PDA

Zobacz pełną wersję : Czy kupilibyście taką działkę?



houk
24-06-2014, 12:26
Witam,
Mam okazję kupić dosyć korzystnie działkę w bardzo pięknej okolicy (póki co). Problem w tym, że za jakiś czas zmieni się plan zagospodarowania dla tego terenu i w odległości 100m znajdzie się obszar przeznaczony na "działalność produkcyjną, składową, magazynową i usługową". Co to w praktyce oznacza? Że za kilka lat mogę mieć po sąsiedzku fabrykę, garbarnię, albo jakieś inne uciążliwe/hałaśliwe sąsiedztwo? Kupilibyście taką działkę?
Na rysunku działka zaznaczona czerwonym prostokątem. Strefa P zaznaczona na fioletowo.

267036

Pozdrawiam

Nefer
24-06-2014, 12:28
Jeśli nie przeszkadza Ci garbarnia, fabryka opon czy centrum logistyczne z tirai wjeżdżającymi o dowolnej porze dnia i nocy to dlaczego nie kupić? Myślę, że jest jeszcze kilka działek w okolicy do wyboru ..

Kalisa
24-06-2014, 12:36
Nie kupiłabym. Ludzie często wydają kupę kasę na budowę a oszczędzają na działce i to jest błąd.
Nikt nie chce mieć " za płotem " fabryki i jeśli tobie za jakiś czas odechce się takiego sąsiedztwa to możesz miec problem ze sprzedażą domu. Dołóż trochę więcej kasy i kup działkę w pewniejszym ( spokojniejszym ) miejscu.

CityMatic
24-06-2014, 13:54
Kupilibyście taką działkę?

Nie, dlatego, że nie lubię oglądać reportaży w telewizji jak ludzie wrzeszczą, wyzywając to urzędników to innych przedstawicieli władz, że u nich buduje się oczyszczalnie ścieków, składowisko odpadów, czy coś podobnego dającego miejsce pracy dla wielu.
Narzekają bo chcieli tam mieszkać i żyć w spokoju - jednak wszyscy wiedzieli , że będą tam działki inwestycyjne, a że ich była tania więc ja brali i się budowali poświęcając niejednokrotnie wszystko i zaciągając ogromne kredyty.

Nie biorę tu pod uwagę tych co nie wiedzieli - skoro wiesz, nie polecam i odradzam.

gentoonx
24-06-2014, 14:03
Witam,
Mam okazję kupić dosyć korzystnie działkę w bardzo pięknej okolicy (póki co). ...

KUPUJ

...Problem ...

NIE KUPUJ

...że za jakiś czas zmieni się plan zagospodarowania dla tego terenu...

NIE KUPUJ

... w odległości 100m znajdzie się obszar przeznaczony na "działalność produkcyjną, składową, magazynową i usługową". ...

NIE KUPUJ

...po sąsiedzku fabrykę, garbarnię, albo jakieś inne uciążliwe/hałaśliwe sąsiedztwo? ...

NIE KUPUJ

... Kupilibyście taką działkę?
...

My jesteśmy ludzie rozsądni. Nikt rozsądny by tego nie zrobił, ale skoro zadajesz takie pytanie, to zapewne nie należysz do tej grupy osób

Dlatego podsumuj liczbę KUPUJ i NIE KUPUJ i podejmij właściwą decyzję (choć już ci ją podpowiedziałem)





już dawno nie było tutaj tak bezsensownego pytania

houk
24-06-2014, 16:01
Cóż, odpowiedzi dosyć jednoznaczne. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam