które wprowadzają w błąd.

Albo działy:
"Wymiana doświadczeń"
"Doświadczenia i rady, tych którzy już zbudowali"
"KLUB DYSKUSYJNY FORUM"

W zasadzie się dublują, jeśli chodzi o zawartość (może intencje były inne, ale brak dokładnego opisu jaką tematykę kazdy z nich mial poruszać).

Mnożenie działów powoduje, że bardzo cięzko znaleźć odpowiedzi pytania. Kiedy ja szukałam jakiś konkretnych tematów to raz, że irytowała mnie wyszukiwarka, a dwa, ze dostawałam w wynikach np. 50 wątków, ale wiele z nich tylko z 2-3 postami. Przeglądanie ich i wyławianie wartościowych informacji trwało godziny. Wolałam kiedy wiedza była skomasowana w jednym temacie.
Jak po raz setny ktoś zadaje bardzo popularne pytanie np. "jak założyć ogród", to już nikomu się nie chce na to odpowiadac, bo istnieje kilkanascie identycznych wątków, gdzie w zasadzie temat wyczerpano.

"Wydarzenia - z ostatniej chwili - aktualne" w swojej istocie niczym nie różni się od Hyde Parku: "Dyskusje na tematy niebudowlane. Wstęp na własną odpowiedzialność... Dyskusje na najbardziej aktualne tematy społeczno–budowlane...."

"Galeria zdjęć domów Forumowiczów" - w zasadzie wiekszośc wątków to dzienniki budowy lub dzienniki urządzania wnętrz a nie galerie.

"Przepisy kulinarne - o gotowaniu i nie tylko" - ten dział zdominował niktsepcjalny i jego hejterzy, przez co praktycznie jest martwy.

Za to rodzieliłabym dział "Prawo i finanse". Bo sporo jest pytan dotyczących prawa budowalnego, interpretacji MPZP oraz problemów z reklamacjami i giną one wśród porad dotyczących kredytowania budowy.

Jarek.P
24-06-2014, 13:49
Zgadzam się z przedpiścami w tematach:
- wyszukiwarka jest do bani, niestety.
- dział "Bocianki" też wydaje mi się zbędnym rozmydlaniem zawartości forum.
- co do moderacji (@fighter) - moderując jakąś dyskusję staram się to robić tak, żeby nie traciła sensu, ale czasami, zwłaszcza w przypadku dużej dyskusji, która ciągnie się przez ileś stron i "meandruje" nie jest to takie proste. Druga rzecz to fakt, że jesteśmy tylko ludźmi, a często moderujemy z konieczności rzeczy, na których niespecjalnie się znamy - jeśli są jakieś uwagi co do zasadności moderacji, wnioski co można było zrobić inaczej, proszę to do nas wysyłać, choćby klikając w "zgłoś do moderacji" pod pierwszym lepszym postem w dyskusji i tam pisząc, o co biega, takie zgłoszenie trafi do moderatorów, a więc i do zainteresowanej osoby. Zawodowy moderator - byłoby fajnie, ale to by musiał być albo dobrze znający się na wszystkim omnibus, prawdziwy człowiek-orkiestra, albo armia ludzi: do obsługi poszczególnych działów, nie wiem, czy fundusze przeznaczone przez redakcję na obsługę forum by na to pozwoliły :)

Od siebie dodałbym jeszcze propozycję rzeczy, której mi szczerze mówiąc brakuje: funkcjonalność znana z wielu innych forów: jakiś system punktowania forumowiczów za ich aktywność na forum, system widoczny dla innych forumowiczów, co pozwoliłoby osobom poszukującym informacji oceniać, czy odpowiada im osoba wiarygodna, czy ktoś, kogo strach słuchać. Myślę, że przykłady na poparcie tezy zna każdy jako tako zaawansowany użytkownik forum, w każdym chyba dziale są znakomici doradcy pospołu ze znakomitymi hejterami a do tego dochodzi jeszcze całe grono zwyczajnych szkodników, taka punktacja byłaby świetną informacją n/t wiarygodności, informacją na tyle wiarygodną, że modyfikowaną na bieżąco przez samych użytkowników.

To mógłby być jakiś system "lajków/dislajków" przy każdym userze, ewentualnie znany z licznych innych forów i moim zdaniem świetnie się sprawdzający przycisk "pomógł", choć tu u nas, nie wiem, czy nie lepsze byłyby dwa przyciski: "pomógł" i "zaszkodził" :)

Redakcja
24-06-2014, 13:51
Dziękujemy - i prosimy o kolejne wpisy

Elfir
24-06-2014, 14:22
Jarek - nie obawiasz się że producenci kotłów i PC zaminusowaliby się na śmierć? :D

Tytuł Najlepszy Doradca na forum - akurat jest goraca dyskusja o sens tego tytułu na forum.
Ten tytuł powinno dawać się komuś kto naprawdę dużo zebrał poleceń, a nie po dwóch głosach (kwestia Brzęczkowskiego).
Albo wcale. Bo ludzie mają pretensję, że niektórzy forumowicze z tym tytułem zamiast dobrze doradzać, doradzają produkty/uslugi z ktorymi są związani zawodowo.

Jarek.P
24-06-2014, 14:37
Szczerze mówiąc, proponowałem przycisk "zaszkodził" z myślą o innych chronicznych przypadkach znanych z forum (mniejsza o przykłady, myślę, że w każdym dziale jest przynajmniej jeden oczywisty, być może często ten sam :) ) , ale fakt, masz rację, tam to by od razu na noże poszło :) Niemniej, wydaje mi się, że pomysł by się sprawdził.

Greengaz
24-06-2014, 15:02
Zbiorówce "Forum - Nowe posty" przy autorze ostatniego postu umieszczenie godziny i minuty wpisu /ułatwi bycie na bieżąco/ oraz przesunięcie zegara na serwerze o 2 godziny do przodu, co by był zgodny z czasem w PL.
Dla mnie niezrozumiałym jest sposób aktualizacji ostatnich wpisów.
Raz widzę 12 stron mimo zalogowania i wcześniejszego przejrzenia, innym razem 1-2 wpisy, "tracąc" pozostałe nie przejrzane /gdzieś zniknęły/.

kondziu87r
24-06-2014, 16:16
Na tym forum można napisać 5000 razy "mam w d...pie to forum" i dostanie się tytuł najlepszego doradcy, a ktoś kto wypowie się dwieście razy ale sensownie i rzeczowo dalej jest uważany za nowicjusza.... system tytułowania powinien być oparty na głosach forumowiczów a nie na ilości postów...

Elfir
24-06-2014, 16:18
Forum Murator jest powiązane z ofero24. A może by tak zainwestowac w Zszywkę, Homebook czy inny polski portal działajacy na zasadzie pinteresta i poprzez niego tworzyc "Galerię zdjęć domów forumowiczów"? Dzieki temu Redakcja mogłaby mieć dostęp do posegregowanych zdjęć bez przebijania się przez wątki na forum.

