PDA

Zobacz pełną wersję : Podlanie lawy istniejacego budynku



lortmj
01-07-2014, 18:29
Witam wszystkich

mam pytanie do was moze ktos to przerabial moze ktos mi firme poleci licze na wasza pomoc
A wiec
budynek stoi od 1999 r i jakies 2.3 lata temu na jednej ze scian pojawilo sie pekniecie dos spore tzn z dlugosci nie z glebokosci w srodku roznia w poziomach zmieniala sie okolo 5 cm, chodzi o to czy mozna podlac lawe odkopac jakies 2-3 metry z jednej i z drugiej strony i jakims sposobem podlac, z tego co wiem lawa nie byla lana z gruchy tylko normalnie z betoniarki , czy to cos pomoze co kolwiek jestem czy sa jakies firmy ktore sie tym zajmuja.
prosze o jakies opinie co kolwiek moze ktos mial podobny przypadek

jajmar
02-07-2014, 00:00
Możesz to opisać po polsku ? Powoli, dokładnie ? Co się różni o 5cm? Może jakieś foty.

Elfir
02-07-2014, 13:15
skoro ściana ci peka na 5 cm to ja bym się bała wejśc do takiego budynku :D

bizon_3
02-07-2014, 13:37
Witam wszystkich

mam pytanie do was moze ktos to przerabial moze ktos mi firme poleci licze na wasza pomoc
A wiec
budynek stoi od 1999 r i jakies 2.3 lata temu na jednej ze scian pojawilo sie pekniecie dos spore tzn z dlugosci nie z glebokosci w srodku roznia w poziomach zmieniala sie okolo 5 cm, chodzi o to czy mozna podlac lawe odkopac jakies 2-3 metry z jednej i z drugiej strony i jakims sposobem podlac, z tego co wiem lawa nie byla lana z gruchy tylko normalnie z betoniarki , czy to cos pomoze co kolwiek jestem czy sa jakies firmy ktore sie tym zajmuja.
prosze o jakies opinie co kolwiek moze ktos mial podobny przypadek

Jeśli chodzi o podbijanie ścian fundamentowych to miałem taką przyjemność.
Budowałem na starych piwnicach i po ich ocenie konstruktor zarządził podbijanie ścian, ponieważ były za małe ławy w stosunku do projektowanego domu. (obok sąsiad prawdopodobnie tego nie zrobił i ma popękany budynek ze śladami "kołowania" ścian)
Zrobił rysunek techniczny, dł ściany około 10m, został podzielony na odcinki metrowe i za jednym podejściem podkopywane były 2 metrowe odcinki i podlewane betonem z betoniarki, po tygodniu drugie 2 odcinki (oczywiście nie obok siebie, żeby nie zapadły sie piwnice) i tak 5 razy :)
Robiłem sam, robota dosyć prosta, więc myślę, że jakaś specjalna ekipa nie będzie potrzebna, raczej dobry konstruktor, który odpowiednio zaplanuje pracę.

lortmj
02-07-2014, 20:19
Jeśli chodzi o podbijanie ścian fundamentowych to miałem taką przyjemność.
Budowałem na starych piwnicach i po ich ocenie konstruktor zarządził podbijanie ścian, ponieważ były za małe ławy w stosunku do projektowanego domu. (obok sąsiad prawdopodobnie tego nie zrobił i ma popękany budynek ze śladami "kołowania" ścian)
Zrobił rysunek techniczny, dł ściany około 10m, został podzielony na odcinki metrowe i za jednym podejściem podkopywane były 2 metrowe odcinki i podlewane betonem z betoniarki, po tygodniu drugie 2 odcinki (oczywiście nie obok siebie, żeby nie zapadły sie piwnice) i tak 5 razy :)
Robiłem sam, robota dosyć prosta, więc myślę, że jakaś specjalna ekipa nie będzie potrzebna, raczej dobry konstruktor, który odpowiednio zaplanuje pracę.
dzieki za odpowiedz, napewno o tym pomysle i zapewne tak zrobie akurat u mnie ta sciana na ktorej jest pekniecie nie jest dluga 4-5 metrow , dokladniej mi chodzi zeby odkopac do samych law i wtedy podlac no ale zobaczymy jak tak bedzie. jeszcze raz dzieki za podpowiedz

lortmj
02-07-2014, 20:22
skoro ściana ci peka na 5 cm to ja bym się bała wejśc do takiego budynku :D
elfir nie pekla na 5 cm tylko uskok w srodku jest na podlodze widac po listwach jak rog budynku usiadl i tam jest roznica

jajmar kolega bizon jakos zrozumial wiec nie wiem w czym problem

beton44
02-07-2014, 21:46
elfir nie pekla na 5 cm tylko uskok w srodku jest na podlodze widac po listwach jak rog budynku usiadl i tam jest roznica

jajmar kolega bizon jakos zrozumial wiec nie wiem w czym problem

Ogólnie problem w tym, że jesteś półanalfabetą/tką...

jajmar
03-07-2014, 14:00
elfir nie pekla na 5 cm tylko uskok w srodku jest na podlodze widac po listwach jak rog budynku usiadl i tam jest roznica

jajmar kolega bizon jakos zrozumial wiec nie wiem w czym problem

Opisał kilka zdań o podbijaniu fundamentów, nie wiem skąd wniosek że zrozumiał problem ?

A budynek jak usiadł to może i wstanie.

Mirek_Lewandowski
03-07-2014, 18:39
Ogólnie problem w tym, że jesteś półanalfabetą/tką...

Oj zaraz... nie... leniem śmierdzącym, bo się alt nie chce wcisnąć, i tyle...:D

lortmj
04-07-2014, 15:04
Ogólnie problem w tym, że jesteś półanalfabetą/tką...
ogolnie mysle ze jestes niezlym pajacem tyle w temacie