PDA

Zobacz pełną wersję : Mapa ŚWIATA do przyklejenia na ścianę.



PliP
20-07-2014, 14:28
Witam
od pewnego czasu rozglądam się za duuużą mapą świata. Ma mieć ona wysokość 2-2,5 metra, a szerokość to już taka jaka będzie niezbędna dla zadanej wysokości. Mapę chciałbym nakleić na ścianę. Ewentualnie na ścianę mogę dać regips albo sklejkę lub też inna płytę aby ułatwić przyklejenie mapy.
Mapa ma być kolorowa i zawierać POLSKIE nazwy państw, większych miast.
Ma również zawierać nazwy krain, pasm górskich...
Nazwy oceanów, mórz, cieśnin, kanałów oraz większych jezior i rzek...
Znalazłem już taka mapę ale jej koszt to ponad 3 tys. zł :(
Proszę o pomoc gdzie taką mapę można zamówić kupić lub zlecić jej wykonanie.

jasiek71
20-07-2014, 14:57
znajdź sobie odpowiednie zdjęcie takiej mapy czy czegokolwiek innego , udaj się z nim ( w formie elektronicznej oczywiście...:yes: ) do najbliższej firmy zajmującej się reklamą i wydrukami wielkoformatowymi, podaj rozmiar ściany i czekaj na realizację ...:P

w moim regionie "krzyczą" ok. 25zł za 1m2 takiego wydruku ...:yes:

Elfir
20-07-2014, 16:02
poszukaj wśród fototapet lub zleć wykonanie takowej.
Będzie cięzko znaleźć zdjecie z polskimi nazwami z jednej przyczyny - większosć firm ściąga zdjęcia do fototapet z banków zdjęć. A tu trzeba takie zdjęcie szukać, być moze wśród producentów szkolnych map. Dlatego kosztuje to sporo, bo jest jednostkowe.

to zdjęcie wnętrza z forum:
http://i197.photobucket.com/albums/aa284/radwanscy/DSC00729.jpg

jasiek71
20-07-2014, 20:50
można sobie przylepić za ok. 3 setki np. coś takiego ...
http://mapy.net.pl/userdata/gfx/ccd96e9908960ad87beb56bc627d1a98.jpg
ewentualnie spełnić swoje widzimisię za dziesięć razy tyle...:yes:

PliP
20-07-2014, 20:55
No właśnie producent map zaśpiewał mi taką cenę... że dobrze, że siedziałem!
Mała mapa o wymiarach 132cm x 188cm, dwustronnie zalaminowana, oprawiona w rurki kosztuje niecałe 200zł.
krótko mówiąc 1,32x1,88 = 2,5m2 takiej mapy to 200zł czyli za metr wyjdzie 80zł.
Ja potrzebuje mapę o powierzchni około 9m2 x 80zł = 720zł no i że to zamówienie specjalne to niech cena będzie x2 = 1500zł.
Ta z oferty którą dostałem drukowana na papierze albo foli samoprzylepnej miałaby kosztować min 3 tys zł. :)
i tu się zaczyna mój dylemat :/

jasiek71
20-07-2014, 21:07
Mała mapa o wymiarach 132cm x 188cm, dwustronnie zalaminowana, oprawiona w rurki kosztuje niecałe 200zł.
krótko mówiąc 1,32x1,88 = 2,5m2 takiej mapy to 200zł czyli za metr wyjdzie 80zł.
Ja potrzebuje mapę o powierzchni około 9m2
zrób zdjęcie tej mapy , wydrukuj w dowolnym rozmiarze i przylep do ściany ...:yes:
9 x 25zł = 225zł ( przynajmniej u mnie ...:P)

Elfir
20-07-2014, 22:31
jasiek - jak ma zrobić zdjęcie tej mapy zeby jakość wypadła znosnie?

beton44
21-07-2014, 05:38
jasiek - jak ma zrobić zdjęcie tej mapy zeby jakość wypadła znosnie?