Niektóre forumki pozakładały swoje galerie na Pintereście.

Elfir
24-06-2014, 16:19
Na tym forum można napisać 5000 razy "mam w d...pie to forum" i dostanie się tytuł najlepszego doradcy, a ktoś kto wypowie się dwieście razy ale sensownie i rzeczowo dalej jest uważany za nowicjusza.... system tytułowania powinien być oparty na głosach forumowiczów a nie na ilości postów...

Niektóre tytuły (jak najlepszy doradca) sa oparte na glosach forumowiczów.
Problem z tym, że nikt tych głosów nie weryfikuje, więc czasem dostają je ludzie kontrowersyjni, albo firma mająca tutaj kilku anonimowych naganiaczy.

Luceek
27-06-2014, 06:56
Mi brakuje na forum działu dotyczącego stolarki. Takie tematy poruszane są często w innych działach: zrób to sam, domy drewniane czy wnętrza, może warto by było zrobić dział dedykowany. Jeżeli jest jakiś konkretny powód dla którego nie ma takiego działu i powód ten jest znany wszem i wobec wszystkim forumowiczom to przepraszam - jestem tu nowy :)

firewall
27-06-2014, 07:10
Dołożyć oprócz ilości postów także ilość postów usuniętych przez moderatora. W ten sposób zobaczymy czy ktoś jest pieniaczem zaśmiecającym forum, czy forumowiczem zainteresowanym wymianą doświadczeń, poradami etc.
Wiemy przez ile stron lecą pyskówki, wzajemne obrażanie.
Powinna być też możliwość zgłaszania postów do moderacji merytorycznej, tak by można było odwołać się do jakiegoś autorytetu w jakiejś dziedzinie, jeżeli forumowicz głosi swe prawdy objawione z uporem świętego męża, a te stoją w opozycji do nauki o budownictwie. Po takiej moderacji posty powinny być usuwane automatycznie aby nie szerzyć szkodliwych dla ludzi pomysłów wymyślonych przez autora postów. Nie wszyscy forumowicze mają wiedzę, czy czas na weryfikację takich tez, a tylko uznają że skoro ktoś od kilku tysięcy postów głosi "słowo boże" to znaczy ma rację, a ogólnoświatowy spisek marginalizuje jego dokonania.

Elfir
27-06-2014, 11:53
Mi brakuje na forum działu dotyczącego stolarki. Takie tematy poruszane są często w innych działach: zrób to sam, domy drewniane czy wnętrza, może warto by było zrobić dział dedykowany. Jeżeli jest jakiś konkretny powód dla którego nie ma takiego działu i powód ten jest znany wszem i wobec wszystkim forumowiczom to przepraszam - jestem tu nowy :)


Myślę, że dział zrob to sam, gdyby mial pręznego stolarza, chcącego dzielić się wiedzą, rozkręciłby go.

Jarek.P
27-06-2014, 12:52
A ja jestem za :)
Dział "Stolarstwo" samą swoją obecnością skupiłby tematy stolarskie i może wygenerował takiego dyżurnego specjalistę.
Na podobnych zasadach zresztą widziałby mi się dział "ślusarstwo" (nazwy można by dopieścić), ale tu już nie jestem pewien, czy popularność byłaby równie duża.

Elfir
27-06-2014, 13:14
A ja jestem za :)
Dział "Stolarstwo" samą swoją obecnością skupiłby tematy stolarskie i może wygenerował takiego dyżurnego specjalistę.
Na podobnych zasadach zresztą widziałby mi się dział "ślusarstwo" (nazwy można by dopieścić), ale tu już nie jestem pewien, czy popularność byłaby równie duża.

No własnie boję się rozdrabiania wątków. Bo jak ktoś remontuje domek to w zasadzie często pyta się trochę o stolarkę i troszkę o ślusarstwo i trochę o inne elementy. Nie wiedząc gdzie zadać pytanie bardziej ogólne, obejmujące kilka branż, i tak umieści je w "Wymiana doświadczeń".

Luceek
27-06-2014, 17:53
No własnie boję się rozdrabiania wątków. Bo jak ktoś remontuje domek to w zasadzie często pyta się trochę o stolarkę i troszkę o ślusarstwo i trochę o inne elementy. Nie wiedząc gdzie zadać pytanie bardziej ogólne, obejmujące kilka branż, i tak umieści je w "Wymiana doświadczeń".

Moim zdaniem pewne rozdrobnienie wątków właśnie sprzyjało by porządkowi. Szczerze mówiąc nigdy dotąd nie śledziłem forum technicznego, na którym była by tak duża ilość działów ogólnych, i co za tym idzie, tak duża dowolność w wyborze działu, jak tutaj. Dla podanego przez ciebie przykładu właśnie takie rozdrobnienie było by pożądane pod kątem porządku na forum.

Tutaj mamy większość działów ogólnych, a obok nich działy specjalistyczne jak "kolektory", "pompy ciepła". Dlaczego wśród nich nie miało by być również stolarstwa czy ślusarstwa? Tym bardziej, że są na forum tematy w ogóle nie związane z budową domów.
Żeby nie rozdrabniać jednak za bardzo, proponował bym ogólniejsze nazwy "obróbka drewna" i "obróbka metalu" łączące różne techniki przetwarzania tych materiałów (np kowalstwo)

Elfir
27-06-2014, 19:08
Luceek - jako moderator dziennie przenoszę z działu "Wymiana doświadczeń" średnio po 10 postów do właściwych działów, bo ludzie mając ich tak wiele nie zaglądają do kazdego. Albo czytają kilka pierwszych z brzegu. I w pewnym momencie wszyscy przeglądają tylko "Wymiana doświadczeń" a reszta jest martwa.
Poszczególne działy trzymają się tylko sile napędowej kilku osób - np. okna i drzwi trzymają Finlandia, Charlie i kilku innych montażystów. Otoczenie domu i zagospodarowanie działki prowadzi w większosci blechert. Podobnie Pompy i Ogrzewanie trzyma klika producentów.
Ale czy ktoś odwiedza masowo dział dach albo ściany/kominy? Nie - te tematy i tak wędrują do "Wymiana doświadczeń". A potem mozolnie muszę je przeglądać i odsyłać do własciwych działów.
Ostatnio ktoś nawet o trawnik pytał w "Wymiena doświadczeń".

W mojej ocenie duże rozdrobienie działów jest niekorzystne.

