PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie w garażu wolnostojącym.



Sobol
01-08-2004, 13:09
Czy garaż wolnostojący trzeba koniecznie ogrzewać? Jeżeli tak to jaka forma jest najlepsza? Grzejnik elektryczny? Ogrzewanie to samo co w domu? Może jakaś inna forma oddzielnie dla garażu? A może jednak nie jest konieczne ogrzewanie?

Maggie
01-08-2004, 13:43
Mój garaż wolnostojący ogrzewany nie będzie, dlatego też nie ocieplam ścian (BK 24). Na doraźny użytek przewiduję grzejnik olejowy, elektryczny. Myślę, że na 30m2 powinno wystarczyć.

Sobol
01-08-2004, 14:24
Czy brak ogrzewania może wpłynąć niekorzystnie na konstrukcję garażu wolnostojącego tzn. ściany, fundamenty itp?

Andrzejzs
01-08-2004, 14:50
Czy brak ogrzewania może wpłynąć niekorzystnie na konstrukcję garażu wolnostojącego tzn. ściany, fundamenty itp?
Nie wpłynie niekorzystnie. Jeśli nie masz zamiaru zmima nic robić w garażu to ogrzewanie jest zbędnym wydatkiem.

pawelurb
01-08-2004, 22:12
[quote=Sobol]Czy brak ogrzewania może wpłynąć niekorzystnie na konstrukcję garażu wolnostojącego tzn. ściany, fundamenty itp?

Na konstrukcję garażu pewnie nie , ale napewno w bardzo negatywny sposób wpłynie na konstrukcję samochodu , ze względu na korozję auta lepiej żeby garaż był dobrze wentylowany i przewietrzany a nie ogrzewany , ciepłe powietrze chłonie więcej wilgoci i jak jeszcze wjedziesz mokrym autem to nie wyschnie tylko będzie się "kisić" i wilgotna atmosfera zrobi swoje.

tczarek
02-08-2004, 07:50
Dlaczeg chcecie ogrzewać garaż. Jeśli będzie zimą trzymany samochód, to niepolecam takiego rozwiązania. Będzie to tylko przyspieszać efekty korozji na aucie. Ja zrezygnowałem z ogrzewania .

Sobol
03-08-2004, 13:24
Ja właśnie nie chcę ogrzewać ale nie wiem czy to nie spowoduje więcej szkód niż oszczędności.