PDA

Zobacz pełną wersję : Wysokość ścian szczytowych



tomekatomek
30-06-2014, 19:06
Jak wysoko murować ściany szczytowe w przypadku, gdy przedostatnie krokwie będą docelowo na styk z ociepleniem zewnętrznym ściany ?

Jan P.
30-06-2014, 19:18
Przynajmniej 5 cm niżej. Jan

hokejgk1
01-07-2014, 07:18
Ja tak zrobiłem że ściany szczytowe w lukarnach mam 5 cm poniżej krokwi na wierzch przykleiłem styropian 15cm, ale zauwazyłem teraz mały problemik pierwsza krokiew wewnątrz domu od sciny szczytowej jest odsunięta na około 50cm i do czego w ścianie szczytowej mam zamocować sznurki do podwieszenia wułny ? do styropianu ???:eek:


Czy po prostu włożyć ją delikatnie (dociać pare cm szerszą) żeby sama się zakleszczyła pomiędzy szczytem a krokwią ?

tomekatomek
01-07-2014, 17:27
Rozumiem, że 5 cm poniżej dolnej krawędzi krokwi. Co dalej z ociepleniem dachu i ściany szczytowej - jak to rozwiązać ? Krokwie 18cm - wełna 18cm. Proszę o radę.

Tomaszs131
01-07-2014, 17:46
Welna musi lezec na scianie szczytowej i jednoczesnie stykac sie ze styropianem przyklejonym do sciany zew. Dlatego sciany szczytowe musza byc zakonczone 5-7 cm ponizej krokwi by moc wcisnac w ta szczeline welne.
Sam o tym wczesniej nie wiedzialem i teraz w trakcie ocieplenia budynku musialem wszystkie szczytowe przyciac :(

tomekatomek
01-07-2014, 20:00
Czyli podsumowując:
- przedostatnia krokiew na zewnątrz ściany szczytowej na styk z ociepleniem budynku
- ściana szczytowa 5cm poniżej tej krokwi
Wełna ma 18cm - czy wcisnę ją nad ścianę szczytową ?
Czy ma w tym wypadku ocieplać wierzch ściany szczytowej dodatkowo styropianem - chyba nie bo będzie na nim leżeć ta wełna ?

Tomaszs131
01-07-2014, 20:17
Czyli podsumowując:
- przedostatnia krokiew na zewnątrz ściany szczytowej na styk z ociepleniem budynku
- ściana szczytowa 5cm poniżej tej krokwi
Wełna ma 18cm - czy wcisnę ją nad ścianę szczytową ?
Czy ma w tym wypadku ocieplać wierzch ściany szczytowej dodatkowo styropianem - chyba nie bo będzie na nim leżeć ta wełna ?

Ja jestem jeszcze przed ociepleniem sciany szczytowej. Bede ja, jak i cale poddasze ocieplal piana.
Takze u mnie wystraczy 5 cm ponizej krokwi by ta przestrzen uzupelnic piana. Co do welny to nie chcialbym Ci doradzac, gdyz z technicznego punktu widzenia nie wiem jak to powinno wygladac.
Wiem jedno, by pozbyc sie mostka termicznego na scianie szczytowej musi byc lacznosc ocieplenia polaci dachowej ze styropianem na scianie zew.

w&m
03-07-2014, 23:51
Ocieplenie ściany szczytowej od góry powinno być takiej grubości jak ocieplenie zewnętrzne budynku. W przeciwnym razie powstaje mostek cieplny. Ocieplenie dachu od wewnątrz z ociepleniem ściany szczytowej jak i zewnętrznym powinno stanowić ciągłość - być połączone.

Andrzej Wilhelmi
07-07-2014, 00:00
Fundamentalna zasada to zachowanie ciągłości każdej izolacji. Natomiast na wierzchu ściany szczytowej może być trochę cieńsza warstwa izolacji cieplnej bo ściana też jest izolatorem. Pozdrawiam.

tomekatomek
08-07-2014, 18:40
Czyli jeżeli przedostatnie krokwie są na styk z 15cm ociepleniem ścian zewnętrznych to mogę wymurować ściany szczytowe 10cm poniżej górnej krawędzi krokwi (20cm) i te 10cm nakleić styropianu na szczytowe ściany ? Czy jakieś inne rozwiązanie będzie lepsze ? Między krokwie daję 18cm wełny.

tomekatomek
08-07-2014, 19:28
Druga opcja która przychodzi mi do głowy to ściany wymurować 2 cm powyżej dolnej krawędzi krokwi lub równo z dolną krawędzią krokwi i dociągnąć wełnę 18cm od krokwi wewnątrz domu do zewnętrznej krawędzi ściany szczytowej. Które z tych rozwiązań byłoby lepsze ?

Tomaszs131
08-07-2014, 21:12
Uwazam, ze pierwsze rozwiazanie jest lepsze.
Tak jak powyzej napisal Andrzej Wilhelmi, "...wazana jest ciaglosc izolacji.."
Wie co mowi bo jest ekspertem w tej dziedzinie.