PDA

Zobacz pełną wersję : Remont mieszkania - kolejność, okna itp



mk86
24-06-2014, 10:28
Witam,

Planujemy generalny remont starego mieszkania.
Mam dwa pytania i bardzo bym prosił o poradę:

1) Jaka powinna być kolejność prac remontowych?
do wykonania mamy wymianę okien, wyburzenie pieca i montaż centralnego ogrzewania gazowego, oczywiście ściany/sufity/podłogi i jeszcze elektryka.
Czy najpierw powinienem zrobić centralne a później okna i dalej elektryka, ściany itp? czy jednak jakaś inna kolejność?

2) w mieszkaniu okna są osadzone w taki sposób, że praktycznie dotykają sufitu, chcieliśmy zrobić podwieszany sufit jednak nie mamy takiej możliwości przy obecnym układzie okien, oczywiście okna będą wymieniane i tutaj moje pytanie, czy jest możliwość zrobienia 'mniejszych' okien i nad oknem osadzenie takiej maskownicy która doda potrzebną przestrzeń do zamontowania podwieszanego sufitu?
Ma to jakiś sens czy raczej jest to kiepski pomysł?

3) Przy centralnym będą się 'walać' po całym mieszkaniu rurki idące z kuchni gdzie będzie znajdował się piec do pozostałych pokojów, co najgorsze pokoje są przechodznie więc ich ilość będzie dość znaczna.
Czy jest jakiś sensowny sposób na 'zamaskowanie' ich, aby nie było tak bardzo widoczne i biegły przez całe mieszkanie? Raczej w ścianie chyba nie będziemy ich puszczać, ale może ktoś stosował jakieś 'rynienki' na to?

Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc.

Jeżeli pomyliłem działy to proszę o przerzucenie,

Pozdrawiam,
M

Elfir
24-06-2014, 11:55
1 prace od najbrudzniejszych do najczytszych :)
Czyli burzenie bieca, wymiana okien,
montaż co. i elektryka
Sufity, ściany, podlogi

2. Jesli to mieszkanie w bloku to nie wolno zmieniać samowolnie wyglądu elewacji, a zmiana wielkości okien zmienia wygląd elewacji

3. Instalacja co - w większosci starych budynków idzie na wierzchu.
U mnie w mieszkaniu szła m.in. pod sufitem i w narożnikach, więc można ją było oslonić zabudową z k-g

mk86
24-06-2014, 11:59
2) Sąsiad w klatce obok ma zrobione coś takiego, okno wygląda jakby miało dwie górne (plastikowe) ramy, więc podejrzewam, że zrobił to własnie po to aby zrobić miejsce na podwieszany sufit. Sądzę, że nie zrobił sobie samowolki.
Niestety nie mam z nim kontaktu obecnie aby zapytać co i jak..

3) Dzieki za sugestie :)

finlandia
30-06-2014, 15:51
Sąsiad mógł to zgłosić do administracji (ale wątpię by dostal zgodę) więc pewnie zrobił to na własną rękę.
Mozesz pytać w firmach okiennych o zastosowanie poszerzeń nad okno (to właśnie ma sąsiad) - jest to jedna z niewielu prawidłowych opcji w takiej sytuacji.
Na okna się czeka - od tygodnia do miesiąca (średnio) więc już się za nimi zakręć by potem nie było przestoju.