PDA

Zobacz pełną wersję : Zawilgocona czy raczej mokra ściana co robić ?



axelek
19-07-2014, 15:39
Witam,
mam problem z mieszkaniem,którego jeszcze nie odebrałem od dewelopera.Mieszkanie zostało zalane nie chcą mi powiedzieć jak myślę że z grzejnika. Ściana wygląda jak na zdjęciu deweloper twierdzi że zaszpachluje i będzie ok. Tynk jest gipsowy.Proszę o pomoc czy to trzeba skuwać czy sa jakieś inne metody na usunięcie. Z góry dziękuję.

Balto
19-07-2014, 20:37
A ja twierdzę że tam w ścianie są skrzaty ci sikają do mleka i im się mleko wylało i teraz jak pościerają to ściana wyschnie... Może rurką pękła, może grzejnik się wylał, a może coś innego. Niech wysuszy ścianę a potem ty jeszcze sprawdź co tam jest i jak to zrobił...

axelek
20-07-2014, 11:12
Z tymi skrzatami to nawet nie pomyslałem:) Mam takiego jednego w domu :)
Ta ściana już schnie około 2 tygodnie i nadal tak wygląda. Nie ma w niej żadnych instalacji.
Więc skuwać czy czekać aż wyschnie i zaszpachlować ?
Deweloper mówi że wystarczy, kolega twierdzi że to za jakiś czas może wyjść i lepiej skuć z górką 30cm w górę.

Prawdopodobnie przeciekło tędy. Spadek jest w stronę ściany i jak pada to mam 2-3 cm stojącej wody ( na zdjęciu druga strona mokrej ściany )

animuss
20-07-2014, 12:16
Z
Prawdopodobnie przeciekło tędy. Spadek jest w stronę ściany i jak pada to mam 2-3 cm stojącej wody ( na zdjęciu druga strona mokrej ściany )

Znaleźć źródło przecieku ,uszczelnić, gdy zacznie wysychać jest wtedy pewność że problem został rozwiązany ,skuć tynk gipsowy ,założyć tynk wapienno-cementowy ,zaszpachlować .

Balto
20-07-2014, 20:07
Jeżeli spadek jest w stronę ściany a izolacja jest "taka se", to może się okazać, że po dłuższych deszczach lub mokrych dniach jesiennych zawsze będzie tam wilgoć. Może się okazać, że bez poprawy mocowania tej blachy nic nie będzie. Ten sam problem występuje na tarasach: krzywe spadki lub nie takie i ściana mokra i/lub wilgotna...
Ale tak czy inaczej trzeba najpierw wysuszyć a potem poczekać na kupę deszczu czy nie idzie stamtąd. Jeśli nie będzie chciało wyschnąć może się okazać, że cała ściana jest od środka wilgotna... a problem nie leży w skrztatach, pardon ... kaloryferze

kokosanka85
21-07-2014, 15:47
Chyba wystarczy osuszyć, zaszpachlować i użyć odpowiedniego preparatu, który zabezpieczy ścianę przed wilgocią.