PDA

Zobacz pełną wersję : poprawienie tynku gipsowego knauf diamant



bajoch
13-07-2014, 07:53
Witam
mam pytanie odnosnie poprawienia tynku gipsowego knauf 75 diamant, chodzilo mi o idealnie gladkie sciany jednak po zakonczeniu prac nie byly idealne..... :confused: mam na mysli male ryski i dziurki , jak moge sie ich pozbyc czy wysarczy jakas gladz szpachlowa (czytalem cos o tzw zerowaniu)
czy trzeba przed tym zerowaniem gruntowac podłoze?? tynk zrobiony jakies 6 tyg temu jest juz suchy i nie wiem co mam zrobic zona w zadnym wypadku nie chce zostawic tych rysek i dzurek a ja nie chce slyszec o kolejnym wydatku na kładzenie gladzi .............. sciany sa rowne chodzi glownie o te ryski i dziurki z mojego punktu widzenia nie przekraczja one 1mm głebokosci. ciekawi mnie ze w jednym miejscu sciany sa idealnie gładki jak bym dotykał szkla a w drugim czuc i widac chropowata powierznie. co bylo przyczyna???

fotohobby
13-07-2014, 08:53
Zdażaja się ponoć worki o nieco większym uziarnieniu. Wtedy nawet staranna ekipa nie pomoże.
U mnie rys i dziur nie ma, czasem zdaża się powierzchnia pokryta jakby "gęsią skorką", ponoć wystarczy to przeszlifować drrobnym papierem.
Poza tym grunt, farba też mają swoje faktury i maskują takie niedoskonałości.

Z naprawą tynku wstrzymaj się do końca budowy. Jeszcze sporo rys i wgniotek się pojawi :)

beatagl
13-07-2014, 10:58
Samym gipsem nie będzie nigdy na "igłę" , żeby taki efekt uzyskać, musisz szpachlować . Mnie tez zapewniano że będzie gładko a było identycznie jak u Ciebie , ryski, dziurki itd. itp. Musiałam kłaść gładź

CODI
24-07-2014, 12:29
U mnie diamant w zależności od dostawy różnił się ziarnem. Możlwie ze w wyniku złego przechowywania pojawiły się jakies kryształki.
Również powierzchnia nie była idealnie równa ale każdą ścianę przed gruntowaniem farbą przecierałem papierem ściernym (baranek jeśli był znikał). Tam gdzie pozostały rysy ( w tym spory kawałek salonu gdzie był ten gorszy materiał) uzupełniłem cienko zaprawą finisz.
W sumie po pomalowaniu gruntem i białą farbą (obie z alpiny) te zagłębienia i rysy i dziurki nie sa juz widoczne.

pawko_
25-07-2014, 09:45
To ja chyba miałem ekstra ekipę (akurat sąsiad robił mi tynki). Wystarczyło przeszlifować drobnym papierkiem i tyle albo aż tyle.

surgi22
28-07-2014, 14:26
Nigdy nawet najlepiej położony tynk gipsowy nie będzie miał gładkości jak tzw gładź gipsowa - halogen prawdę wam powie .
Sam mam tynki gipsowe - ale poza gospodarczym, garażem wykonana gładź na Shetrocku . :bye: