PDA

Zobacz pełną wersję : Impregnat do nowego płotu na szybko?



spokospoko
25-06-2014, 13:38
Cześć,

zastanawiam się czym pomalować nowy płot z desek sosnowych, wstępnie zaimpregnowane jakimś zielonym impregnatem. Zależy mi żeby zrobić to szybko i mieć temat z głowy.

Znalazłem coś takiego - Altax Impregnat szybkoschący: http://www.e-budujemy.pl/szybkoschnace_altax_szybkoschnacy_impregnat_dekora cyjny_palisander_5l,169188p

Słyszeliście o tym produckie? Jak z kolorem i trwałością? Nie wiem czy kupić to, czy coś rozpuszczalnikowego (znajomy pomalował drewnochronem rok temu i mu znazł z płotu.

CityMatic
25-06-2014, 14:07
Zabezpieczony związkami miedzi jak większość elementów drewnianych w marketach - zostawić do jesieni, dobrze wyschnie a preparat się zmyje, potem pomalować czymś z teflonem w odpowiadającym kolorku.

spokospoko
25-06-2014, 15:48
Zabezpieczony związkami miedzi jak większość elementów drewnianych w marketach - zostawić do jesieni, dobrze wyschnie a preparat się zmyje, potem pomalować czymś z teflonem w odpowiadającym kolorku.

Schnie już od wiosny, więc myślę, że można już działać. Chodzi o to, że nie chce mi się robić tego 3 dni. Dlatego pomysł szybkoschnącego. Tylko wolałbym coś o nim.

Neono
15-09-2014, 00:15
ja postawiłem na olej do drewna na zewnątrz firmy Bona - Bona Decking & Furniture Oil i jestemzadowolony. Łatwo się nakłada, kolor jest intensywny, nie schodzi z drewna, dlatego, że olej wsiąka i nie tworzy sztucznej powłoki, warto postawić na wysoką jakość.

Hejzi
19-09-2014, 10:53
Również polecam Bonę, co prawda nie stosowałem jej nigdy na płocie tylko na drewnianej podłodze, ale z tego Co się orientuje to ich produkty nadają się do każdej powierzchni drewnianej, a nie tylko podłogi ;)