PDA

Zobacz pełną wersję : abizol - czas wysychania, ulatnianie się związków chemicznyc



passenger
01-08-2004, 11:10
Witam

mam wewnętrzną izolację pionową scian fundamentowych wykonaną abizolem - teraz pora na zasypanie piaskiem.
używałem zwykłego abizolu R i P - taka była decyzja kierownika i na nią przystałem

naszły mnie jednak pewne wątpliwości - czy ktoś zna bezpieczny czas, w jakim powinien podeschnąc abizol przed zasypaniem piaskiem?

czy 2-3 dni wystarczą? Czy po tym czasie nie będzie emitował jakichś związków niebezpiecznych dla zdrowia?
Czy może jest to bez znaczenia - w końcu jeszcze na to pojdzie izolacja pozioma i podłoga ?

pozdrawiam
piotr

Jacek_Ewa
01-08-2004, 20:40
TeZ mam taki problem

Jacek_Ewa
01-08-2004, 20:42
TeZ mam taki problem

Szymeq
01-08-2004, 20:49
mysle, iz wiekszosc ludzi stosowala abizol lub cos bardzo podobnego. U mnie przez pomylke robole wysmarowali tym pol domu w srodku jako izolacje pozioma na "chudziaku". Wyschlo po 3 dniach nie bylo nic czuc, ale na wszelki wypadek polozylem jeszcze pape i podoklejalem ja dysperbitem. No i coz jedziemy dalej......
pozdro

jareko
01-08-2004, 20:59
mialem taka awarie w domu ze musialem cos szybko nprawic - bezposrednio na beton abizol jak tylko odparowalo na tyle by reka sie do niego nie przyklejala wylewka betonowa - bylo to kilka lat temu w piwnicy domu na Sakiej Kepie - wysoki stan Wisly spowodowal w glebszej czesci piwnicy (sasiadow) pojawienie sie wody i istnialo niebezpieczenstwo ze i u nas tak bedzie - i sadze ze gdyby nie pomysl bylego tescia to woda do naszej tez by podeszla od gruntu. Jakos nie czuje sie ani smrodu ani jakis innych nieprzyjemnych rzeczy.