PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt domu z Czech



Patrykos83
02-07-2014, 06:32
Witam ,
jestem blisko zakupu projektu domu od architekta z Czech to tak w skrócie, projekt mogę otrzymać niestety w języku Czeskim bądź Angielskim.
Pytanie co dalej po zakupie projektu który jest w obcym języku, jak to wygląda z punktu widzenia prawa? Czy musi być projekt tłumaczony na polski?
Jesli tak to przez tłumacza przysięgego? Jak wygląda sprawa z takimi projektami? Będę wdzięczny za pomoc

pan_boczek
02-07-2014, 08:14
Witam ,
jestem blisko zakupu projektu domu od architekta z Czech to tak w skrócie, projekt mogę otrzymać niestety w języku Czeskim bądź Angielskim.
Pytanie co dalej po zakupie projektu który jest w obcym języku, jak to wygląda z punktu widzenia prawa? Czy musi być projekt tłumaczony na polski?
Jesli tak to przez tłumacza przysięgego? Jak wygląda sprawa z takimi projektami? Będę wdzięczny za pomoc

Jaki projekt architektoniczny czy wykonawczy ? Zamiast składać całą opisów-kę złóż tylko to co potrzeba. Nie potrzeba przysięgłego. :stirthepot:

Patrykos83
02-07-2014, 09:40
Jaki projekt architektoniczny czy wykonawczy ? Zamiast składać całą opisów-kę złóż tylko to co potrzeba. Nie potrzeba przysięgłego. :stirthepot:

projekt wykonawczy i projekt budowlany
Czyli do pozwolenia na budowę i uzyskania wszystkich innych papierów moe przekazać projekt w jezyku angielskim?

Elfir
02-07-2014, 13:14
Projekt możesz sobie kupić, ale go nie złozysz w starostwie. Potrzebujesz adaptacji i to architekt adaptujący będzie architektem obiektu zgodnie z polskim prawem.

Patrykos83
02-07-2014, 13:48
Projekt możesz sobie kupić, ale go nie złozysz w starostwie. Potrzebujesz adaptacji i to architekt adaptujący będzie architektem obiektu zgodnie z polskim prawem.

Ok rozumiem, czyli i tak muszę mieć architekta który to przeniesie na "swoje" i dostosuje?

Elfir
02-07-2014, 14:08
A ten architekt zrobił ci adaptację projektu do działki czy tylko sprzedał projekt?

Patrykos83
02-07-2014, 14:55
A ten architekt zrobił ci adaptację projektu do działki czy tylko sprzedał projekt?

tak jak napisałem bliski zakupu jestem więc jeszcze nie kupiłem, ale raczej sam projekt domu bez adaptacji do działki, bo działka też w fazie geodezyjnej

Elfir
02-07-2014, 15:02
Czyli to jest tak jakbyś kupił gotowca i obowiazują te same zasady - czyli konieczna jest adaptacja do działki.

robert skitek
02-07-2014, 19:25
Adaptacja projektu do działki, ale też do naszych, swojskich przepisów. Co ma zawierać projekt budowlany jest jasno określone w polskim ustawodawstwie. Nie sądzę, aby Czesi mieli aż taką biurokrację jaka u nas panuje.

Patrykos83
03-07-2014, 13:43
Adaptacja projektu do działki, ale też do naszych, swojskich przepisów. Co ma zawierać projekt budowlany jest jasno określone w polskim ustawodawstwie. Nie sądzę, aby Czesi mieli aż taką biurokrację jaka u nas panuje.


Czyli podsumowując z projektem do architekta który musi to "przerobić na nasze" czyli pewnie narysować, wycenic, sprawdzić, ocenić itd ?