PDA

Zobacz pełną wersję : Między belki drewnianymi keramzyt czy wełna mineralna?



Kogut86
16-07-2014, 18:09
Witam!

Remontuję strop drewniany w budynku z lat 60. Aktualnie między belkami o przekroju 16x16 cm znajduję się standardowo jak w tamtych latach polepa, ślepy pułap , trzcina, sufit z tynku wapiennego. Chcę adoptować poddasze i wyrzucić wszystko co znajduje się między belkami głównymi. Teraz pytanie do Was. Czym wypełnić przestrzeń między belkami? Zamontować na nowo deski między belkami na których rozłożyć folię i keramzyt i pod deskami na podwieszonym suficie z płyt k-g dać dodatkowo wełnę? Czy może zamiast keramzytu zastosować samą wełnę mineralną między belkami głównymi i na ruszcie podwieszonym? i Pytanie dodatkowe - rozstaw belek ok. 100 cm, powinienem zastosować jakieś legary lub łaty w celu wypoziomowania podłogi ? I w jakim rozstawie te łaty/legarki? I czy przybijąć je od góry w belki główne?

Dziękuje serdecznie i pozdrawiam!

seweryn22
07-11-2014, 16:49
nie ma co obciążać stropu rozłóż wełnę mineralną moim zdaniem na krzyż tak aby wyeleminować mostki termiczne.

Zdun Darek B
07-11-2014, 17:18
Keramzyt nie spełni tu roli izolatora a dodatkowo niepotrzebnie obciąży strop .
Wygłuszenie stropu będzie zdecydowanie lepsze gdy zastosujesz wełnę .
Kilka razy widziałem ocieplenie z makulatury, rozdrobnionych i zaimpregnowanych gazet ,na pewno w tym przypadku byłoby to także dobrym rozwiązaniem .

romole
02-12-2014, 20:24
Kilka razy widziałem ocieplenie z makulatury, rozdrobnionych i zaimpregnowanych gazet ,na pewno w tym przypadku byłoby to także dobrym rozwiązaniem .

Ogniowy zdun i z takimi... wyjeżdża!