Luceek
27-06-2014, 20:09
Rozumiem twój punkt widzenia jako moderatora. Może rozwiązaniem problemu była by blokada "wymiany doświadczeń"? W końcu każde doświadczenie można zaklasyfikować do jakiegoś konkretnego działu.
Tak to wygląda z mojego punktu widzenia, ale może jako "świeżak" powinienem zachować swoją opinię dla siebie :) Z mojej strony EOT. Pozdrawiam

Elfir
27-06-2014, 20:13
Niektóre pytania obejmują zakres kilku działów naraz. Np. "Poradzcie mi jakie prace budowalne najlepiej wykonać przed zimą"? Albo pytanie jest tak sformułowane, że trudno dociec o co konkretnie chodziło pytajacemu.

Piotrek42
01-07-2014, 09:47
Co Wam przeszkadza? Jak usprawnić korzystanie z forum? Jakie są Wasze rady? Czekamy na Wasze uwagi. Każdemu autorowi merytorycznego wpisu wyślemy Numer Specjalny Muratora.

Dziękujemy!


Co nam przeszkadza? wszechobecna reklama użytkowników forum,brak jasnego rozgraniczenia z kim rozmawiamy czy z userem czy sprzedawcą lub producentem? ( o naganiaczach nie wspominam) wg mnie przy nikach powinno być jasne oznaczenie że ktoś jest z branży budowlanej i dzięki forum może sobie podwyższyć np sprzedaż,(jeżeli forum nie chce dać reklamy to można takie osoby odznaczyć) Może doczekamy merytorycznych wpisów w wątkach ,niech to będa 3 wpisy ale na konkretny temat zadany w tytule wątku -bo teraz jest tak że złaza sie rożnego rodzaju sprzedawcy i z wątków robią totalny bajzel,( niech ludzie się kłócą ,lecą drzazgi ale na temat :D )następna sprawa na chwilę obecną mogę nawrzucać dowolnemu userowi ( i vice versa) i włos mi z głowy nie spadnie za podjazdy personalne powinno być jedno ostrzeżenie i ban na tydzień za drugie ban na miesiac a za 3 dożywotni ban.. i tyle może dzięki temu zrobi się jakiś porządek na forum, takia jest moja prywatna opinia.

Jarek.P
01-07-2014, 10:14
Oczywiście, że Ci spadnie, podobnie jak oczywiście, że dyskusje nie na temat będą usuwane przez moderatorów. Jedno tylko "ale": moderatorzy to nie wróżki, nie wiedząc, że gdzieś coś takiego ma miejsce, nie wiedzą, że trzeba reagować. Pod każdym postem masz przycisk "zgłoś do moderacji", korzystaj z tego.

Piotrek42
01-07-2014, 12:57
Oczywiście, że Ci spadnie,

Żartujesz? prawda?? jak ktoś nie jest sprzedawcą ,producentem czy naganiaczem to w nosie ma ilość postów i swoj nik... moge smiało napisać że jesteś idotą -ok dasz mi bana moze na 2 dni... i dalej za dwa dni napisze że jesteś idiota i znowu dasz mi bana na 2 dni i tak będziemy się bawić... dasz mi na więcej czasu? no problem, moge sobie natworzyć dowolność ilość kont i będę z nich dalej pisał .....tak to niestety działa...

Ps Moim zamiarem nie jest obrażanie Ciebie ale pokazanie schematu....

Jarek.P
01-07-2014, 13:19
Niezupełnie. Za pierwszego idiotę dostaniesz bana dajmy na to na dwa dni, za drugiego być może podobnie. Ale za trzecim razem któryś z nas skojarzy, że to już nie pierwszy raz (a być może zgłaszający ciebie do moderacji sam napisze, że mimo bana dalej obrażasz, rzucasz mięsem czy cośtam), wtedy ban będzie dłuższy. Aż do permanentnego, dokładnie tak, jak proponowałeś w poprzednim poście, więc trochę nie rozumiem twego oburzenia prezentowanego teraz..
Oczywiście, możesz założyć kolejne konto. Wtedy bana na stałe dostaniesz od ręki, kiedy tylko się w jakikolwiek sposób zdradzisz, że to znów Ty. I oczywiście możemy się bawić tak, że będziesz zakładał trzecie, czwarte, dziesiąte konto (jest na FM jedna taka osoba, która lubi takie zabawy, choć to akurat jest osoba... wybitna, powiedzmy i raczej niepowtarzalna, więc spokojnie można człowieka traktować jako wyjątek), ale nie jestem pewien, czy jednak nie tobie pierwszemu się znudzi. Zbanowanie twojego konta to dla moderatora cztery kliknięcia myszą, trwa to może ze dwie sekundy, założenie kolejnego konta zajmuje zaś o wiele więcej czasu i wymaga większego zachodu.

plusfoto
01-07-2014, 14:17
Halo, halo panie i panowie, zajrzyjcie do wątku o problemach. Powiadamianie znów siedzi.
Piszę tutaj bo to mnie najbardziej wkurza. Raz, czasem nawet dwa razy w miesiącu to norma. Na drugim miejscu wyszukiwarka - tragedia.

Elfir
01-07-2014, 14:41
Plusfoto- Co z tego że zajrzę do problemów, jak jestem moderatorem a nie programistą? Działanie forum to temat dla Redakcji, nie dla moderatorow. Mnie też powiadomienia nie dochodzą.

mayadaski
10-07-2014, 10:38
Czy jes mozliwosc zaprogramowanie forum tak, by w dziale "Dzienniki budowy - dzien po dniu" tylko osoba zakladajaca watek mogla dodawac do niego posty? By ten watek Dziennika byl zamkniety dla innych komentujacych? By dziennik byl faktycznie dziennikiem?
Jezeli ktos chcialby by mu tam pol forum takze komentowalo to tylko na zasadzie wyjatku dal by przyzwolenie....

Kiedys Dzienniki autorow byly tylko w dziennikach, a drugi watek do komentowania byl w "Dzienniki budowy - komentarze".
Obecnie - tu troche przejaskrawiam - nie widze roznicy miedzy oba dzialami. 80% (moze znowu przejaskrawienie) dziennikow ma wiecej komentarzy i pogaduch o kawie, niz relacji z budowy.....
Jeszcze nie tak dawno mozna bylo wejsc w prawie kazdy watek w Dzienniku, by zobaczyc jak ludzie zmagaja sie z materia czy chwala robiona lazienka...pytania na temat budowy mozna bylo zadawac w komentarzach. Tylko pare watkow, jak Arcicy, bylo o wszystkim, ale wtedy czlowiek wiedzial, ze tam tylko sie wchodzi na wlasna odpowiedzialnosc....
Obecnie prawie nie widze prawdziwych dziennikow....to moze wszystko wrzucic do Komentarzy i zlikwidowac dzial "Dzienniki"?
Jako osoba starej daty mam sowj dziennik i komentarze - i uwielbiam to rozdzielenie - wkurza mnie za kazdym razem jak ktos mi sie laduje do Dziennika....czy jako "wlasciciel" Dziennika" moge go tez administrowac i przeniesc do komentarzy wpisy wykonane przez "doskokujacych"?
Czy zakladajac watek w Dzienniki budowy - dzien po dniu - moge zadecydowac czy chce miec tam kawiarnie, czy tylko dokumentowac historie swojej budowy?
Wiem - jest ciezko pilnowac kazdego piszacego na tym forum i to sami forumowicze zrobili to zamieszanie - moze pare lat temu byli bardziej zdyscyplinowani? Ale moze warto by bylo jakas regule wprowadzic dla tego jedynego dzialu?
Powiem szczeze - tak od poltora roku dzial "Dzienniki" z mojego ulubionego i odwiedzanego codziennie, gdzie czytalam kazdy watek, spadl na szary koniec rzeczy ktore otwieram na tym forum....

