PDA

Zobacz pełną wersję : Ocynkowywać bramę wjazdową czy nie?



Łukasz90
03-07-2014, 19:08
Witam
Mam następujące pytanie. Co sądzicie o cynkowaniu bramy ? Pytam bo czas wykonania ocynku ( samego) podano mnie od 7-14 dni .Znacie może inne bardziej wydajne , lepsze inne możliwości zabezpieczenia bramy wjazdowej.?

Kubencki
03-07-2014, 23:09
Nie ma lepszego. Zdecydowanie ocynkować. Termin strasznie długi, u nas zazwyczaj czekamy 4-5 dni.

beatagl
04-07-2014, 21:48
Też rozważałam ocynkowanie mojej bramy (kuta) ale odpuściłam bo cena była bardzo wysoka. Za tą cena mogę malować bramę farbą co roku, przez 20 lat
Ale wybór należy do Ciebie, jak tylko masz fundusze to ocynkuj

Łukasz90
04-07-2014, 22:37
Gdyby nie to ,że przez ,,majstrów" sprawa przeciągła się o miesiąc i na dzień dzisiejszy nie posiadam ogrodzenia od frontu a za niecały miesiąc wyjeżdżam na wczasy i nie chce zostawiać otwartej posesji cynkowałbym. W przypadku jednak cynkowania mogę nie wyrobić się do tego czasu. Dodatkowo kilka postów niżej w dyskusji o siatkach pisano ,że ocynk utlenia się tracąc swoje właściwości .

Kubencki
05-07-2014, 06:31
Zanim ocynk straci swoje właściwości minie minimum 20-25 lat ;) Cynkuj cynkuj. Spokój na długie lata. A "Majstrom" tnij kase....albo niech szukaja szybszego terminu.

rafal194
06-07-2014, 13:27
Też rozważałam ocynkowanie mojej bramy (kuta) ale odpuściłam bo cena była bardzo wysoka. Za tą cena mogę malować bramę farbą co roku, przez 20 lat
Ale wybór należy do Ciebie, jak tylko masz fundusze to ocynkuj

Niema szans jeżeli jest kute i ma zakamarki że rdza nie wyjdzie.Widziałem już pełno ogrodzeń co dwa lata malowane w końcu zaczęła odwarstwiać się farba i rdza przebijała.Albo brama bardzo ciężka albo farba tania ze przez 20 lat wychodzi to samo.



Gdyby nie to ,że przez ,,majstrów" sprawa przeciągła się o miesiąc i na dzień dzisiejszy nie posiadam ogrodzenia od frontu a za niecały miesiąc wyjeżdżam na wczasy i nie chce zostawiać otwartej posesji cynkowałbym. W przypadku jednak cynkowania mogę nie wyrobić się do tego czasu. Dodatkowo kilka postów niżej w dyskusji o siatkach pisano ,że ocynk utlenia się tracąc swoje właściwości .

Jak dla mnie trochę dziwna wymówka.Bo niby co ma się stać.Nie warto dla tak iej rzeczy rezygnować z ocynku.Bo same ogrodzenie to zadna przeszkodza nawet dla dzieciaków.
Gdzie w tych czasach fachowcy robią w terminie ?.No chyba ze termin dają 6miesięcy.

Kubencki
06-07-2014, 14:10
Dokładnie, montujemy sporo ogrodzeń (wszystko ocynkowane), ludzie proszą o mega super bezpieczne wkładki patentowe, o mega super wypaśne zabezpieczenia zawiasów.....a ogrodzenie ma jako wypełnienie poziome poprzeczki działające jak drabina. Fakt...złodziej furtki albo bramy nie wyniesie (jak sprytny to wyniesie), ale wejść na taką posesję nie ma najmniejszego problemu.

Malowanie jest fajne do pierwszego ponownego malowania ;) Ocynk to ocynk....spokój na wiele lat.

beatagl
06-07-2014, 19:42
Wiadomo że ocynk to ocynk - ale cena ! Raczej kto ma zasobniejszy portfel to się nie zastanawia
alternatywą :) jest litr farby za 50zł i poprawianie co roku

Kubencki
06-07-2014, 22:09
Koszt bramy ważącej 200kg to około 450zł (z transportem)....która brama tyle waży?...mało która :)

rafal194
06-07-2014, 23:27
To jest błędne koło ludzie nie zamawiają ocynku bo jest drogo,ale dlatego jest drogo bo ludzie nie zamawiają ocynku i niemożna liczyć ani na rabaty ani na krótsze terminy.Ale inwestor kiwa nosem jak wykonawca nie daje żadnej gwarancji ze rdza w ciągu dwóch lat nie wyjdzie.Gdzie już w zakupionej stali jak jest źle przechowywana robią się wżery my to oczyścimy ale rdza będzie postępowała jak próchnica od środka.

Kubencki
07-07-2014, 00:16
My nie wykonujemy ogrodzeń i balustrad zewnętrznych bez ocynku. Zwyczajnie rezygnujemy z takich zleceń, szkoda nerwów potem. Ocynk ma zdecydowanie najlepszy stosunek ceny do jakości zabezpieczenia antykorozyjnego. X razy malowane ogrodzenie z czasem traci znacznie na estetyce.

rafal194
07-07-2014, 07:05
Zapraszam na Mazowsze,90%klientów byście musieli odesłać z kwitkiem.Takie u nas realia.Zaraz ze drogo że farba może odchodzić albo niech dzieci sie martwią za parę lat.

