PDA

Zobacz pełną wersję : Wyłączenie z produkcji leśnej.... - duży problem



Moni_
30-06-2014, 15:51
Czy to prawda, że nie można uzyskać decyzji o wyłaczeniu fragmentu działki z produkcji leśnej jeśli na danym terenie nie ma MPZP?!

Na mojej działce, dokładnie w miejscu jedynego możliwego wjazdu na działkę, występuje użytek leśny LsV, (występuje na mapach, w rzeczywistości nie ma tam drzew od kilkudziesięciu lat), o powierzchni dokładnie 90m2.
Po złożeniu PB do urzędu otrzymaliśmy postanowienie o uzupełnienie - m. in. o załączenie decyzji o wyłączeniu tego fragmentu lasu z produkcji leśnej.

Złożyłam odpowiedni wniosek wraz załącznikami do Dyrekcji Lasów Państwowch i tu problem, twierdzą, że Decyzja w Warunkach Zabudowy nie obejmuje tego obszaru i nie mogą wydać dec. o wyłączeniu z prod. leśnej.

Sądziłam, ze decyzja o warunkach zabudowy wydana na dany nr działki, obejmuje całą tą działkę, ale okazuje się, ze nie, że decyzje o WZ z zasady nie obejmują gruntów leśnych.

I co teraz ? Nie dostanę pozwolenia na budowę, przez te 90m2 lasu, którego zresztą tam wcale nie ma, od lat jest tam dojazd na moją działkę.

Miał ktoś podobny problem?

gentoonx
30-06-2014, 18:19
... od lat jest tam dojazd na moją działkę.
...

Postaraj się doprecyzować ten fragment:

co to za działka, czy ogrodzona, co to za dojazd, czy jest zjazd z drogi publicznej, a jeśli jest to czy naniesiony na mapie

Moni_
01-07-2014, 17:17
działka rolna, mam decyzję o WZ na siedlisko. Nieogrodzona. Jest to zjazd z drogi publicznej - gminnej, gruntowej, nie jest naniesiony na mapie. To tylko wyjeżdżona droga używana przez gospodarza jeszcze zanim kupiłam działkę.

Moni_
22-07-2014, 17:51
Na razie Dyrekcja lasów Państwowych wysłała pismo do Gminy, która wydała Decyzję o wz, że postępowanie z tą decyzją musi zostać wznowione gdyż nie była ona konsultowana z Dyrekcją lasów Państwowych. Jutro będe dzwonić i się dowiadywać, czy jeśli to postępowanie zostanie wznowione i decyzja zostanie skonsultowana z Lasami to będzie to odpowiednia Decyzja o wz aby mi wydac tą decyzję o wyłączeniu z produkcji leśnej tych 90m2 nieistniejącego lasu.

Moni_
08-05-2016, 18:23
Przypadkiem trafiłam na ten mój post.
Jeśli ktoś ciekaw finału tej sprawy to decyzję o wyłaczenie z produkcji leśnej tego fragmentu mojej działki otrzymałam ODMOWNĄ. Byłam w czarnej dupie, bo Lasy twierdziły, że wydadzą jeśli gmina umieści w decyzji zapis dotyczący konkretnie tego wjazdu i tego użytku Ls, z taką też prośbą o zmianę decyzji zwróciłam się do gminy a gmina odpowiedziała, "że po konsultacjach z prawnikiem i urbanistą nie widzi konieczności wprowadzania zmian".
W końcu poprosiłam sąsiada o służebność przejazdu przez fragment jego działki, wybuliłam 400zł na notariusza i zaprojektowaliśmy wjazd przez działkę sąsiednią omijając ten nieszczęsny grunt leśny. W zeszłym roku dostałam PnB.
I już wreszcie się budujemy.