PDA

Zobacz pełną wersję : Farba gruntująca + grunt



Uzarex
05-07-2014, 08:32
Witam serdecznie
Usłyszałem od fachowca by przed malowaniem kolorem pomalować ściany farbą gruntującą rozcieńczoną gruntem .
Poddasze które chce pomalować to tynki i płyty szpachlowane masą rigips premium light , mam kupioną farbę gruntującą śnieżkę grunt , myślałem by do tego dokupić grunt z ceresit-u CT17 tylko czy jest sens ? co lepsze ? Jeśli mieszać farbę z gruntem to w jakich proporcjach ? Czym wykonać najlepiej takie malowanie pędzlem czy wałkiem ?
Z góry serdecznie dziękuję za podzielenie się swoimi opiniami.

beatagl
05-07-2014, 18:18
Po co mieszać ?
Umyj ściany i odpyl przed malowaniem. Pomaluj najpierw gruntem - wałkiem (pędzel odpada) i to drobnym, a później farba kolor. U mnie po malowaniu farbą gruntującą wyglądało jak po finalnym malowaniu ( użyłam też farby gruntującej śnieżki
Niestety mój pomocnik nie odpylił ścian w jednym pomieszczeniu i po wyschnięciu docieraliśmy ściany jeszcze raz

coulignon
05-07-2014, 18:21
jeśli podłoże jest mocne (nie obsypuje się, nie kreduje etc) to nie ma sensu gruntować. Odpylić i pomalować farbą gruntującą. W żadnym razie jej nie rozcieńczać ani w inny sposób nie ulepszać. Malować tylko wałkiem ale dobrym a nie z marketu. Dobre wałki znajdziesz w sklepach Flugger lub z farbami Para. sa tylko trochę droższe niż marketowe a powłoki wychodzą o niebo lepsze.

Uzarex
05-07-2014, 20:12
Dzięki serdeczne za informacje.