Kubencki
07-07-2014, 09:38
Tutaj też ludzie marudzą, wsiadam z takimi w auto, jadę na pierwsze lepsze osiedle gdzie robiłem ogrodzenie i pokazuje jak wygląda ocynkowane i malowane natryskowo a jak wygląda podmalowane pędzlem przez właściciel który nie chciał ocynku. Zazwyczaj to działa :) Często rezygnują z wyszukanych ozdobników na rzecz właśnie ocynku.

Wychodzimy z założenia że ogrodzenie ma być bezproblemowe przez wiele lat :)

beatagl
10-08-2014, 13:27
Namówiliście mnie, dałam do cynkowania, potem malowanie proszkowe :)

Kubencki
10-08-2014, 13:41
Bardzo dobra decyzja. Zastanowiłbym się jednak nad malowaniem natryskowym. Jeśli ocynk jest poprawnie wykonany to malowanie natryskowe farbą strukturalną nadaje świetnego efektu. Szczególnie fajnie wygląda to w przypadku bram wykonanych z płaskownika dwugarbnego z nitowaniem. Jeśli chcesz mogę wrzucić tutaj zdjęcie naszej bramy (wizytówka) ;). Koszt w zależności od tego kto bedzie malował może być zbliżony do malowania proszkowego. Chyba że pomalujecie sami...wtedy można sporo zaoszczędzić. Z tego co pamiętam macie brame i furtkę.....z porządnym przygotowaniem pod malowanie i malowaniem zejdzie Wam max 1 dzień.

beatagl
10-08-2014, 14:03
.z porządnym przygotowaniem pod malowanie i malowaniem zejdzie Wam max 1 dzień.

niestety nie ma mnie teraz w Polsce
Nad tym malowanie to się zastanawiam jeszcze . Proszę wrzuć fotki

Kubencki
10-08-2014, 14:49
Ogrodzenie ocynkowane, malowane natryskową farbą z Polifarbu Łódź.

http://i58.tinypic.com/24glv07.jpg

http://i58.tinypic.com/24pav82.jpg

beatagl
10-08-2014, 14:54
ładnie

Sidi
12-08-2014, 11:57
Tym natryskiem można malować zaraz po ocynkowaniu? Kowal twierdzi, że ocynk musi się z dwa lata utleniać i dopiero wtedy malować. Jak można od razu natryskiem to go uświadomię :)

homecactus
12-08-2014, 12:18
raczej kowal ma rację.
Od świeżego ocynku farba może odstawać.

Kubencki
12-08-2014, 15:42
Można malować od razu. Nic nie będzie odstawać jeśli użyjemy odpowiedniej farby i dobrze przygotujemy podłoże. Jeśli ktoś uważa inaczej to zapraszam do oględzin naszych ogrodzeń.
Ogrodzenia na zdjęciach zamieszczonych wyżej malowane było 1 dzień po wyjęciu go z procesu cynkowania.


Polecam tutaj farby selemix, polifarb łódź oraz postal.

beatagl
16-08-2014, 20:57
Moja brama będzie cynkowana ogniowo ale termin jak wyżej 14 dni.

Kubencki
17-08-2014, 00:16
U nas ocynkowania idzie na rękę stałym klientom i normalny termin to max 3 dni robocze. Zdarzają się wyjątki gdzie trzeba czekac tydzień. Jeśli wykonawca ma kontakty to powinien to szybciej załatwić. Chyba że ocynkowania jest faktycznie zawalona robotą, to co innego.

beatagl
17-08-2014, 09:48
Ja nie jestem stałym klientem to musze czekać :)

Hanss
17-08-2014, 10:18
Kubencki Czy wykonujecie ogrodzenia z profili zamkniętych, przykładowy wymiar profila 80x20x2???

Kubencki
17-08-2014, 11:12
Ja nie jestem stałym klientem to musze czekać :)
a wykonawca?

Hanss

Niestety w ofercie naszego dostawcy stali nie ma takiego profilu, najbliżej wybranemu przez Ciebie jest 60x20x2. Myślę że w przypadku konkretnego zlecenie jesteśmy w stanie ściągnąć ten profil z innej hurtowni.

rafal194
17-08-2014, 12:17
Trochę odejdę od tematu.Ale czas oczekiwania na ocynk zależny też od ocynkowni.Ja często woziłem do cynkowni 35km ode mnie i po 2latach dalej mam terminy 2tygodniowe.Teraz zawożę do cynkowni 120km i czas oczekiwania 3dni i mimo ze jestem pierwszy raz.Może i 120km jest trochę więcej ale rekompensuje to niższa cena za ocynk.

U mnie dostępne są profile bez problemu.
60x20x2
70x30x2
80x20x2
80x20x3
100x20x2
100x30x2
120x30x2

beatagl
17-08-2014, 17:33
a wykonawca?

Żeby było śmieszniej, kupiłam bramę i furtkę 2 lata temu, była taka myśl żeby cynkować ale ostatecznie poprosiłam wykonawcę (za dopłatą) żeby pomalował. Teraz musze piaskować tą bramę (za dopłatą) żeby ocynkować, po czym (za dopłatą) pomalować

Tak to jest jak się nie robi od razu, tak jak ma być !!!

Hanss
18-08-2014, 20:52
Żeby było śmieszniej, kupiłam bramę i furtkę 2 lata temu, była taka myśl żeby cynkować ale ostatecznie poprosiłam wykonawcę (za dopłatą) żeby pomalował. Teraz musze piaskować tą bramę (za dopłatą) żeby ocynkować, po czym (za dopłatą) pomalować

Tak to jest jak się nie robi od razu, tak jak ma być !!!

Święte słowa:)

Kubencki
18-08-2014, 22:18
Beata za to teraz będziesz miała bramę i furtkę na długie lata ;) Zobaczysz że było warto!