Pozdrowienia,

Maja - teskniaca na starym porzadkiem rzeczy...

Elfir
10-07-2014, 11:16
maydasaki - te osoby, które mają pogaduchy w dzienniku właśnie tego sobie życzą. Te, które nie chcą komentarzy, zakładają dla komentarzy osobny wątek i proszą moderację o przeniesienie każdego obcego wpisu w dzienniku.

Też nie odwiedzam dzienników z pogaduchami.

mayadaski
10-07-2014, 11:54
maydasaki - te osoby, które mają pogaduchy w dzienniku właśnie tego sobie życzą. Te, które nie chcą komentarzy, zakładają dla komentarzy osobny wątek i proszą moderację o przeniesienie każdego obcego wpisu w dzienniku.

Też nie odwiedzam dzienników z pogaduchami.

A moze udaloby sie zorganizowac, ze nie trzeba bybylo prosic moderacje o przenoszenie obcych wpisow? Zeby autor watku w Dziennikach mogl to zrobic sam? Zaoszczedzic moderatorowi marudzenia co tydzien?;)

Na temat pogaduch w dziennikach - niestety coraz mniej zostaje do czytania a coraz wiecej do omijania:rolleyes:
Komentarze, Galerie Forumowiczow - ok, ale teraz Dzienniki tez ta forme przejely? .....szkoda

Elfir
10-07-2014, 12:10
To byłoby najlepsze - możliwośc moderowania we własnym dzienniku.

Redakcja wprowadziła dzienniki w postaci blogów, ale one są bardzo nieintuicyjne i niewygodne w obsłudze.

Ja czytam tylko dzienniki z małą ilością wpisów - wówczas wiem, że tam nie ma dyskusji o problemach szkolnych dzieci i piętanstu słitfoci pieska.

W swoim dzienniku zaznaczyłam miejsce do którego skończyła się budowa sensu stricte, a zaczęły luźne pomysły na wnętrza.

Arturo72
10-07-2014, 14:43
To byłoby najlepsze - możliwośc moderowania we własnym dzienniku.

Jestem za wprowadzeniem takiej opcji.

Redakcja
11-07-2014, 05:16
Plusfoto- Co z tego że zajrzę do problemów, jak jestem moderatorem a nie programistą? Działanie forum to temat dla Redakcji, nie dla moderatorow. Mnie też powiadomienia nie dochodzą.

Zgłoszone do programistów. Sprawdzają

fighter1983
28-10-2014, 08:29
Podforum dla wykonawcow i Platnych Profili (jednak sporo mamy firm wykonawczych ktore nie korzystaja z uslugi PP)
Fajnie by bylo, gdybysmy mieli wlasne podforum gdzie dostep beda mialy tylko firmy, wykonawcy, sprzedawcy. Dobrze by bylo, gdybysmy mogli miedzy soba porozmawiac czasami na temat naszych inwestycji, problemow, trudnosci niekoniecznie dzielac sie z cala spolecznoscia.
Nawet na ochotnika moglbym zostac moderatorem takiego podforum.

Elfir
17-11-2014, 15:30
Jestem za tym, by procucentom i usługodawcom bez płatnego profilu robić podpis pod nickiem "Uwaga - osoba nie wypowada się prywatnie" zamiast "NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!"

Albo ustawiać obligatoryjnie podpis np.:
"Użytkownik związany zawodowo z produkcją kotłów/sterowników/montażem PC/ogrodnictwem. Administracja ostrzega o potencjalnym reklamowym charakterze wpisów".
Najgorzej pod tym względem wyglada dział ogrzewanie, zdominowany kłótnami piecowo-pompowymi.

Redakcja
17-11-2014, 15:53
Najlepszym wyjściem będzie jednak wykupienie przez takie osoby płatnego profilu. Tylko jakoś nie widać chętnych z forum...

Elfir
17-11-2014, 16:49
Najlepszym wyjściem będzie jednak wykupienie przez takie osoby płatnego profilu. Tylko jakoś nie widać chętnych z forum...

Nie w tej cenie...

Poza tym nie zawsze jest to jakiś agresywny marketing typu "kupujcie tylko moje!", ale np. doradzanie wyłącznie jednego typu produktu - np. pieca na węgiel, z omijaniem i dyskredytowaniem innych źródeł ogrzewania.

fighter1983
19-11-2014, 22:55
Elfir i Redakcja - bylem jak zapewne pamietacie jednym z pierwszych przeciwnikow PP, rozpetalem o to niemala burze gdy Murator oddal zarzadzenie Budowii reklamami. Gdy cena PP wzrosla pierwotnie o nie pamietam 2000%? pare watkow ponizej mamy caly ten balagan...
Elfir - jestem tyle lat na tym forum - jako fighter1983 - rejestrowalem sie prywatnie - zmienialem firme dla ktorej pracowalem 4x ... nie zawsze bylo tym firmom po drodze z rozwiazaniami, ktore proponowalem, proponowalem tu prywatnie - produkty i rozwiazania sprawdzone ale konkurencyjne dla firmy z ktora wspolpracowalem wiec tak na dobra sprawe prywatnie dzialalem w zasadzie na szkode i niekorzysc firmy z ktora pracowalem... so sick - trzeba bylo to zmienic. Zdania nie zmienilem od kiedy tu jestem - co najwyzej skorygowalem wg nowych doswiadczen pewne rozwiazania.
Teraz mam w zasadzie wolnosc wyboru z kim wspolpracuje i wspolpracuje nadal z tymi firmami... od lat! chociaz niektore obecnie mnie trakuja "olewczo" i mnie lekko mowic wku..... PP kupilem dla swietego spokoju... tytul "Doradcy" dostalem od forumowiczow. PP - nie wiedzialem czy kupic - bo to stanowisko firmy - wiec nie do konca opinie gloszone prywatnie pokrywaja sie ze stanowiskiem firmy.
Jeszcze 2 lata temu kupujac profil platny i wstawiajac dane firmy lekko bys sie zdziwila jaka firme (potezna korporacje S.A z branzy budowlanej) reprezentowalem, ale to byloby rownoznaczne z rozwiazaniem umowy. Tam na forum rzecznik moglby sie wypowiadac a nie ja.
Wiec to co piszecie - akurat w moim przypadku uwazam za lekko... krzywdzace

Elfir
19-11-2014, 23:29
Nic nie jest zawsze tak jak nigdy nie jest nigdy....
Formy marketingu sa rozne... Ale ironia jest gdy ponoc redakcja promuje pseudo snafcow i pozwala na "agresywne" przekonywanie do rozwiazan ktorymi... Przypadkowo sie handluje .... :o


Ale to pisz do redakcji a nie do mnie...

