PDA

Zobacz pełną wersję : braas cementowa vs średnia półka ceramika



mario_77
23-06-2014, 13:38
Witam wszsytkich,
pewnie jak wszystklich nurtuje mnie pytanie ceramika czy cementowa. Dach prosty 2 spadowy, bez lukarn, 4 okna połaciowe, moje wątpliowści budzi zakup niskeij bądź sredniej pólki ceramiki, czy ten wybór będzie tak naprawde lepszy niż zakup sprawdzonej betonowej braasa z powłoka cisar. Rozmaiwałem z kilkowa osobami kryjącymi dachy i nawet u tak renomowanych producentów jak Creaton zdażaja sie łśabe produkty (np tak reklamowana ostatnio titania ) która jest ich nowym produktem z nowej fabryki w Polsce. Czy możecie potwierdzić te opinie - jak to w waszych rejonach wygląda. Generalnie to u mnie daleko od lasów, dom stoi wsród poł uprawnych a połacie mam jedna na wschód druga na zachód. Czym to pokryć zeby było dobrze i nie za drogo. Dodam ze nie podobająmi sie dachy mozno :świecące" czyli wszelkie glazury odpadaja. Jak już to angoba/angoba szlachetna w kolorach grafit.

Ktos cos doradzi?

Pozdrawiam

mario_77
23-06-2014, 13:44
Zapomniałem zapytać o folię bo wszsytscy sie zbroją na wierzchnie pokrycie a pod spodem jakieś folie paroprzepuszczlane za 2zl/m2. Co polecacie (wiem że np braas maximum S, birken Max plus oraz korotop power czy Tyrek solid są porzadne). Który produkt jest najkorzystniejszy porównując jakosć do ceny.

Arturjn
31-07-2014, 12:36
Ja mam zakupionego braasa bałtycki cisar. Majster też doradzał cementowe bo mniejsze szpary są między nimi. Nie da się równo wypalić ceramiki, dodatkowo mówi że ostatnio gorsza jakościowo ceramika zawiera jakieś domieszki, które pięknie odpryskują z czasem na dachach i dach mamy po paru latach z pięknymi kropkami po odpryskach. Membranę kupiłem divoroll maximum 2S( u nas niedostępna sprowadzana z Niemiec sprowadzili dla mnie z PSB)

PawelWo
31-07-2014, 22:14
Temat rzeka :rolleyes:

Tez miałem ten problem ale jednak ceramika jest lepsza dla mnie i chyba ładniejsza.

Ja mam pospolitego Robena w kolorze antracyt bo tez połyskowe średnio mi sie podobają.

Pod dachówka jest membrana Tyvek solid uważana za najlepszy kompromis pomiedzy cena a jakością.

Kal_b_E
06-08-2014, 19:58
Ja bym polecał jednak dachówkę betonową, ma wytrzymałość wystarczającą, żeby mieć spokojną głowę na wiele lat
polecam więcej info na ten temat
http://kalkulatorybudowlane.pl/teksty/2014/07/26/pokrycia-dachowe-dachowka-ceramiczna-betonowa-czy-blachodachowka-cena/

JendrzejJawor
08-08-2014, 21:32
No jak już mowa o czymś solidnym to bardzo fajną innowacją jest tegalit protegon.

WLODEK73
12-08-2014, 20:17
zdecydowanie ceramika, ale bez przesadnej oszczędności - tak żeby rzeczywiście chociaż trochę gliny w glinie było. Beton to wg. mnie najgorszy wybór. Nasiąka, pęka, brudzi się, zarasta i traci kolor w dodatku bardzo ciężki a co za tym idzie - dociąży Tobie więźbę.
Mieszkałem na osiedlu wybudowanym przez dewelopera TRUST w Poznaniu i miałem na dachu dachówkę betonową.
Po 5 latach ... masakra.
Fakt nie ciekła.. ale popękała w koszu a kolor... przy kominie i okapie szary i zacieki.
Sprzedałem i buduje swoje i na pewno nie beton... może nie ceramika bo strasznie droga - szczególnie dodatki, ale na pewno nie beton.

Wojtko55
11-03-2015, 17:42
Może deweloper poszedł w tanioche, bo nie wydaje mi się, żeby na dachówce betonowej pojawiały się aż tak szybko duże problemy. Najlepiej przecież zrobić byle jak sprzedać i zapomnieć o kliencie :)

KrystianMendog
15-05-2015, 21:13
Też myślę, że deweloper mógł pójść na skróty z kosztami i zastosować materiały gorszej jakości, no bo przecież dachówka betonowa jest mniej trwała od ceramiczne, ale w dalszym ciągu mówimy przecież o żywotności kilkudziesięciu lat :o Pozdrawiam

Mateo33
18-05-2015, 12:08
Oczywiście ;) . Pomimio tego, że okres żywotności dachówki betonowej jest trochę krótszy od ceramiki, to przy jej dzisiejszych zabezpieczeniach przed utratą koloru czy porastaniem i zabrudzeniami to i tak dobra dachówka powinna wytrzymać te 70-80 lat, więc dziwne dziwne...

Antymateria
01-04-2016, 22:13
Cisar i Protegon to najnowocześniejsze technologie produkcji dachówek betonowych, także zdecydowanie są najabrdziej rozchwytywana z tego rodzaju pokryć.

Protegon to taki przypudrowany beton. Sam byłem nim zainteresowany, ale odpuściłem, bo cena cena jak za dachówkę ceramiczną, ale to ciągle beton. U mnie ważna była też waga dachówki, bo w projekcie nie miałem deskowania i papy, a zdecydowałem się na nie po zamówieniu więźby. Musiałem uważać, żeby nie przekroczyć projektowanego obciążenia konstrukcji.
Protegon ma wagę 51,94-56,71kg/m2, a taki Koramic Actua 10 około 47,25kg/m2. Wybrałem Koramica. Z dodatkowym kuponem rabatowym udało się odjąć od ceny jeszcze 700zł.


Wyceny dachówki dla mojego dachu. Dach dwuspadowy 165m2

Tegalit Protegon
Sumaryczna cena około 15 000zł

Koramic Actua 10
Sumaryczna cena około 15 000zł

Creaton Domino Nuance łupek
Sumaryczna cena około 13 500zł

Brass Turmalin miedź
Sumaryczna cena około 16 300zł