PDA

Zobacz pełną wersję : nowa farba lateksowa na farbę tikkurila



Robak
12-07-2014, 12:25
Witam serdecznie
mam na ścianach farby tikkulita lateksowe (od 5 lat); teraz zamierzamy przemalować pokoje
czy wystarczy na obecną farbę położyć nowe warstwy czy też najpierw jakiś podkład, mycie albo cokolwiek innego?
dodam, że zastanawiamy się nad zmianą farby na Dekoral czy jednak dalej zastosować Tikkurilę?
będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

firewall
12-07-2014, 12:37
umyj ściany

Robak
12-07-2014, 12:55
zwykłą wodą na ciepło i gąbka czy jak?

firewall
12-07-2014, 13:35
woda,gąbka i szare mydło ( lub malarskie)

ko_slask*
15-07-2014, 22:57
Gdy użyjesz ściany mydłem, a ściana jest pomalowana tikkurila z połyskiem, będą smugi.

Tikkurila Ekspert
12-08-2014, 18:10
@Robak

Nie ma potrzeby stosowania farby gruntującej, pod warunkiem, że poprzednia powłoka malarska nie "kreduje", czyli nie rozwarstwia się i z podłożem nie dzieje się nic złego. Ścianę przed malowaniem należy umyć, najlepiej wodą z dodatkiem detergentu. Po umyciu powierzchnię należy dokładnie spłukać czystą wodą i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Jeżeli wcześniej została zastosowana farba z wysokim połyskiem, ścianę należy zmatowić drobnoziarnistym papierem ściernym.

Pozdrawiamy Tikkurila

agatah
12-08-2014, 20:42
Podłączę się ;)
Czy jeśli mam na ścianie Dekoral i chcę ją pomalować Tikkurilą lateksową w zbliżonym kolorze, to wystarczy jedna warstwa? Czy będą konieczne dwie?
Czy pomalowanie jednokrotne zapewni powłokę o właściwościach deklarowanych przez producenta?