PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk gipsowy + stalowy płaskownik. Jak?



grzeniu666
04-07-2014, 21:08
Muszę do powierzchni betonowej zatynkowanej gipsowym Diamantem zamocować grubą blachę: 8mm (ewentualnie 6mm). Mijescowo, tj. ca 30x10cm, usunę tynk, przymocuję ów płaskownik (stanowi on mocowanie innego elekentu, będzie dłuższym bokiem przy krawędzi betonu), i kiwam się jak to później wykończyć. Czy da radę z pomocą jakiś siatek położyć na to (zabezpieczone antykorozyjnie) tynk gipsowy warstwą 4mm (ew. 6mm), a może CW i wylko z wierzchu gładź gipsowa? A może powinienem od razu robić "dylatację" po obrysie tego płaskownik i po jego zatynkowaniu tę dylatację wypełnić jakimś np. akrylem?

christo9
04-07-2014, 21:19
Zamaluj to i pokryj klejem do styropianu lub płytek ewentualnie siatka elewacyjna na kleju poużniej tynk.

christo9
04-07-2014, 21:21
w razie wątpliwosci dzwoń 697 679 799
Zapraszam też na nasza strone www.remontynk.pl

matisocho
05-07-2014, 07:35
Witam
Zobaczyłem ten temat o tynku gipsowym, dlatego nie zakładałem nowego. Nie mam doswiadczeniaw sprawach budowlanych, sytuacja zmusiła mnie do tego, że musze sam położyć tynk na części ściany ( widać na dodanym zdjęciu) wyczytałem że przy tynku gipsowym nie jest potrzebna gładź i czy oprócz zagruntowania coś jeszcze muszę zrobić czy tylko kłaść ten tynk równając ze starym?
268808

a i czytałem o jakiś pacach gąbczastych czy można położyc tynk bez tego?

beatagl
05-07-2014, 18:29
Też mnie zapewniali, że po tynku gipsowym nie trzeba kłaść gładzi. Zależy co się komu podoba, niektórzy nie lubią nienaturalnej gładkości i wolą chropowate
Według mnie trzeba gładź położyć żeby była igła. chyba że są "szpece" i zrobią igłę gipsem. ale nie sądzę żeby wyszło zadowalająco. Ja kładłam gładź po gipsach
Przed położeniem trzeba zagruntować