PDA

Zobacz pełną wersję : Zamek do bramy otwierany kluczem i domofonem



emma786
09-07-2014, 17:11
Witam
Przymierzam się do wymiany bramy. Ma to być taka bramo-furtka, coś jak na zdjęciu:
http://www.dyga.pl/wp-content/gallery/bramy-wjazdowe/23.jpg

Chodzi mi o to, żeby była możliwość otwarcia jej zarówno za pośrednictwem domofonu jak i za pomocą klucza. Czyli chodzi dokładnie o taki system jaki stosowany jest najczęściej w domofonach w klatkach schodowych w bloku.

Problem w tym, że nie bardzo mogę znaleźć coś takiego. Prawdopodobnie źle szukam :(
Wyskakują mi tylko elektrozaczepy, które jak rozumiem można otworzyć jedynie elektrycznie za pomocą domofonu, ale nie za pomocą klucza.

Czy mógłby mi ktoś podać link do czegoś takiego?

Z góry dziękuję

Kubencki
09-07-2014, 20:26
Elektrozaczep działa w parze z zamkiem i wkładką. Język elektrozaczepu trzyma język zamka. Język zamka można otworzyć kluczem od wkładki. Podjedź do pierwszego lepszego zakładu zajmującego sie ogrodzeniami to Ci wyjaśnia wszystko :)

emma786
09-07-2014, 22:07
Aaa. No to wszystko jasne. Dziękuję :cool:

rafal194
10-07-2014, 04:33
Tu mu to rozwiązanie że zwykłym elektrozaczepem może nie sprawdzi.A dlatego że język zamka za mało wchodzi w elektromagnes.Po odblokowaniu szkoli na dole bramy spokojnie ją otworzymy

Kubencki
10-07-2014, 05:30
Można zastosować zamek hakowy z elektrozaczepem. Jest też inna opcja ;) Robi się rygiel dolny który otworzyć można jedynie po otwarciu jednego skrzydła zamkiem. Inaczej nie ma czas na wysunięcie rygla. Niestety nie jestem w stanie tego opisać, a rysunków na poublicznym forum nie wrzucę. Zainteresowani na priv :)

emma786
12-07-2014, 00:38
Zainteresowana wysłała priva :P