PDA

Zobacz pełną wersję : Na jeden remont – kupować sprzęt czy wypożyczać?



dekster70
16-07-2014, 08:59
Nowe piękne M5 od developera właśnie się dostało do moich rąk i mam zamiar sam się zabrać za tynkowanie, malowanie i stawianie posadzki i ogólnie z kumplem do pomocy wykonać kilka prac. Pytanie tylko czy opłaca się kupować cały sprzęt? Sąsiad twierdzi, że wypożyczył ze strony, którą gdzieś w necie znalazł. Pytanie do samozwańczych bohaterów jednego remontu – jak radzicie? Odwiedzać Obi czy wypożyczalnię?

homecactus
16-07-2014, 09:04
to developer nie zrobił tynków i posadzek?
Co ty chcesz kupować? Agregat do tynków i miksokreta?

Napisz o jakim sprzęcie piszesz, bo twoje pytanie jest co najmniej mało precyzyjne.

KajetanKajtek
16-07-2014, 14:27
Jak jesteś pewny, że nie złapiesz bakcyla i nie zaczniesz nagle tynkowania u znajomych przeprowadzać, to raczej nie opłaca ci się drogiego sprzętu kupować, chyba że potem sam będziesz wypożyczał za kasę :P Zacieraczka do posadzek raczej nie należy do najtańszych, zresztą agregat do tynków też nie, chyba że chcesz ręcznie mieszać i nakładać. Mój znajomy przeprowadzał dokładną kalkulację i ostatecznie też wypożyczył z bmb serwis. Ogarnij tylko czy miejsce, z którego chcesz wypożyczyć ma dobry sprzęt.

dekster70
21-07-2014, 13:07
To teraz jeszcze pytanie czy oni z Warszawy lub okolic i czy możesz polecić coś, co dla osoby w wiedzą na poziomie przeciętnym sobie poradzi. Głównie będę działał na gotowych mieszankach gipsowych.

oraz - homecactus - była taka mozliwość więc wolę zrobić coś samemu :) czasu wolnego trochę mam więc działam ;)

Kal_b_E
21-07-2014, 20:41
Dość dziwne, że dostałeś mieszkanie od dewelopera bez tynków... Jeżeli już masz taką sytuację, to nie lepiej wziąć tynkarza, który ma nieco więcej doświadczenia? Zapłacisz tyle, ile pewnie kosztował m2 Twojego mieszkania, a przynajmniej będziesz miał porządnie wykonaną robotę...

KajetanKajtek
22-07-2014, 14:52
Panowie, chce chłopak robić niech robi... może za parenaście lat będzie stawiał dom i wówczas będzie już w tym fachowcem;) ja podziwiam i kibicuję...

@dekster70

spróbuj się dowiedzieć w bmb o kaletę a5, zresztą agregaty nie kryją w sobie żadnych tajemnic, ten jest dosyć prosty w obsłudze i nie powinien sprawiać trudności. W razie czego przy wypożyczaniu spytaj się o ewentualne problemy jakie mogą się pojawić i cię wtedy doistruują.

czekamy na efekty;)

firewall
22-07-2014, 15:25
Nowe piękne M5 od developera właśnie się dostało do moich rąk i mam zamiar sam się zabrać za tynkowanie, malowanie i stawianie posadzki i ogólnie z kumplem do pomocy wykonać kilka prac. Pytanie tylko czy opłaca się kupować cały sprzęt? Sąsiad twierdzi, że wypożyczył ze strony, którą gdzieś w necie znalazł. Pytanie do samozwańczych bohaterów jednego remontu – jak radzicie? Odwiedzać Obi czy wypożyczalnię?

Primo: posadzek się nie stawia
secundo: co chcesz wypożyczyć?

KajetanKajtek
24-07-2014, 07:04
firewall ;) gość nie jest takim wyjadaczem jak ty więc może nie zna fachowej semantyki heh

Tuznajdziesz.pl
24-07-2014, 13:04
Jeśli oprócz agregatu potrzebujesz jeszcze innych narzędzi, sprawdź w tej wypożyczalni (http://tuznajdziesz.pl/produkty/firma/ramirent-sa-360/?utm_source=forum%20muratordom&utm_medium=link_w_postach&utm_campaign=wpisy_na_forum_mdom)- mają oddział w Warszawie i wiele różnych sprzętów. Może znajdziesz coś w rozsądnej cenie.

mieszko87
11-09-2014, 14:44
Zdecydowanie lepiej wynająć urządzenia budowlane (http://superbudowlani.pl/katalog/pily/), wziąć kolegę albo szwagra, który pomoże w remoncie i od razu maleją koszta. A tak co, kupisz sprzęt zrobisz remont i albo wrzucisz do piwnicy albo sprzedaż i stracisz kasę.