Elfir
19-11-2014, 23:31
Wiec to co piszecie - akurat w moim przypadku uwazam za lekko... krzywdzace

Ale co jest w moich wypowiedziach dla ciebie krzywdzące?
Że chcę oznaczać utajonych sprzedawców bez płatnego profilu?

fighter1983
20-11-2014, 01:16
Ale co jest w moich wypowiedziach dla ciebie krzywdzące?
Że chcę oznaczać utajonych sprzedawców bez płatnego profilu?
Twoja propozycja, zamiast "Najlepszy doradca" wstawic "Osoba nie wypowiada sie prywatnie" - kwalifikuje sie do takiej zmiany
Bo wiesz... ja tak do konca nadal sam nie wiem jeszcze teraz czy wypowiadam sie prywatnie, czy juz aktualnie reprezentuje stanowisko firmy i czy chce aby tak bylo to postrzegane.
A tytul "zlapany" - myslalem o tym, zeby z niego zrezygnowac, bo sie nie poczuwam. Ale z drugiej strony "łechce" moje prozne meskie ego. I takie to dylematy mam.
Natomiast jak 100x probujesz podzielic sie wiedza i spierasz sie, mowiac wprost - z imbecylem lub sprzedawczykiem - to moze jak ktos to bedzie czytac na forum chcac znalezc rzetelna informacje, wezmie pod uwage, ze spor jest pomiedzy najlepszy doradca a jakis unk.
Bo ja juz powoli nie mam sily i juz zaczalem akceptowac nawet folie kubelkowa :)

Forum od momentu powstania PP budzi we mnie ambiwalentne odczucia, i tez mialem ochote je opuscic. Nalog? Przyzwyczajenie, Pasja? Nie wiem.... ale czasami przychodza momenty kiedy po prostu ma sie ochote napisac wprost, zamiast po raz nty tlumaczyc (zdanie prywatne, a nie firmowe) "A wez sie g..zjadzie je... w leb"

Elfir
20-11-2014, 10:57
Twoja propozycja, zamiast "Najlepszy doradca" wstawic "Osoba nie wypowiada sie prywatnie" - kwalifikuje sie do takiej zmiany


Zwróć uwagę, że pisałam iż ma to dotyczyć osób bez wykupionego płatnego profilu. Ty masz, więc ciebie nie dotyczy - czytający wie czego się spodziewać.

Ale niestety osoba żyjąca ze sprzedaży węgla (czy dystrybutor pomp ciepła) nie będzie nigdy obiektywna w poradach na temat wyboru sposobu ogrzewania domu. Wówczas nie polecają konkretnego produktu - bo nie muszą, ale jednak ograniczają się do jednego typu źródła ciepła, pomijając inne - dlatego chciałam ich oznaczyć.
A o to głównie chodziło, bo najbardziej zasyfionym ukrytą reklamą jest dział Ogrzewanie.

Przykład nicka, który oznacza "pompa ciepła" po norwesku - mam wierzyć, że nie jest związany zawodowo z pompami ciepła, mimo, że nie wskazuje konkretnego modelu w dyskusji?

BrodowskiG
20-11-2014, 16:54
1. Uważam, że tematy związane z pompami ciepła powinny się znaleźć w dziale ogrzewanie, bo pompy służą do ogrzewania i nie widzę sensu żeby je izolować. Teraz tematy o nich rozbite sa a dwa działy
2. Rozumiem, że w podpisie nie mogę umieszczać informacji, że współpracuję z jakąś firmą bo będzie to świadczyło że jestem handlowcem/serwisantem a to już reklama. Jeżeli udzielam jakiejś odpowiedzi i podaje przykład z firmy w której przeszedłem szkolenie to część osób bedzie taki wpis traktowała jako reklamę a mógłbym oficjalnie podać dlaczego akurat podaje przyklad z takiej a nie innej firmy i wszyscy by wiedzieli że udzielam odpowiedzi jako np. serwisant i wiedzieliby w jakich firmach się lepiej orientuje a w jakich udzielam ogólnych wskazówek na podstawie doświadczenia
3. Zgłaszam nowe osoby, które piszą w stylu, że coś jest super cudowne i na wszelki wypadek podają namiary. Post napisany tylko dla reklamy a jakoś nie chce zniknać

Elfir
20-11-2014, 17:14
Brodowski - no to zgłoś ten post :)

plusfoto
01-12-2014, 14:54
BRAWO REDAKCJA Niedługo wszyscy pożyteczni ludzie stąd spieprzą.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?232600-Fighter1983-opuszcza-forum-i-przechodzi-w-tryb-czytelnika

autorus
18-12-2016, 08:49
Proponuję Redakcji zerknąć na konkurencyjne forum. To co zrobili to rewolucja. Szata graficzna, funkcjonalność. Oczywiście im gratuluje pomysłu.
IMO czas zaczynać na forum zmiany. A na takie zmiany potrzeba dużo czasu.

Elfir
18-12-2016, 10:39
dla mnie te zmiany to koszmar wizualny i funkcjonalny

Myjk
01-02-2017, 18:00
Nie jest źle, kwestia przyzwyczajenia. Po prostu to forum jest 10 lat wstecznie do tyłu. Natomiast moderacji to tam w ogóle nie ma. Wpadłem na jakiś temat o saunie, użytkownik 1 post, reklamą wali po oczach, a post wisi już 3 miesiące. :P

Elfir
01-02-2017, 23:15
Mnie tam proponowali założenie za darmo konta firmowego z reklamą, jako ich doradcy od ogrodów. Ale nie mam czasu by się poważniej angażować w jeszcze jedno.

CityMatic
02-02-2017, 07:25
Witam
Kiedyś ktoś miał pomysł i wykorzystał Google do wyszukiwania postów
site:forum.muratordom.pl "................"
w cudzysłowie wpisywało się temat np "sufit" i już - gdyby ten algorytm wykorzystać na forum byłoby zupełnie inaczej i znalezienie czegokolwiek byłoby prostsze.

Chciałbym również(może to było) aby każdy z zarejestrowanych użytkowników mógł dodać punkt za "pomógł" - ta informacja zweryfikowała by wiedzę i prawdomówność odpisującego.

Dziękuję i pozdrawiam

ps. przeglądarka u mnie w ulubionych - zawsze zastępuje tą na forum.

