PDA

Zobacz pełną wersję : Obróbka pasa podrynnowego struktonitem



PawelWo
26-06-2014, 12:10
Witam

Zamierzam obrobić pas podrynnowy struktonitem ale mm pytanie skąd mam wiedzieć ile potrzebuje lewych i prawych płytek.

Na pasie podrynnowym będzie nabita deska czołowa a ja (może samemu) chce przybijać struktonit na tą deskę.

267372

Chodzi mi o to czy przybijając np. prawe płytki na jedna stronę domu i dojeżdzając do narożnika dachu kolejna stronę powinienem zacząć już lewymi płytkami?? i tak dalej dojeżdzając do kolejnego narożnika dachu powinienem zacząć znów prawymi płytkami?? czyli na zmianę raz prawe i od kolejnego narożnika lewe i tak wokół domu

Jeśli mam racje to wtedy będę wiedział ile struktonitu kupić zakładając, że przy płytce 25x25 zapotrzebowanie na 1mb to 5 płytek.

Podbitka wokół domu to 76mb wiec zaokrąglając to do 80mb bedę potrzebował 400 płytek

Jeśli się mylę to wyprowadzcie mnie proszę z błędu

bracki88
26-06-2014, 13:38
To czy lewą czy prawą zależy od Ciebie. Najlepiej zrobić to tak, aby widoczne ekspozycje nie były zrobione płytkami "pod włos" - takie moje zdanie.

Jan P.
26-06-2014, 19:35
To czy lewą czy prawą zależy od Ciebie. Najlepiej zrobić to tak, aby widoczne ekspozycje nie były zrobione płytkami "pod włos" - takie moje zdanie.

Zgadza się. Tak samo jak obrabiasz blachą. Jan

PawelWo
27-06-2014, 11:06
Nie do końca rozumiem o co chodzi z tym aby nie były ułozone pod włos :(

Możecie mi to jakoś sprecyzowac albo dac przykładowe zdjęcie??

bracki88
27-06-2014, 17:14
Przykład - Masz dom z dachem dwuspadowym północ-południe. Droga dojazdowa i wejście znajduje się na ścianie na zachód. Wtedy lewy pas podrynnowy obijamy lewą płytką, a prawy pas prawą płytką. Prawe płytki kładziesz od prawej do lewej a lewe odwrotnie.

PawelWo
27-06-2014, 21:46
Mam dach wielospadowy a wejście od południa.

Patrząc na mój dom, gdybym zaczynał od naroznika nad brama garażowa i jechał z płytkami w lewą strone do wejścia to powinienem uzywac prawych płytek??

A jak juz dojade do rogu to od niego jakimi zacząć? Zbyt skomplikowane to dla mnie :( Gwozdzi jakich uzyć?? miedzianych?

267605 267606

Rozumiem, ze płytka struktonitowa powinna być opuszczona jakies 0.5cm nizej niz deska doczołowa tak aby był tak zwany kapinos.

Jan P.
28-06-2014, 07:48
Jak patrzysz na dach kryty dachówką z ziemi to widzisz "pod włos" jak od strony kalenicy to "z włosem" . Wkręty nierdzewne . Jan

PawelWo
28-06-2014, 19:36
Ok teraz juz łapie ;)

A można np. lewymi oblecieć cały dom do okoła??

Rozumiem, że lepiej byłoby wszędzie robic z włosem (przynajmniej od strony ulicy / wejścia)

Jeszcze jedno pytanko, czy pod struktonit mozna dać płyte wiórowa czy lepiej deskę??

Jan P.
29-06-2014, 08:14
Lepie płytę. deskę może "kręcić" Jan

PawelWo
29-06-2014, 11:18
Myslałem, że deska 18 bedzie lepsza bo płyta od wilgoci moze po kilku latach rozmieknść albo cos w tym stylu.

Ale skoro mówisz, że płyta wiórowa zaimpregnowana będzie lepsza to super bo to zawsze troche taniej wyjdzie niż uzycie deski a na to nabijanie jeszcze struktonitu.

Jakiej grubości płyte uzyć?? 18mm bedzie wystarczająca??

PawelWo
17-07-2014, 22:14
Ponawiam pytanko :)

Jakiej grubości płytę użyć??

Pytanie jeszcze odnosnie ocieplenia, czy jak wykonawca przykręci mi listwe do ściany i nad nia przykleję styropian to bedzie ok?? Bęe miał wtedy bezproblemowe mocowanie styropianu bo nie będzie mi opadał podczas klejenia ale w tym przypadku wystąpi mostek cieplny bo pod listwa nie będzie ocieplenia.

Co proponujecie?? Jak to wykonać?

PawelWo
20-07-2014, 20:45
Nikt nic nie podpowie??

Agnieszka i Michał
21-07-2014, 07:40
Nikt nic nie podpowie??

Ja pas podrynnowy z płytek struktonitowych wykonałem na desce o gr 40 mm nabitej na czoło krokwi. Deska się nie pokrzywiła, żadna płytka nie odstaje. Jeżeli zrobisz to ze zwykłej calowej deski jest większe prawdopodobieństwo że deska zacznie się kręcić i poszczególne płytki zaczną odstawać.

PawelWo
21-07-2014, 09:55
Mógłbys wstawic zdjęcie jak to wygląda??

Ja zamierzam napić płyte OSB bo wtedy bedzie 100% pewności, że nic sie nie pokręci ale chciałbym wiedzieć jaka grubość bęzie najlepsza. Czy 20mm wystarczy??