PDA

Zobacz pełną wersję : Wyblakłe betonowe płytki chodnikowe - impregnowanie



dne99
18-07-2014, 10:24
Witam wszystkich,

Posiadam przed domem i na tarasie betonowe płytki chodnikowe. Płytki zaraz po założeniu zostały dwukrotnie potraktowane impregnatem DO KAMIENIA STONESIL STONE MASTER fajnie wtedy wyglądały zciemniały kolor stał się wyrazisty...

Natomiast obecnie po 3 latach użytkowania kolor zrobił się wyblakły, płytki zamiast koloru brązowego mają siną barwę wyglądają mało atrakcyjnie.

Próbowałem w tym roku ponownie je zaimpregnować wcześniej używanym preparatem, natomiast niewiele to dało... płytki niespecjalnie chłonęły impregnat i nie zmieniły swojego koloru.

Macie może doświadczenie w tego typu preparatach?
Może użyć innego typu impregnatu?
Może należy dodać jakiś barwnik do impregnatu?
Może w jakiś sposób najpierw zneutralizować wcześniejszą impregnację?

Widziałem na składzie preparaty z szumnym hasłem "efekt mokrej kostki"... czy taki efekt jest do uzyskania na wcześniej zaimpregnowanej powierzchni?

Dodam jeszcze tylko że jak płytki są mokre podczas deszczu lub po polaniu ich z węża nabierają początkowego koloru.

End_riu
18-07-2014, 22:46
Impregnaty nie sa trwalymi srodkami i po kilku tygodniach nalezy powtorzyc zabieg. Taniej jest wymienic plytki co dwa lata :-)

Kolor wyblakl i juz go nie przywrocisz, chyba, ze pomalujesz.

Balto
19-07-2014, 20:33
Endriu: zastanawia mnie jedno: jakiej jakości była warstwa kolorowa w bruku... dobra czy taka sobie, bo od jej jakości i grubości także dużo zależy. Osobna sprawa to to, że pigmenty cementowe dobrej jakości koloru nie tracą pod wpływem UV

End_riu
19-07-2014, 21:34
Balto obecnie ceny bruku sa nizsze niz kilka lat wstecz.
Koloru na plytach zazwyczaj jest 5mm warstwa,a nieraz i mniej.
Jakosc rowniez pozostawia wiele do zyczenia.
Koszty produkcji ciagle rosna, a ceny bruku spadaja, reszte kazdy sobie moze dopowiedziec :-)
Jesli ktos chce impregnowac, to musi sie liczyc z tym, ze trwalosc nie bedzie zadawalajaca.

Sam chetnie bym impregnowal, bo kasa za to jest niemal taka jak za ulozenie, a roboty nic. Ale nie chce oszukiwac klietow.

Balto
20-07-2014, 20:00
E: ja to wiem ty to wiesz.... a klientowi się wmawia, że ma tanio i "dobrze"...
Poza tym kilka lat wstecz takiej zadymy nie robiły markety... A nas tu ludziska nie słuchają...

dne99
22-07-2014, 08:31
Trudno się zgodzić z Twoją opinią skoro po 3 latach płytki nadal nie chłoną cieczy... znaczy się impregnat działa nadal... co innego barwniki które blakną od UV.

dne99
22-07-2014, 08:32
Impregnaty nie sa trwalymi srodkami i po kilku tygodniach nalezy powtorzyc zabieg. Taniej jest wymienic plytki co dwa lata :-)

Kolor wyblakl i juz go nie przywrocisz, chyba, ze pomalujesz.

Trudno się zgodzić z Twoją opinią skoro po 3 latach płytki nadal nie chłoną cieczy... znaczy się impregnat działa nadal... co innego barwniki które blakną od UV.

dne99
22-07-2014, 08:34
Endriu: zastanawia mnie jedno: jakiej jakości była warstwa kolorowa w bruku... dobra czy taka sobie, bo od jej jakości i grubości także dużo zależy. Osobna sprawa to to, że pigmenty cementowe dobrej jakości koloru nie tracą pod wpływem UV

To są drewnopodobne płytki betonowe o grubości 4cm całe sę barwione - lite.

dne99
22-07-2014, 08:36
A co sądzicie o preparatach nadających efekt "mokrej kostki" - czy to zadziała na wcześniej (przed 3laty) zaimpregnowanej powierzchni?
Są jeszcze impregnaty barwiące... jak trwałe jest to barwienie?

Co lepsze skuteczniejsze?

End_riu
22-07-2014, 20:46
Najleszy jest naturalny kamien :-)
Impregnat ma to do siebie, ze nie jest trwaly, a w miejscach narazonych na scieranie znika duzo szybciej. Niejednokrotnie taka kostka wyglada gorzej niz z przed impregnowaniem.

Nie spotkalem srodka, ktory moglbym polecic, dlatego tego nie robie.

almarat
27-08-2014, 14:25
bez przesady, impregnaty wcale nie są drogie I warto ich używać. Osobiście bym nie barwił, bo podejrzewał że efekt bylby nie możliwy prawie do odwórcenia jeśli się na to zdecydujesz. Wg mnie zacznij od porządnego oczyszczenia powierzchni, albo samodzielnie albo wynajmij firmę do tego,(nie wiem jak z kosztami) natomiast co do samych impregnatów, sąsiad używał środków z Bruk Betu , bodaj na bazie silikonu

Janek1979
23-07-2015, 22:47
a Czy używaliście impregnatu od pozbruku, nazywa się bodajże nano lub nano kostka. JEst , tak jak wspomniano powyżej nakładany pędzlem lub wałkiem(?) z tego co mi się wydaje. Coś możecie na ten temat powiedzieć??
pozdrawiam

Mateo33
24-07-2015, 20:12
Ja korzystałem jedynie z Reduktora, ale również przydałoby się zaimpregnować u nas bruk i dobrze, że przypomniałeś mi wlaśnie o tym. A czy ten impregnat Nano działa dobrze, bo jak tak to może i u siebie sprawdzę ..

End_riu
24-07-2015, 20:31
Proponuję, aby ktoś zaimpregnował kostkę, a następnie robił jej fotki co tydzień przez rok i wrzucał dla potomnych.
Zobaczycie ile to daje i na jak długo wystarczy!

PS: Nie zapominajcie o nierównomiernym blaknięciu po impregnacji.

Janek1979
28-07-2015, 17:23
Hm, no tak, przedsięwzięcie godne, ale na rezultaty troszkę czekać trzeba, a no i pamięć ludzka zawodna jest i nie zawsze się przypomni żeby zdjęcia zrobić.
Nierównomiernie blaknie nawet jeżeli dobrze i starannie się ją zaimpregnuje? Kwestia materiału, czy ludzkiej niedokładności??
pozdrawiam