PDA

Zobacz pełną wersję : Wilgoć w okolicach komina wentylacyjnego (od niedawna)



misiek_1984
20-07-2014, 09:46
Witam wszystkich forumowiczów

Mieszkam na parterze, w relatywnie nowym bloku, który ma 5 lat. Przez pierwsze 4.5 roku nie miałem z wilgocią żadnego problemu, ale jakieś pół roku temu to się zmieniło.

Mam niewielką łazienkę w kształcie prostokąta i na jednej ścianie ma tak jakby wypustkę, w której znajduje się komin wentylacyjny. I właśnie w rogu przy kominie wentylacyjnym zauważyłem, że sufit zmienił barwę, pojawiły się odbarwienia i trochę pleśni. Po bliższym przyjrzeniu okazało się, że trzeba skuć część tynku co też zrobiłem. Spryskałem środkiem przeciw pleśni, położyłem nowy gips, pomalowałem i wydawało mi się, że będzie dobrze, ale niestety nie.

Po jakimś czasie sytuacja powtórzyła się tyle, że teraz jest nawet gorzej tj. obszar sufitu, który zmienia barwę i na którym widać odbarwienia i plamy jest większy. Co jednak ważne problem dotyczy okolic komina wentylacyjnego. Oto szkic sytuacyjny (trzeba kliknąć aby powiększyć):

270802

Dodam, że po każdej kąpieli na suficie właśnie w okolicach komina wentylacyjnego pojawia się gruba warstwa wilgoć czego wcześniej nie obserwowałem. Abym został dobrze zrozumiany. Wiem, że jakaś ilość wilgoci w łazience to normalna sprawa. W tym przypadku ta warstwa wilgoci ewidentnie pojawia się w tym jednym określonym miejscu.

Dodam, że drzwi w łazience mają otwory wentylacyjne. Łazienka posiada wentylację grawitacyjną, którą wspomagam elektrycznym wentylatorem.

Nie jestem ekspertem, ale mam podejrzenia, że coś niedobrego stało się z kominem wentylacyjnym. Wiem, że na poddaszu były prowadzone jakieś przeróbki i może coś zostało popsute, ale to 3 piętra wyżej. Może powinienem założyć lepszy wentylator.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Z góry dziękuję.