Jasiek Olimp proponuje wydruki takie na billboarda.
One owszem ładnie wyglądają ale z dużej odległości.

Na taką mapę na ścianie to musi być specjalne źródło wydruku na mapę - za prawa autorskie do niego sobie właśnie pewnie drukarnia
liczy tą nadwyżkę do 3000.

Jarek82
21-07-2014, 12:42
Rzeczywiście cena bardzo wysoka.. a co z tą drukarnią? orientowałeś się w cenie takiego wydruku wielkoformatowego?

jasiek71
21-07-2014, 20:29
jasiek - jak ma zrobić zdjęcie tej mapy zeby jakość wypadła znosnie?

tak normalnie...
weź sobie jakiś dobry aparat cyfrowy , stań koło tej mapy i cyknij fotę a potem udaj się z tym tam gdzie trzeba ...

Elfir
21-07-2014, 21:48
jasiek - chyba żartujesz? Zdjęcie do fototapety musi być odpowiednio naświetlone, robione ze statywu.

jasiek71
23-07-2014, 19:56
jasiek - chyba żartujesz? Zdjęcie do fototapety musi być odpowiednio naświetlone, robione ze statywu.
a niby dlaczego mam żartować ...?
jakiś czas temu robiłem taką tapetę z bolidem F1 na torze podczas wyścigu, fotka zrobiona z ręki i jakoś nie było problemu powiększyć do wielkości ściany tak aby wszystko było dobrze widoczne ...:yes:

Elfir
23-07-2014, 20:51
może pokaż jakość tego zdjęcia na ścianie

adrianad
24-07-2014, 08:48
No właśnie producent map zaśpiewał mi taką cenę... że dobrze, że siedziałem!
Mała mapa o wymiarach 132cm x 188cm, dwustronnie zalaminowana, oprawiona w rurki kosztuje niecałe 200zł.

PliP, a zdradzisz gdzie można choć taką za 200zł zamówić/kupić? Szukam mapy z polskimi nazwami i strasznie ciężko coś znaleźć...

Pyxis
24-07-2014, 09:16
a niby dlaczego mam żartować ...?
jakiś czas temu robiłem taką tapetę z bolidem F1 na torze podczas wyścigu, fotka zrobiona z ręki i jakoś nie było problemu powiększyć do wielkości ściany tak aby wszystko było dobrze widoczne ...:yes:

Chyba jestes lekko slepawy. :)

Moge Cie prosic, zebys napisal jakim sprzetem tobiles taka fotke (aparat+obiektyw) i jak zostala powiekszona?

warta
24-07-2014, 09:56
super to wygląda :D

grysk
04-03-2015, 08:44
:spam:

kikkoman
05-03-2015, 14:40
Zdjęcie bolidu spoko, ale w tym wypadku wydrukowane na takim olbrzymim formacie straci ostrość*i jakość.

Wydaje mi się osobiście, że bym poszedł w stronę zdjęcia stockowego i druku w jakiejś agencji reklamowej. A jak nie stockowego (bo to też jakiś*koszt jest) to bym szukał za darmo w necie, chociaż z taką wielkością może być problem. Tylko, że po angielsku… ale warto się uczyć języków, prawda? :)

Wika23
11-03-2015, 14:08
Możesz też równie dobrze skorzystać z usług drukarni internetowej. Może wyślij zapytanie do :spam:t? Oni zajmowali się takimi niestandardowymi wydrukami. Bo to raczej będzie musiał być jakiś specjalny papier, taki zwykły to się chyba średnio nadaje na tapetę. 3 tysiące to rzeczywiście spora suma, więc raczej szukałabym czegoś tańszego. Ta drukarnia jest przeze mnie wypróbowana, więc nie musisz się obawiać o jakość wydruku. Również kontakt jest z nimi bardzo dobry.
No i co równie ważne, mają darmową wysyłkę. Myślę, że to powinno wyjść taniej, niż zakup gotowej fototapety.

