PDA

Zobacz pełną wersję : Wełna na dach.



gizmolec
27-06-2014, 18:31
Mam dach dwuspadowy odeskowany i przykryty blachą. Od środka chcę go ocieplić . Jaką wełnę to znaczy o jakim współczynniku ciepła zastosować . Czy lepsza będzie wełna zrolowana czy w płytach.

Ralfii_VR
27-06-2014, 21:40
Temat mocno wałkowany, poszukaj w wyszukiwarce,
Jak masz większe środki zainwestuj w niska lambdę, kładź minimum 25,

ISOVER
29-06-2014, 09:25
Mam dach dwuspadowy odeskowany i przykryty blachą. Od środka chcę go ocieplić . Jaką wełnę to znaczy o jakim współczynniku ciepła zastosować . Czy lepsza będzie wełna zrolowana czy w płytach.

Witam,

do ocieplenia dachu dwuspadowego rekomednuję maty z wełny mineralnej otrzymanej z włókien szklanych: Isover Super-Mata bądź Profit-Mata.
W przypadku Super-Maty (0,033 W/mK) proponowana grubość izolacji to 25 cm.
http://www.isover.pl/Nasza-oferta/Super-Mata

W przypadku Profit-Maty (0,035 W/mK): 30 cm.
http://www.isover.pl/Nasza-oferta/Profit-Mata

Pozdrawiam,
Paweł Stefański
____________________
Online Ekspert ISOVER

gizmolec
28-09-2014, 10:18
Panie Pawle , między krokwie włożyłem super-matę . Ale sąsiad mówi że to za mało i trzeba w poprzek jeszcze jedną warstwę dać aby krokwie odizolować. Macie coś cieńszego do tego celu .

ISOVER
29-09-2014, 15:01
Panie Pawle , między krokwie włożyłem super-matę . Ale sąsiad mówi że to za mało i trzeba w poprzek jeszcze jedną warstwę dać aby krokwie odizolować. Macie coś cieńszego do tego celu .

Świetnie, Super-Mata to bardzo dobry wybór. Porada sąsiada jest również trafna, ponieważ wełnę najlepiej układać dwuwarstwowo, między krokwiami oraz pod nimi (eliminacja mostków termicznych).
Aby doradzić Panu grubośc kolejnej warstwy, prosiłbym o podanie grubości pierwszej, tej między krokwiami.


Pozdrawiam
Paweł Stefański
____________________
Online Ekspert ISOVER

rafał2011
29-09-2014, 15:15
Panie Pawle, dobrze wykonałem izolację termiczną poddasza?
282124 282125:D

Tomaszs131
29-09-2014, 17:27
Dla mnie bomba:)
Mam nadzieje, ze u mnie fachowcy rownie dokladnie ociepla poddasze.
Panie Rafale co to jest za welna? ISOVER?

rafał2011
29-09-2014, 17:46
Miedzy krokwiami profit-mata, a druga warstwa super-mata, wiadomo jakiej marki:)

ISOVER
30-09-2014, 09:26
Panie Pawle, dobrze wykonałem izolację termiczną poddasza?
282124 282125:D

Paie Rafale muszę przyznać, że izolacja na zdjęciach, które Pan przesłał wygląda na fachowo wykonaną.
Proszę teraz pamiętać o paroizolacji.

Pozdrawiam,
Paweł Stefański
____________________
Online Ekspert ISOVER

gizmolec
02-10-2014, 08:17
Świetnie, Super-Mata to bardzo dobry wybór. Porada sąsiada jest również trafna, ponieważ wełnę najlepiej układać dwuwarstwowo, między krokwiami oraz pod nimi (eliminacja mostków termicznych).
Aby doradzić Panu grubośc kolejnej warstwy, prosiłbym o podanie grubości pierwszej, tej między krokwiami.


Pozdrawiam
Paweł Stefański
____________________
Online Ekspert ISOVER

Grubość pierwszej warstwy 20 cm

Jan P.
02-10-2014, 08:48
Jak krokiew np 18 to żeby dać 20 trzeba nadbić 4-5 cm . Jan

ISOVER
02-10-2014, 09:14
Grubość pierwszej warstwy 20 cm

Jeżeli grubość pierwszej warstwy wynosi 20 cm, pod krokwiami rekomenduję położyć 5 cm Super-Maty. Łącznie 25 cm, przy parametrach Super-Maty w zupełności wystarczy.

Pozdrawiam,
Paweł Stefański
____________________
Online Ekspert ISOVER

מרכבה
02-10-2014, 10:21
Nie wystarczy... 5cm za mało pod krokwiami ... to już jest sknerstwo ...

rafał2011
02-10-2014, 20:10
Teraz ten kto jest w temacie na bieżąco,nie daje mniej niż 10cm na drugą warstwę. Przeważnie jest też tak, że między krokwie idzie wełna o słabszym współczynniku, jak ta na drugą warstwę.

