PDA

Zobacz pełną wersję : Kotłowania i garaż - podłoga i ocieplenie.



MikeB
01-07-2014, 09:58
Zastanawiam się czy i w jaki sposób ocieplić podłogę i ściany w kotłowni i w garażu. W tym momencie mam wylany zazbrojony chudziak i położoną na to papę w obu pomieszczeniach. Oba pomieszczenia znajdują się w obrysie domu i od strony zewnętrznej będą ocieplone 20cm styropianu.

1.Czy ocieplenie podłogi w kotłowni jest wymagane ? Może umieścić tam 10 cm styroduru i przykryć go 10cm zbrojonej wylewki betonowej?

2.W jaki sposób ocieplić próg w garażu - planowałem położyć na nim 10cm styroduru - tylko co położyć na styrodur - deska/siatka i klej? (może bramy garażowe mają jakieś progi systemowe ?). Podłogi w garażu nie planuję ocieplać.

2.Czy i jaką grubość styropianu przykleić na ścianach i suficie od strony pomieszczeń mieszkalnych? Czy 10 cm wystarczy?

Dodam że nad garażem będzie nieogrzewany (ale ocieplony) strych, a nad kotłownią łazienka. Oba pomieszczenia sąsiadują ze sobą. Z garażu jest przejście do kotłowni i drzwi do wiatrołapu.

Liwko
01-07-2014, 10:33
A garaż będzie ogrzewany? Jeśli nie to nie dawaj ocieplenia pod nim! Ja właśnie jestem po etapie kucia posadzki i wywalania styropianu. Zimą temperatura potrafiła mi w nim spaść poniżej zera. teraz nie powinno to mieć miejsca.
Kotłownie bym ocieplił również od spodu.

MikeB
01-07-2014, 15:05
Garażu ocieplał nie będę - planuję zrobić 10cm wylewki na całości do progu - a na progu 10 cm styroduru. Tylko jak potem obrobić ten styrodur na gotowo pod drzwi od bramy?
Co do kotłowni to, może zamiast ocieplać podłogę dać mniej styro na sciany wewnętrzne - wtedy będą grzały kotłownię.

Liwko
01-07-2014, 17:45
Kotłownia powinna być dobrze zaizolowana z każdej strony, tylko nie z zamieszkałą częścią domu.

MikeB
02-07-2014, 11:49
Czyli ścinę z garażem też powinienem ocieplić i wstawić szczelne drzwi? Dodam, ze ogrzewał będę gazem ( piec kondensacyjny)

Liwko
02-07-2014, 12:01
Czyli ścinę z garażem też powinienem ocieplić i wstawić szczelne drzwi? Dodam, ze ogrzewał będę gazem ( piec kondensacyjny)

No ja bym tak zrobił, inaczej stratami będziesz ogrzewał garaż.