Elfir
02-02-2017, 13:33
też czasem mi łatwiej szukać tematu na forum przez google.
W obecnej wyszukiwarce irytuje mnie, że nie potrafi szukać wyrazów odmienianych przez przypadki i liczby (okna, oknach, okno). Za każdym razem trzeba pisać nowe słowo.

Redakcja
02-02-2017, 13:46
Czytamy Wasze uwagi. Niestety Googla na naszym forum nie będzie. Co do moderacji, reagujemy na zgłoszenia.

cuuube
21-06-2018, 14:32
Nie jest źle, kwestia przyzwyczajenia. Po prostu to forum jest 10 lat wstecznie do tyłu. Natomiast moderacji to tam w ogóle nie ma. Wpadłem na jakiś temat o saunie, użytkownik 1 post, reklamą wali po oczach, a post wisi już 3 miesiące. :P
proponuję zapis w zasadach forum , że osoby z dorobkiem np do 50 postów lub krótką historią bez postów na forum nie mogą wklejać linków do stron sklepów (może jest jakaś opcja odgórnego zablokowania wyświetlania linka z takich kont)

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?90819-Tkaniny-sklep-internetowy&p=7677629&posted=1#post7677629

WOW https://forum.muratordom.pl/showthread.php?240030-Hurtownia-Elektryczna-Online

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?347929-Chrzest-co-kupić

ewentualnie zostawiać pod obserwacją takich osobników , którzy wklejają linki do kilku różnych/konkurencyjnych sklepów co daje 'pewność' ,że nie są pracownikami reklamowanego .

Może warto też , stworzyć jakieś punkty karne za występki i po np 10 banowanie .

Nie jestem święty , ale proponuję też zapis o wulgaryzmach - zakaz absolutny , wulgaryzm wykropkowany to nadal wulgaryzm .


Niektórzy moderatorzy powinni być też oceniani przez kogoś wyżej lub czasem ugryźć się w język , bo czasem ich porady są na pograniczu np dobrych obyczajów

cuuube
21-06-2018, 14:54
Dział Fotowoltaika miał być rozłączony z "MURATOR.TV - KINO FORUM MURATORA PRZEDSTAWIA:" bo pasuje tam ,że ho ho .

Miał zostać połączony z z działm kolektory słoneczne w dział ENERGIA ODNAWIALNA i nic się nie wydarzyło , a mija w zasadzie kolejny miesiąc

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?230910-Forum-Muratora-uwagi&p=7643333&viewfull=1#post7643333 do posta 3144

finlandia
13-07-2018, 15:20
proponuję zapis w zasadach forum , że osoby z dorobkiem np do 50 postów lub krótką historią bez postów na forum nie mogą wklejać linków do stron sklepów (może jest jakaś opcja odgórnego zablokowania wyświetlania linka z takich kont)
..
[

Jeśli jest taka opcja możliwa, to nawet 20 postów wystarczy by zniechęcić spamerów. Oni nie są cierpliwi.. mają taki hurt, że w drugim trzecim poście muszą już dojść do sedna :) A tak - bardzo ułatwiło by to czyszczenie forum ze spamu.
Inna sprawa - czasem link wrzuca ktoś reklamując siebie lub znajomego. I czasem promuje szczerze.. ale tak czy inaczej - jest to reklama i zasada o minimalnym dorobku byłaby klarowna..

W sprawie postów na pograniczu dobrych obyczajów: je też można zgłaszać. Zdarzyło mi się usuwać posty innych moderatorów a i moje zapewne też niejednokrotnie zniknęły... ;)

admin
14-07-2018, 10:17
Dział Fotowoltaika miał być rozłączony z "MURATOR.TV - KINO FORUM MURATORA PRZEDSTAWIA:" bo pasuje tam ,że ho ho .

Miał zostać połączony z z działm kolektory słoneczne w dział ENERGIA ODNAWIALNA i nic się nie wydarzyło , a mija w zasadzie kolejny miesiąc

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?230910-Forum-Muratora-uwagi&p=7643333&viewfull=1#post7643333 do posta 3144

Chyba nie jest tak źle :)

cuuube
14-07-2018, 21:16
Zawsze może być gorzej , lepiej również .
Określenie 'energia odnawialna' nie jest zastrzeżone . Kolektory są passè :rolleyes:

cuuube
16-07-2018, 14:38
A co z przeniesieniem tego wątku https://forum.muratordom.pl/showthread.php?164927-Ma-kto%C5%9B-panele-fotowoltaiczne-Prosz%C4%99-o-opinie tam gdzie jego miejsce

admin
16-07-2018, 18:56
A co z przeniesieniem tego wątku https://forum.muratordom.pl/showthread.php?164927-Ma-kto%C5%9B-panele-fotowoltaiczne-Prosz%C4%99-o-opinie tam gdzie jego miejsce

Przeniesiony. Dziękujemy za podpowiedź.

Elfir
18-07-2018, 13:58
teraz tylko zmienić nazwę działu z Kolektory na energia odnawialna lub energia ze słońca.
Fotowoltaika to jednak nie są kolektory i ktoś, kto szuka informacji o niej może w ogóle nie wejść w tej dział.

Elfir
23-07-2018, 16:42
Może dałoby się zrobić czasową edycję postów? Bo zwykłym użytkownikom edycja potrzebna jest głownie do poprawienia błędów ortograficznych, co da się zrobić w ciągu godziny od zamieszczenia wpisu.

A ułatwiłoby to bardzo robotę moderatorom, bo 99% spamu w Hyde Parku to edycja i wklejanie linka z reklamą po kilku dniach, przez co trudno wyłapać taki spam, gdyż nie wyświetla się w najnowszych postach.

Slawko123
23-07-2018, 17:06
proponuje dodać "cytowanie selektywne" Bardzo przydatna funkcja podczas pisania jednego postu z cytowanymi fragmentami postów wcześniejszych.

Wygląda to tak: zaznaczam fragment postu wcześniejszego, klikam cytowanie selektywne i pisze odpowiedź do tego fragmentu, później zaznaczam fragment innego lub tego samego postu i klikam "cytowanie selektywne" i juz mam w odpowiedzi ten konkretny cytat. itd itd.

W chwili obecnej albo ludzie piszą po 5 odpowiedzi(postów) jeden za drugim i w każdym jest cytat w całości i albo odpowiadający wykasuje zbedna treśc, albo nie. Robi sie misz masz.

Od razu piszę, ze vBulletin umozliwia to na 100%

tak by to wygladało, z tym, ze teraz musze edytować po kilka razy post:

Może dałoby się zrobić czasową edycję postów? vBulletin umożliwia takie dodanie czasowej edycji. czas jest ustawiany.

