PDA

Zobacz pełną wersję : Droga dojazdowa betonowa



mnowak355
01-07-2014, 07:22
Witam
Muszę wykonać kilkudziesięciometrowy odcinek drogi dojazdowej. Tak liczę i liczę i chyba najtaniej wychodzi mi droga betonowa, po prostu wylanie betonu. Czy ktoś robił taką drogę, jak należy wykonać podbudowę i jakiej klasy betonu użyć, oraz jak go zatrzeć aby trwały i nie łuszczył się.
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

forgetit
01-07-2014, 12:16
Nie wiesz jaka podbudowa i jaki beton, a wychodzi Ci najtaniej?
Najtaniej powinna być podbudowa z kruszywa i kostka albo płyty ażurowe.

St@nley
01-07-2014, 15:49
Ja w maju robiłem drogę z kruszywa i kosztowała mnie około 35zł z m2. Robiła mi to firma zajmująca się wykonywaniem dróg.
Najpierw korytowanie około 50cm, następnie podbudowa z żółtego zagęszczonego piachu. (Piach liczony osobno). Następnie około 25cm kruszonego betonu i to wszystko walcowane walcem drogowym. Grucha 56T jeździła i nic nie siada, więc polecam. :)

End_riu
01-07-2014, 16:41
Z betonu niby powinno być najtaniej, ale...
I tu jest takich ale dość sporo.
Lepiej i równie tanio jest tak jak napisał forgetit.


Pozdrwiam.

mnowak355
05-07-2014, 16:43
Nie wiesz jaka podbudowa i jaki beton, a wychodzi Ci najtaniej?
Najtaniej powinna być podbudowa z kruszywa i kostka albo płyty ażurowe.

Nie tak do końca. Mam ofertę firmy wykonującej elementy betonowe i płyta o wymiarach 150x200x15cm kosztuje 200 zł. Jest to około 0,5m3 betonu. Przy cenie betonu około 200pln/1m3 wychodzi mi że płyta drogowa gotowa jest dwukrotnie droższa.

mnowak355
05-07-2014, 16:52
Z betonu niby powinno być najtaniej, ale...
I tu jest takich ale dość sporo.
Lepiej i równie tanio jest tak jak napisał forgetit.


Pozdrwiam.

Jeśli możesz przytocz proszę parę "ale".

Nie do końca się zgodzę że płyty ażurowe czy kostka są tak samo tanie i dobre. Jeśli chciałbym potraktować taką drogę jako dojazd do budowy to drugi-trzeci transport ciężkim autem rozwali taką drogę.

mnowak355
05-07-2014, 16:54
Ja w maju robiłem drogę z kruszywa i kosztowała mnie około 35zł z m2. Robiła mi to firma zajmująca się wykonywaniem dróg.
Najpierw korytowanie około 50cm, następnie podbudowa z żółtego zagęszczonego piachu. (Piach liczony osobno). Następnie około 25cm kruszonego betonu i to wszystko walcowane walcem drogowym. Grucha 56T jeździła i nic nie siada, więc polecam. :)

Rozumiem że na razie masz samo kruszywo. Co zamierzasz i kiedy dać jako nawierzchnia.

End_riu
05-07-2014, 23:23
Proszę bardzo.
Zbyt cieńka warstwa betonu spowoduje jego popękanie.
Zby gruba, to niepotrzebe koszty.
Złe przygotowanie podbudowy spowoduje z czasem pęknięcie betonu. Tym bardziej przy transporcie na budowę.
Źle dobrany beton, również może być powodem uszkodzenia nawierzchni.
Brak odpowiedniego odprowadzenie wody z podbudowy spowoduje nierówną jej pracę. Co dalej spowoduje pęknięcie nawierzchni.

Wyłożyłem kostką jeden z największych składów budowlanych w moim reginie.
Dziennie wjeżdża i wyjeżdża kilkaset ton na tirach i jakoś od dwuch lat nie dzwonią, że jest problem.

1m2 kostki przemysłowej szarej 8cm kosztuje 14zł u producenta. Policz sobie różnicę.
Przy dobrze wykonanej podbudowie możesz śmiało tira parkować.
W końcu parkingi obecnie robi się z kostki.

Sylwuska
06-07-2014, 12:19
Z obserwacji wnioskuję że beton nie jest dobrym rozwiązaniem tak jak mówi Endriu, sama też zainwestowałam właśnie w kostkę przemysłową... (kupiłam też płytki przemysłowe do lokalu) i wychodzi to śmiesznie tanio... wizualnie może nie ma szału ale przecież nie o to tu chodzi ;)

grzes124
17-07-2014, 19:21
End_riu gdzie można nabyć ta kostkę po 14zł/m2?
Jaki całkowity koszt m2 drogi i ciebie?

End_riu
17-07-2014, 21:10
Kostke kupuje sie u producenta. Im wieksze ilosci, tym taniej.
Ja nie jestem na sprzedaz :-)
Koszt m2 drogi jest uzalezniony od bardzo wielu rzeczy.

Najpierw napisz co chcesz, jakiem ma byc tego przeznaczenie, jaki jest teren, a juz bede mogl Ci jakos przyblizyc koszt takiej imprezy.

Pozdrawiam.

grzes124
18-07-2014, 11:42
Kostke kupuje sie u producenta. Im wieksze ilosci, tym taniej.
Ja nie jestem na sprzedaz :-)
Koszt m2 drogi jest uzalezniony od bardzo wielu rzeczy.

Najpierw napisz co chcesz, jakiem ma byc tego przeznaczenie, jaki jest teren, a juz bede mogl Ci jakos przyblizyc koszt takiej imprezy.
Pozdrawiam.

Żeby nie zaśmiecać kilku wątków odpowiedziałem ci tutaj:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?228657-Tani-trwa%C5%82y-podjazd&p=6555742&viewfull=1#post6555742