PDA

Zobacz pełną wersję : czujnik tlenku węgla (czadu)



Yacky
28-06-2014, 08:24
Kupiłem niedawno czujnik tlenku węgla i chciałem go zamontować w kotłowni, jednak zacząłem czytać instrukcję, potem różne strony z informacjami na ten temat i doszedłem do wniosku, ze nie wiem gdzie go najlepiej zamontować.
Otóż w instrukcji - jak w wielu materiałach w internecie - zalecają montaż w pobliżu źródła emisji - np. piec. Mam w kotłowni piec opalany ekogroszkiem. no więc mój wybór kotłownia. Ale czujnika nie powinno się montować w odległości mniejszej niż 2m od źródła (u mnie wychodzi 1,70). poza tym nie powinno się montować w pobliżu okna, drzwi (w kotłowni jest okno, drzwi, nawiew z "Z" w ścianie). No i nie powinno się instalować w miejscach gdzie się kurzy i pyli (a w kotłowni gdzie jest ekogroszek to niestety pyłu co niemiara). No to wg informacji - kotłownia odpada. Może garaż? Sąsiaduje bez pośrednio z kotłownią, ale instrukcja podaje że nie dalej niż 4m od źródła. U mnie 4m to wyjdzie przy drzwiach - a przy drzwiach nie można. No to odpada. Zalecają też w pobliżu sypialni, salonu, np w holu ... Ale to znów ponad 4m od źródła. Z drugiej strony jak powieszę w holu (miejsce wspólne dla sypialni, salonu i innych pomieszczeń) ... No a co jeśli hol ma klatkę schodową? czad jest lżejszy - poleci w górę - to może na piętrze? ale jak czujnik zadziała na piętrze tzn że już jest sporo gazu w powietrzu ...
Idealnie byłoby kilka czujników, ale nie chce przesadzać...
Może jakieś pomysły? może ktoś miał podobny problem?

niktspecjalny
28-06-2014, 12:35
Kupiłem niedawno czujnik tlenku węgla i chciałem go zamontować w kotłowni, jednak zacząłem czytać instrukcję, potem różne strony z informacjami na ten temat i doszedłem do wniosku, ze nie wiem gdzie go najlepiej zamontować.
Otóż w instrukcji - jak w wielu materiałach w internecie - zalecają montaż w pobliżu źródła emisji - np. piec. Mam w kotłowni piec opalany ekogroszkiem. no więc mój wybór kotłownia. Ale czujnika nie powinno się montować w odległości mniejszej niż 2m od źródła (u mnie wychodzi 1,70). poza tym nie powinno się montować w pobliżu okna, drzwi (w kotłowni jest okno, drzwi, nawiew z "Z" w ścianie). No i nie powinno się instalować w miejscach gdzie się kurzy i pyli (a w kotłowni gdzie jest ekogroszek to niestety pyłu co niemiara). No to wg informacji - kotłownia odpada. Może garaż? Sąsiaduje bez pośrednio z kotłownią, ale instrukcja podaje że nie dalej niż 4m od źródła. U mnie 4m to wyjdzie przy drzwiach - a przy drzwiach nie można. No to odpada. Zalecają też w pobliżu sypialni, salonu, np w holu ... Ale to znów ponad 4m od źródła. Z drugiej strony jak powieszę w holu (miejsce wspólne dla sypialni, salonu i innych pomieszczeń) ... No a co jeśli hol ma klatkę schodową? czad jest lżejszy - poleci w górę - to może na piętrze? ale jak czujnik zadziała na piętrze tzn że już jest sporo gazu w powietrzu ...
Idealnie byłoby kilka czujników, ale nie chce przesadzać...
Może jakieś pomysły? może ktoś miał podobny problem?

Jak widzisz nikt Ci nie odpowiada.Może wujek Google pomoże??? Jak dla mnie czujka CO w domu jednorodzinnym powinna być :


Nie należy montować urządzenia w miejscu, gdzie jego działanie może być zakłócane ruchem powietrza, czyli np. przy kratkach wentylacyjnych. Nie powinno być one niczym przesłonięte (zasłonami, meblami) ani znajdować w pozycji płaskiej (np. na blacie).
Detektor powinien zostać zamocowany na wysokości oczu dorosłego człowieka, tak by łatwo było nim sterować, a jednocześnie, by był trudno dostępny dla małych dzieci.


http://www.dom.pl/czujki-dymu-i-czadu-jak-rozmiescic-by-byly-skuteczne.html

JanuszBes
30-12-2014, 09:06
Jakie czujniki są najlepsze? Szukam czujnika czadu, ale takiego naprawdę dobrego. Dom jednorodzinny ogrzewany ekogroszkiem. Gdzie taki czujnik zamontować? Oglądałem czujniki w castoramie ale wybór jest bardzo mały. Czy ktoś może coś polecić? Cena w zasadzie nie gra roli.

kamihi
30-12-2014, 19:45
na alleg... Kup sobie czujkę KIDDE najlepiej z wyświetlaczem Będziesz wiedział ile PPM-ów tego tlenku jest bo czujki dają cynk wcześniej , I wtedy będziesz wiedział czy po Straż i pogotowie dzwonić czy nie . Najlepiej kup jeszcze czujkę dymu zawsze to sygnał ze się coś dzieje czasem o 4 rano jak śpimy ,,,,,

JanuszBes
03-01-2015, 09:46
Słyszałem, że są dobre. A taka firma jak Eura? Tu znowu słyszałem różne opinie. Znalazłem jeszcze coś takiego, podobno dobre:
http://www.kamery.pl/produkty/czujki-gazu/orno-ei208dw.htm
i chyba zdecyduję się na ten. Też ma wyświetlacz i wygląda solidnie