מרכבה
02-10-2014, 20:15
Tu nie ma co za dużo dywagować, przecież jak jest mróz to nie idziesz i nie prowadzisz dysput godzinami jak się ubrać ...
tylko się ubierasz. Pal sześć grubość... ale masa błędów w nieciągłości izolacji, to boli jak się widzi partactwo w izolacji.

rafał2011
02-10-2014, 20:20
Czasami robią błędy z niewiedzy, czasami z niechlujstwa. Upilnować aby było dobrze, to jest sztuka:)

מרכבה
02-10-2014, 20:38
http://www.wiocha.pl/1155678,Mlodzi-specjalisci-od-plytek no ale oni robią ... to jest koronny argument

Maciejewsky
23-10-2014, 11:20
Jeżeli grubość pierwszej warstwy wynosi 20 cm, pod krokwiami rekomenduję położyć 5 cm Super-Maty. Łącznie 25 cm, przy parametrach Super-Maty w zupełności wystarczy.

Pozdrawiam,
Paweł Stefański
____________________
Online Ekspert ISOVER

Prosze o wskazówki. Planuję wczesną wiosną izolować dach,co lepiej wybrać? układ Super-Mata czy Profit-Mata

ISOVER
23-10-2014, 21:03
Prosze o wskazówki. Planuję wczesną wiosną izolować dach,co lepiej wybrać? układ Super-Mata czy Profit-Mata

Oba rozwiązania będą dobre, główna różnica pomiędzy tymi produktami to współczynnik przewodzenia ciepła. Przy Super-Macie jest on niższy dlatego tutaj rekomenduję grubość wełny (w ułożeniu dwuwarstwowym) 25 cm. W przypadku Profit-Maty współczynnik przewodzenia ciepła jest wyższy, a rekomendowana grubość to 30 cm. Przy takich grubościach izolacji, ich właściwości termoizolacyjne są do siebie bardzo zbliżone. Dlatego teraz wybór należy do Pana, jeżeli zależy Panu na oszczędności powierzchni użytkowej poddasza - lepiej wybrać Super-Matę, jeżeli nie śmiało można stosować Profit-Matę.

Pozdrawiam
Paweł Stefański
____________________
Online Ekspert ISOVER

gizmolec
26-10-2014, 18:35
Zdecydowałem sie na super-matę . Wygląda to całkiem dobrze . Teraz już moje ostatnie pytanie (mam nadzieję) .Czy na watę trzeba jeszcze coś dać ? Zamierzam wykończyć wszystko płytą gipsowo -kartonową .

Tomaszs131
26-10-2014, 18:58
Koniecznie paroizolacje.

Maciejewsky
27-10-2014, 09:09
Oba rozwiązania będą dobre, główna różnica pomiędzy tymi produktami to współczynnik przewodzenia ciepła. Przy Super-Macie jest on niższy dlatego tutaj rekomenduję grubość wełny (w ułożeniu dwuwarstwowym) 25 cm. W przypadku Profit-Maty współczynnik przewodzenia ciepła jest wyższy, a rekomendowana grubość to 30 cm. Przy takich grubościach izolacji, ich właściwości termoizolacyjne są do siebie bardzo zbliżone. Dlatego teraz wybór należy do Pana, jeżeli zależy Panu na oszczędności powierzchni użytkowej poddasza - lepiej wybrać Super-Matę, jeżeli nie śmiało można stosować Profit-Matę.

Pozdrawiam
Paweł Stefański
____________________
Online Ekspert ISOVER

Pewnie wybiorę Super-Mata, porównam tylko ceny u dystrybutorów. Dzięki za pomoc.

ISOVER
28-10-2014, 19:31
Zdecydowałem sie na super-matę . Wygląda to całkiem dobrze . Teraz już moje ostatnie pytanie (mam nadzieję) .Czy na watę trzeba jeszcze coś dać ? Zamierzam wykończyć wszystko płytą gipsowo -kartonową .

Świetnie, nie będzie Pan żałował. Pod płytami g-k, bezpośrednio na wełnie należy ułożyć folię paroizolacyjną np. Isover Stopair.
http://www.isover.pl/Nasza-oferta/Stopair-folia-paroizolacyjna

W razie kolejnych pytań, z przyjemnością odpowiem.

Pozdrawiam,
Paweł Stefański
____________________
Online Ekspert ISOVER

gizmolec
25-11-2014, 15:46
Świetnie, nie będzie Pan żałował. Pod płytami g-k, bezpośrednio na wełnie należy ułożyć folię paroizolacyjną np. Isover Stopair.
http://www.isover.pl/Nasza-oferta/Stopair-folia-paroizolacyjna

W razie kolejnych pytań, z przyjemnością odpowiem.

Pozdrawiam,
Paweł Stefański
____________________
Online Ekspert ISOVER

Moje ocieplanie poddasza pomalutku dobiega do końca . Bez pomocy tego forum oraz Pana panie Pawle , kolejna zima byłaby pod znakiem chłodu i bólu głowy przy rachunkach za ogrzewanie.

מרכבה
25-11-2014, 15:54
A nad ścianami jest izolacja ?

_unnamed
25-11-2014, 23:32
Aż się niedobrze robi od tego marketingowego bełkotu...