PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa woda/woda w ukladzie glikol/woda



postaw_piwo
01-07-2014, 21:19
Witam,
dostałem ofertę zakupu pompy woda/woda od sprzedawcy, który twierdzi ze po zmianie parametrów sterownika pompy będzie można ja używać w układzie glikol/woda. Nigdzie nie znalazłem żadnego postu o takiej tematyce, i tutaj jest prośba o fachową opinię w tej sprawie, bo jakoś czuję że to chyba nie jest takie proste.

fachman19
03-07-2014, 18:29
Nie ufaj bo oszukają.
Jak pracuje na wodę to trzeba chronić , żeby nie zamarzła i ustawia się dopuszczalna temperaturę na np +3 C
A jak pracuje na glikolu to np .-6 C.Taki bezpiecznik .
Nie sądzę ,że znajdziesz posty do każdego parametru w regulatorze.

wihajster
03-07-2014, 20:36
Poproś o instrukcję sterownika - to powinno rozjaśnić wątpliwości czy można czy też nie można dostosować do pracy na układzie pośrednim.
To teoretycznie, bo praktycznie można zawsze, nawet jeśli nie ma takiej opcji w sterowniku - wystarczy zdjąć czujnik(i) z rury parownika i podwiesić je w powietrzu na opasce aby mierzyły wyższą temp. niż temp. glikolu.

rwxw
08-07-2014, 21:04
Nigdzie nie znalazłem żadnego postu o takiej tematyce, i tutaj jest prośba o fachową opinię w tej sprawie, bo jakoś czuję że to chyba nie jest takie proste.
Poszukaj w instrukcji obsługi do sterownika temperatur ochrony o których pisze wihajster. Ewentualnie w jaki sposób ta ochrona jest zrealizowana - jeśli termistorem, to można go 'deko' oszukać wpinając równolegle lub szeregowo jakiś dobrany rezystor. Ale jeśli cena nie jest jakaś super, to może lepiej bez kombinowania kupić pc solanka-woda.

postaw_piwo
10-07-2014, 14:58
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, śpieszę powiadomić, że skontaktowałem się z serwisantem tej firmy(stiebel) i potwierdzil on slowa sprzedawcy, ze wystarczy w sterowniku pompy zmienić źródło zasilania z wody na glikol i to wsio haraszo,