Zawsze może być gorzej , lepiej również .
:
lepiej aby lepiej

proponuję zapis w zasadach forum , że osoby z dorobkiem np do 50 postów lub krótką historią bez postów na forum nie mogą wklejać linków do stron sklepów (może jest jakaś opcja odgórnego zablokowania wyświetlania linka z takich kont)

to tez jest mozliwe w skrypcie forum.

proponuje tez aby w skrypcie dodac funkcje automatycznego scalania postów napisanych przez jednego uzytkownika w tym samym temacie jednego za drugim .
Kolejny mozna dodać dopiero po np. 1h

i tym sposobem post edytowałem 3 razy, a mogłem napisać od razu.
Ile osób przeczytało zanim skończyłem edycję? ile czasu mi to zajeło?

Elfir
23-07-2018, 22:24
tutaj wszelkie korekty działania forum trwają miesiącami :(

admin
24-07-2018, 21:58
Ciekawa propozycja. Przekazaliśmy informatykom. Dziękujemy

cuuube
26-07-2018, 10:18
Ponawiam wniosek o dodanie 'przycisku pomógł' jak to jest na innych forach , bo patrząc na uzależnienie tytułów lider czy elita forum od ilości postów może być dla niektórych bardzo mylące i powinno zniknąć. Nabijacze postów nie żałują sobie uprzejmości https://forum.muratordom.pl/showthread.php?317602-Nie-r%C3%B3bcie-komink%C3%B3w-w-domu-)&p=7690402#post7690402

To nie pierwszy i nie jedyny taki kwiat , ładnie świadczy o forum:sick:

Arturo72
29-07-2018, 01:43
W ramach porządkowania forum zgłaszam propozycję nowego otwarcia i wybór Moderatorów bo i z tym jest problem.
Uzasadnienie:
Niektórzy Moderatorzy są aż nadto nie merytoryczni co gołym okiem widać i czuć i jedynie przynoszą forum więcej szkody niż pożytku,że wymienię Moderatora "finlandię",który przykrywając braki merytorycznej wiedzy podpiera się jedynie słownikiem języka polskiego i to również wg swojego widzimisie bo "dupsko" spowodowało u mnie 3 dni blokady nie mówiąc już o braku ą i ę...A że nie chciałem się pokajać i paść na kolana przed moderatorem "finlandia" to z bana 1 miesiąc ustawowo za brak poklonu zrobiło się 3 miesiące a za brak poklonu na klęczkach zrobilo się 12 miesięcy.
Sądzę,że tą sytuację można odtworzyćm
Głupotę "finlandii" nadrabiają ta Elfir i ten Tomasz,którzy są moderatorami na miarę ale nie na tym rzecz polega,żeby mieś czarną owcę w stadzie ?

Myjk
29-07-2018, 07:29
Nie chodzi o żadne "dupska" tylko o ogólnie żenujący styl twoich wypowiedzi. Po tylu latach i tylu banach mógłbyś to w końcu zrozumieć i to zmienić.

cuuube
29-07-2018, 08:07
W ramach porządkowania forum zgłaszam propozycję nowego otwarcia i wybór Moderatorów bo i z tym jest problem.
Uzasadnienie:

przemyśl tę propozycję i najlepiej wycofaj , bo może to się skończyć gorzej niż wysyłanie Cię na wakacje przymusowe . Znam 3 fora na których za powtarzające się wycieczki personalne , jak te z ostatniego posta pożegnalnego (z innego konta) dostałbyś bana dożywotniego .

Nie jesteś człowieku na onecie by pisać ciagle o "bez..." , ani forum dla lekarzy rezydentów "...mózgach"

finlandia
29-07-2018, 08:27
Arturo nie jest pokorny a to forum to nie inne i tu się nie dostaje dożywotniego wylotu za krytykę.
Za "ą i ę" też nie. Ale za obrażanie innych użytkowników forum już tak. Za kolony, które robią to samo także - stąd przedłużenia. Za pokorę (nie ujawinienie się przez blisko rok ) - uznanie. Za obecną formę obecności na forum - będę banował. I wcale nie za zaczepki pod moim adresem, ale w stronę innych (zawsze sąone zglaszane w raportach) - bezwzględnie.

cuuube
29-07-2018, 09:28
Arturo nie jest pokorny a to forum to nie inne i tu się nie dostaje dożywotniego wylotu za krytykę.
Za "ą i ę" też nie. Ale za obrażanie innych użytkowników forum już tak. Za kolony, które robią to samo także - stąd przedłużenia. Za pokorę (nie ujawinienie się przez blisko rok ) - uznanie. Za obecną formę obecności na forum - będę banował. I wcale nie za zaczepki pod moim adresem, ale w stronę innych (zawsze sąone zglaszane w raportach) - bezwzględnie.

krytyka to krytyka "słuchaj stary źle zrobiłeś coś tam ,zrób tak , a tak" , styl Arturo to patologia .
Choć można zauważyć , że innym też rozluźnia się od jakiegoś czasu język coraz mocniej (temat został edytowany i okrojony - exit tax) , ale tak to jest , jak jest przyzwolenie na drobne występki które powszednieją , a w ich miejsce wchodzą 'grubsze' .



... w sobotnie wieczory w Arturo wstępuje jakiś dziwny twór i ubliża wszystkim pod rząd..

jak poczytać wpisy(z nocy dzisiejszej) to rzeczywiście

admin
29-07-2018, 11:10
W ramach porządkowania forum zgłaszam propozycję nowego otwarcia i wybór Moderatorów bo i z tym jest problem.
Uzasadnienie:

Styl Pana obecności na forum nie daje Panu prawa do wysuwania takich propozycji. Moderatorzy na tym forum są bardzo wyważeni w swoich reakcjach, za co bardzo im dziękujemy.

Arturo72
01-08-2018, 01:36
Nie chodzi o żadne "dupska" tylko o ogólnie żenujący styl twoich wypowiedzi. Po tylu latach i tylu banach mógłbyś to w końcu zrozumieć i to zmienić.
Za moich czasów w szkole jak nauczyciel rzekł "Ty osle,siadaj,masz pałę"motywowalo to do nauki żeby nie być "oslem" i jednak przyswoić wiedzę. Dzisiaj czeka takiego nauczuciela prokurator czyli wśród nowego pokolenia jest społeczne przyzwolenie na bycie "oslem",ba,jest to nawet zaszczyt bo będą z tego tytułu nawet profity w postaci pincet plus...

Myjk
01-08-2018, 08:24
Za moich czasów w szkole jak nauczyciel rzekł "Ty osle,siadaj,masz pałę"motywowalo to do nauki żeby nie być "oslem" i jednak przyswoić wiedzę. Dzisiaj czeka takiego nauczuciela prokurator czyli wśród nowego pokolenia jest społeczne przyzwolenie na bycie "oslem",ba,jest to nawet zaszczyt bo będą z tego tytułu nawet profity w postaci pincet plus...
To czemu nie przyswajasz wiedzy? Dostałeś już tyle pał, tyle razy w oślej ławce siedziałeś, tyle osób mówi żebyś zmienił sposób przekazywania "wiedzy", a tu ZERO zmian -- i tak od laaat.

pestka56
03-08-2018, 19:41
Zniknąl mi gdzieś wątek o problemach technicznych :( więc napiszę tutaj.

