PDA

Zobacz pełną wersję : tynk mozaikowy na lamperii z farby olejnej



krzys1993
12-07-2014, 22:59
Witam.
Jestem tu nowy a to mój pierwszy wpis. Zaczynam w domu remont korytarza lecz nie wiem jak poradzić sobie z problemem.
Otóż:
Stara ściana w korytarzu była pokryta boazerią a pod nią kryła się starsza ściana pomalowana farbą olejną. Na nowej ścianie chcę położyć tynk mozaikowy. Zdrapywanie farby olejnej będzie długie i zapewne trzeba będzie ją zerwać z dużą warstwą tynku. Dodam że ściana ta posiada dość dużo dziur i nierówności więc trzeba bedzie ją prze położeniem tynku wyrównać. Czy można odpowiednio zagruntować powierzchnię z farby olejnej, później ją wyszpachlować i dopiero położyć tynk mozaikowy?
Proszę o pomoc.

Sonicsquad
13-07-2014, 07:00
Witam. Tynk mozaikowy, jako że nakładany jest oszczędnie (na grubość ziarna praktycznie) powinien mieć podłoże równe i czepne. Najlepiej było by usunąć olejną, otynkować ścianę i położyć "mozaikę". Można też (co raczej nie daje gwarancji) usunąć popękana farbę, odtłuścić,zmatowić i zagruntować betonkontaktem i zaszpachlować np "śmigiem" A2. Producent twierdzi że można go kłaść na olejną ale kto ich wie...

Pozdrawiam Sebastian.

krzys1993
13-07-2014, 12:34
myślałem żeby zedrzeć odpadającą farbę, resztę zmatowić papierem, póżniej zagruntować to i wyrównać wszystko mp 75 (są też głębokie dziury po kołkach). Następnie znów zagruntować i położyć tynk mozaikowy

jar.os
13-07-2014, 19:30
zeskrob co odpada , to co się trzyma zmatowić , odkurzyć i zagruntować np cerplastem Atlasa , na wierzch do wyrównania lepszy od mp75 będzie goldband - jest twardszy

krzys1993
15-07-2014, 21:37
up