PDA

Zobacz pełną wersję : Wycena budowy. W jaki sposób i jakim programem.



piotrbiber
24-06-2014, 11:18
Witam serdecznie.
Proszę o radę jak wycenić stan surowy otwarty i zamknięty. Czy da się to zrobić na podstawie samego projektu? Jakiego programu komputerowego najlepiej użyć? Jesteśmy dopiero na etapie projektowania domu. Chciałbym wstepnie oszacować ile jeszcze powinienem się skredytować, stąd moje pytanie. Czy da się to realnie oszacować mając wymiary budynku?

Kal_b_E
27-06-2014, 21:35
Oczywiście, że da się to zrobić. Zachęcamy do skorzystania z naszej aplikacji Kalkulatory Budowlane - koszt budowy domu obliczysz pod tym linkiem
http://kalkulatorybudowlane.pl/budowa/

Możesz za darmo przeprowadzić kompletną wycenę do stanu surowego, potem deweloperskiego i w końcu wykończenie poszczególnych pomieszczeń pod klucz.
Powodzenia!!! :)

turalyon
28-06-2014, 12:29
Na forum ogólnie sprawdzonym i polecanym przeliczeniem kosztów domu jest powierzchnia CAŁKOWITA x 2500zł=stan developerski

Konto usunięte na żądanie
29-06-2014, 08:47
Witam serdecznie.
Proszę o radę jak wycenić stan surowy otwarty i zamknięty. Czy da się to zrobić na podstawie samego projektu? Jakiego programu komputerowego najlepiej użyć? Jesteśmy dopiero na etapie projektowania domu. Chciałbym wstepnie oszacować ile jeszcze powinienem się skredytować, stąd moje pytanie. Czy da się to realnie oszacować mając wymiary budynku?

Sporo realnych wycen wykonaliśmy tu:
http://polskieforumbudowlane.pl/forums/topics/view/391
Można przeglądnąć dla orientacji lub zadać pytanie.

Według mojej wiedzy SSO to cena od - 1200 zł m2pu do 1700 zł m2pu z VAT.SSZ to cena od 1500 zł m2pu do 2000 zł m2pu z VAT. Oczywiście zupełnie szacunkowo;)

turalyon
29-06-2014, 10:54
Chyba u was w warszawie takie chore ceny

Konto usunięte na żądanie
21-07-2014, 22:00
Chyba u was w warszawie takie chore ceny

Otóż to - wielu liczy na to, że będzie taniej a potem jest wielkie rozczarowanie.

Waldy
28-07-2014, 17:39
Najlepiej porównać potem wycenę z programu z tą proponowaną przez fachowca.

Kal_b_E
29-07-2014, 21:51
Najlepiej porównać potem wycenę z programu z tą proponowaną przez fachowca.

Bez tego się raczej nie obejdzie, bo robotę w końcu i tak wykona fachowiec a nie program :) Ale warto wiedzieć, o jakich kosztach możemy z fachowcem rozmawiać.

Konto usunięte na żądanie
21-09-2014, 09:33
Bez tego się raczej nie obejdzie, bo robotę w końcu i tak wykona fachowiec a nie program :) Ale warto wiedzieć, o jakich kosztach możemy z fachowcem rozmawiać.

Większość ludzi nie chce wierzyć w realne koszty, a woli wierzyć w to, że jest taniej niż jest. Stąd fundują sobie kłopoty na własne życzenie.
Dużo na ten temat mogą powiedzieć pośrednicy kredytowi którzy pomagali w uzyskaniu (niedoszacowanych) kredytów na budowę domów inwestorom i byli świadkami na jaką część realizacji faktycznie wystarczyło ....

MeArek
24-09-2014, 19:20
Może kiedyś tak było kolego. Teraz to inna bajka. Przerabiałem to w tamtym roku. Kolega zrobił mi kosztorys. Domek mały. Miał być letniskowy. Wycena 140000. Firma do której się udałem dla porównania 145000 czyli w granicy kosztorysu. Wizyta w banku. Kosztorys 230000 :jawdrop:
No nie. Nie będę spłacał rat od takiej kwoty bo bank musi być pewny że wystarczy kasy. Dlatego zostałem samorobem :D i powoli sobie klecę ale z własnych pieniędzy.

Kal_b_E
05-10-2014, 22:07
Na jakiej podstawie bank wycenił Ci dom o ponad 50% wyżej?