PDA

Zobacz pełną wersję : Kupiliście okna z 7 czy 22% VAT?



ebi
30-07-2004, 07:11
Ponieważ małymi kroczkami zbliżamy się do tego etapu budowy, chciałam Was zapytać, czy kupiliście okna z 7 czy 22% VAT.

Pozdrawiam wszystkich budujących
ebi

anna99
30-07-2004, 07:14
Kupilismy okna razem z montażem (PVC, Oknoplast z Rąbienia, profil Gealan). Vat - 7%.

sidney
30-07-2004, 07:24
okna wybraliśmy z żoną już chyba w marcu, więc co by zdążyć przed wyższym vatem zapłaciliśmy 60% watrości przed majem, co by przypieczentować niższy vat,choć widać nie musieliśmy się spieszyć z płaceniem, bo kupione razem z montażem, więc i tak zapłacilibyśmy niższy vat, tylko kto to wszystko mógł wiedzieć wczesniej :lol:

famix
30-07-2004, 08:36
pewnie tylko ministerialni kolesie wiedzieli co będzie grane - i to wąskie grono :evil: My mieliśmy sporą grupę klientów, których okna do dzisiaj stoją na magazynie i wcale nie uważam by zrobili kiepski interes - wbrew przeciwnie. Ceny rosną a na dodatek u nas nigdy nic nie wiadomo czy nagle prawo nie zacznie działać wstecz i okaże się, że jednak U.S. zainkasuje sobie 22% i nam (jako sprzedawcą) nie odda nadpłaty. W końcu dziur aw budżecie etc, etc. Puki co wystawimy f-ry na usługę remontowo budowlaną - tylko ta jest na obecną chwile objęta specjalną stawką 7% VAT. Pozdrawiam

jareko
30-07-2004, 08:42
od 1 maja mialem tylko jednego klienta ktory zyczyl sobie fakture z wyszczegolnieniem zakupionych okien i stawka 22% - wszyscy inni kupowali usluge "wymiana okien z materialem" objeta 7% VAT-em
Ale faktem jest to co napisal przedmowca - ceny okien powoli aczkolwiek rosna systematycznie i jest to zwiazane ze stala podwyzka ich elementow skladowych - szyb, okuc, profili etc.....

markus_gdynia
30-07-2004, 09:41
Dwa tygodnie temu zarówno okno jak i brama garażowa, instalowane w nowobudowanym domu zostały obciążone 7% VAT.

ebi
30-07-2004, 11:34
Muszę powiedzieć, że czytam Wasze posty i osłupiałam. Pukam w Poznaniu od drzwi do drzwi (najwyraźniej niewłaściwych) i wszyscy oferują mi okna z 22% VAT, o zakupieniu bramy garażowej i drzwi zewnętrznych z montażem (7% VAT) nie wspomnę :evil:

sidney
30-07-2004, 15:05
faktycznie coś nie do własciwe drzwi chyba pukasz, ja szukając pokrycia na dach zanim jeszcze zdąrze zapytać o 7% vat, już słyszę że w firmięzajmuja się też wykonastwem i materiał mogą mi sprzedać razem z usługą i wtedy nizszy vat na wszystko :lol: