PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk kornik - jak zacierać?



szczurka
02-07-2014, 11:51
Shalom.

Będę miała nakładany tynk "Kornik". Można go zacierać w różne strony. Słyszałam, że najlepiej jest z góry na dół, bo wtedy woda lepiej i szybciej po nim spływa. Jak ma się sprawa z estetyką? W którą stronę zatarty najlepiej wygląda?

dez
02-07-2014, 18:09
Wszystko to kwestia gustu. Mi osobiście najbardziej podoba się baranek, ale jeśli już kornik to robiłbym pionowo.

ViVi
04-07-2014, 15:26
Wpisz sobie w Google grafika tynk kornik i porównaj co Ci się bardziej widzi. Mi osobiście jeśli chodzi o kornik najbardziej odpowiada zatarty od góry do dołu jest to wg mnie i wizualnie pasujące oraz praktyczne bo deszcz jak piszesz łatwiej spływa i wszystkie brudy też łatwiej wtedy spływają. Nawet jak kiedyś tynk się przybrudzi to ma to też swój urok.
Na drugim miejscu wg mojego upodobania jest tynk zacierany poziomo. Na ostatnim tynk zacierany ruchami kulistymi, który w przypadku baranka bardzo dobrze się sprawdza bo tylko tak można wykonać prawidłowo taki tynk, ale w przypadku kornika, powstaje taki efekt chaosu i jest to najmniej praktyczne rozwiązanie woda, brud.

Także kornik zacierany poziomo ma swój urok w pewnych uzasadnionych wstawkach, ale jak piszę, jeśli miałbym otynkować swój dom wybrałbym strukturę robioną od góry w dół czyli rowki pionowo.

Wszystko zależy kto jaki ma gust, ale dla mnie najbardziej się podoba taki jak piszę oraz jest najbardziej praktyczny.