Przestały działać prywatne wiadomości. Nie mogę wyklikać i przeczytać, bo pojawia się reklama Rockstar Energy Drink i pod nią już tylko biała plama :(

Arturo72
03-08-2018, 23:31
Zniknąl mi gdzieś wątek o problemach technicznych :( więc napiszę tutaj.

Przestały działać prywatne wiadomości. Nie mogę wyklikać i przeczytać, bo pojawia się reklama Rockstar Energy Drink i pod nią już tylko biała plama :(
Potwierdzam,biała plama również przy wejściu do "ostanie posty,ustawienia" i zdjęcie.
"adminie" styl technicznych baboli ostatnio na forum dla administrujacego forum dyskwalifikuje taką osobę mianujacego się "admin"...chyba,że "misiewicz i pisiewicz" to wszystko jasne ;)
417124

Arturo72
03-08-2018, 23:51
A tak przy okazji,czy można liczyć na przedstawienie się "admina" z imienia i nazwiska czy zwykły wstyd przed innymi na to nie pozwala ?
Red.A.Paplinski nie widział w tym problemu i może dlatego wszyscy go szanują ?

autorus
04-08-2018, 06:38
Rodo

pestka56
04-08-2018, 08:21
Rodo
Sam Admin może zdradzić swoje personalia :) tylko po co. To niczego nie zmienia

pestka56
05-08-2018, 06:37
Proponuję usunąć tego osobnika z forum. Tyle jadowitej substancji jest w jego wypowiedziach, że to obraża poczucie estetyki.

admin
06-08-2018, 20:08
Administracją forum zajmuje się teraz kilka osób. Zgłaszamy problem prywatnych wiadomości. Przepraszamy za problemy, jeśli nadal są.

Slawko123
06-08-2018, 20:11
a co z tym cytowaniem selektywnym? przecież to tylko wgranie skryptu.

pestka56
06-08-2018, 21:08
Dziś mogę korzystać z prywatnych wiadomości. Mam nadzieję, że to już na stałe naprawione :)

cuuube
16-08-2018, 08:25
bardzo ciekawa i wiele wnosząca twórczość użytkownika z nad morza https://forum.muratordom.pl/showthread.php?74425-place-zabaw-boiska-tarasy-itp/page3 polecam

adam_mk
16-04-2021, 08:17
Temat o porządkowaniu, to chyba dobry...

Forum się sypie skandalicznie!
W co nie kliknę to MUSZĘ od razu akceptować coś, co mi w okienku wyskakuje.
Już zaakceptowałem z 30 razy i trochę mam dość.

Trupy z szafy powypadały...
Klikam nowe posty i są...
Tak z 2012 do 2018 - jako najnowsze!

Da się coś z tym zrobić?

Adam M.

giman
16-04-2021, 09:44
Tu nie chodzi o reklamy tylko akceptację poniższego. Ja też dziś od rana (wyskakuje jak fajerwerki) to mam mimo akceptacji, tak jak u adam_mk. Wczoraj nie było.

454887

autorus
16-04-2021, 09:54
Czytam sobie wasze pomysły i z wieloma się zgadzam. Ale do tego potrzebny jest nowy silnik dla strony. na tym to nie pójdzie. Ot tyle.

finlandia
16-04-2021, 10:12
Wczoraj miałem ten sam problem: co kliknięcie to akceptacja.
Do tego w niektórych tematach (np. Uwagi o naszym forum" ostatnia strona z najnowszymi postami nie otwierała się w całości.
Dziś w telefonie walka z reklamą będącą niby pod przyciskiem...
Dla odmiany - kolejne urządzenie - ze starym Windowsem 7 - działa poprawnie. Tzn. jak chcę czasem kliknąć przyciski będące z boku to muszę zmniejszać okienko, ale to norma..
Przykro mi to mówić - ale forum od strony techniczno-użytkowej prezentuje się słabo :(

giman
16-04-2021, 10:15
Do tego w niektórych tematach (np. Uwagi o naszym forum" ostatnia strona z najnowszymi postami nie otwierała się w całości.

To miałem jakiś tydzień-dwa temu.
Coś się dzieje ze stabilnością.

ariater
16-04-2021, 10:48
To ja z troche innej beczki: na dole kazdej strony jest taki przycisk (?):


454889

Bardzo by sie przydal taki sam na gorze, zeby predko zejsc na koniec strony, bez koniecznosci przewijania calosci :)

Redakcja
16-04-2021, 11:18
Dziękujemy za zgłoszenia. Przekazane do informatyków. Za problemy techniczne przepraszamy. Mamy nadzieję, że problemy zostaną usunięte.

pestka56
16-04-2021, 11:27
Kochana Redakcjo, to nie chodzi o łatanie dziur w oprogramowaniu Forum. Trzeba uporządkować całość, żeby nie było pojawiających się i znikających zdjęć, żeby można było załadować od razu te 5 sztuk (jak kiedyś), a nie męczyć się wstawiając pojedynczo, żeby nie trzeba było zmniejszać każdego do 2MB (inne fora, np. Ogrodowisko nie mają tego problemu), żeby takie cuda jak to dziś zgłaszane (mnie też na firefoxie męczy) się nie pojawiały w ogóle.
Długo by wymieniać i założę się, że informatycy naprawią dzisiejszy problem, a w zamian padnie coś innego.

Redakcja
16-04-2021, 12:20
Droga pestka56, nic dodać, nic ująć. Tak, potrzebne są rozwiązania systemowe. Wiemy o tym, pracujemy nad takim rozwiązaniem.
Pozdrawiamy przy okazji serdecznie

adam_mk
16-04-2021, 12:47
Mam rozumieć, że TO forum stanie się LEPSZE?

Lepsze jest wrogiem dobrego, jak mawiają...
Czeka nas "nowy ład"?

Dałoby się wrócić do starych, dobrych czasów, kiedy wszystko działało a forumowicze szukali odpowiedzi na stawiane pytania w sprawach budowania, których nie rozumieją?
Bo?
Bo ostatnio co i raz trafiam na jakiegoś anonimowego "adwersarza", który czuje się "urażony" wystąpieniem jakiejś (dla kumatych) oczywistości.
W jego imieniu i bezrefleksyjnie, a co ciekawe - ANONIMOWO, kasowane są posty i rozdzielane bany.
Może wróćmy do logiki, sensu, praktyki powszechnej i ocen - dobra czy wątpliwa.

Adam M.