PDA

Zobacz pełną wersję : Szlaufwaga - a poziom sufitu podwieszanego



flaber14
08-07-2014, 09:50
Witam

nabyłem ostatnio taki wynalazek bo do zwykłej poziomicy straciłem wiarę. Chcę wykonać sufit kasetonowy i teraz tak jak mam wykonać jego poziom od starego krzywego sufitu żeby wyszło ładnie prosto.

Dokształciłem się już jak zalać wąż wodą bo to też nie takie łatwi:

i teraz tak załóżmy przykładam jeden koniec rutki do narożnika pomieszczenia w rurce dajmy na to jest poziom 3, a z drugim końcem węza i rurką druga osoba chodzi po pomieszczeniu i przykłada do kolejnych narożników (punktów pośrednich) miarkę i jak tam woda będzie na poziomie nr3 to krech - czy tak to się robi?

z góry dzięki

lesz
08-07-2014, 12:12
z wikipedii
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f9/Schlauchwaage_Schematik.png/250px-Schlauchwaage_Schematik.png
poziom w naczyniach polaczonych bedzie ten sam, jesli nie zagnie sie wezyk/nie bedzie powietrza w wezu, ani zadnych zanieczyszczen (ciecz bedzie mogla swobodnie przeplywac) wiec tak jak piszesz - ustalasz sobie np. wspomniane nr3 na obu koncach wagi :)

jesli masz taka kupna marketowa - ona ma zazwyczaj koreczki - by sie woda nie wylewala , np. na czas transportu. Przed pomiarem zdejmij je - widziane na zywo, jak z zaczopowanymi koncami "ekipa" od plotu probowala zlapac poziom i sie dziwila ze im nie idzie... :)

jajmar
08-07-2014, 14:08
Te koreczki maja dziurki więc pojdzie z zaczopowanymi jak piszesz.

Co do pomiaru nie ważne są liczby które wskazuje waga. Co do pomiaru odmierz sobie od dowolnego narożnika jakąś bazę np 50cm poniżej stropu - zaznacz to pożadnie i od tago nanoś poziomy. Nie dasz rady pomierzyc od naroża muislbyś nalac full wody a to nie spełeni sie jako pomiar - częśc wody ucieknie.
Naniesiesz jeden poziom na całym pomieszczeniu później metrówka domierzysz do tego poziomu i masz gotowe. Do obsługi waserwagi potrzba 2 osób - i odrobina cierpliwości, delikatne ruchy wężem i nie patrz na skalę.

flaber14
08-07-2014, 16:09
spoko dzięki za odpowiedź :) trza iść pomierzyć :D

Balto
08-07-2014, 21:25
W ramach ciekawostek - kiedyś tylko w taki sposób łapano poziomy a szlauchwagi potrafiły mieć naprawdę duże gabaryty.
Btw: nie szlauf tylko szlauch (z niemickiego der Schlauch - wąż.. A jako że w nieboszczce Austrii też niemiecki był urzędowym....