Bluecanvas.pl
30-03-2015, 13:55
No właśnie producent map zaśpiewał mi taką cenę... że dobrze, że siedziałem!
Mała mapa o wymiarach 132cm x 188cm, dwustronnie zalaminowana, oprawiona w rurki kosztuje niecałe 200zł.
krótko mówiąc 1,32x1,88 = 2,5m2 takiej mapy to 200zł czyli za metr wyjdzie 80zł.
Ja potrzebuje mapę o powierzchni około 9m2 x 80zł = 720zł no i że to zamówienie specjalne to niech cena będzie x2 = 1500zł.
Ta z oferty którą dostałem drukowana na papierze albo foli samoprzylepnej miałaby kosztować min 3 tys zł. :)
i tu się zaczyna mój dylemat :/


Zdjęcie ze statywu, przesłona w okolicach 9, ISO 100 - w trybie manualnym pewno trzeba będzie naświetlać z 10 - 20 sekund, ale powinno wystarczyć do takiej realizacji. Gdzie zamówisz - Twoja sprawa, ale warto sprawdzić próbkę czy choćby podgląd cyfrowy. Zależnie od aparatu i rozdzielczości pliku, spełni Twoje oczekiwania albo nie ;)

PliP
01-04-2015, 17:01
Zdjęcie ze statywu, przesłona w okolicach 9, ISO 100 - w trybie manualnym pewno trzeba będzie naświetlać z 10 - 20 sekund, ale powinno wystarczyć do takiej realizacji....
Podane parametry to wystarczą aby zrobić zdjęcie np kwiatka na półce.
Zrobić zdjęcie dużej mapy na ścianie przy przysłonie 9 będzie dość ciężko. Skrajne elementy wyjdą trochę mało ostre. Ewentualnie, że będzie miejsce aby się oddalić od mapy i zrobić na mniejszym kącie, bo szeroki to rozwali całość :/
Jednak problem już rozwiązany mapa kupiona i wisi na ścianie.

ernstx2
12-01-2017, 11:41
Tu coś podobnego co szukasz jest: [spam] może warto zapytać czy nie robią w większym rozmiarze?

achimurl
12-01-2017, 13:44
Jest dużo firm oferujących fototapety, najlepiej zgłosić się do którejś z nich

PliP
12-01-2017, 15:17
Już taka mapę oprawioną w aluminiowa ramę kupiłem w firmie "Gąsiorowski-Mapy".
Mapa gotowa oprawiona w rozmiarze około 2,5x1,5m przyjechała bardzo dobrze zabezpieczona kurierem.
Jej jedyny minus to cena. Wysoka cena. Ale cóż chciałem to mam i jestem z niej bardzo zadowolony :)

Maciejka2
13-01-2017, 15:32
Temat już trochę nieaktualny, ale może komuś się przyda. Do pokoju dzieci coś takiego mi się spodobało: http://www.naklejkolandia.pl/k11,naklejki-scienne-i-szablony-malarskie-samoprzylepne-mapa-swiata.html

Ania333
12-05-2017, 15:38
Już taka mapę oprawioną w aluminiowa ramę kupiłem w firmie "Gąsiorowski-Mapy".
Mapa gotowa oprawiona w rozmiarze około 2,5x1,5m przyjechała bardzo dobrze zabezpieczona kurierem.
Jej jedyny minus to cena. Wysoka cena. Ale cóż chciałem to mam i jestem z niej bardzo zadowolony :)

Możesz umieścić zdjęcie tej mapy, jestem ciekawa jak wyszło.

Sandra43
06-02-2018, 13:53
myślę, że zdjęcie to wcale nie jest dobry pomysł, ja bym postawiła na fototapete ale w bardzo dobrej jakości i w sklepach gdzie dostepne są duże rozmiary, zobacz na stronie :spam: maja fototapety w jakości Full HD, tam też masz oddzielna podkategorie z mapami świata może znajdziesz jakołs fototapete pasujacą dla ciebie

Bertha
29-08-2020, 11:21
Musi byc dobre zdjęcie, będzie duuży plik i trochę zabawy. Za darmo nic. Zamawiasz , kleisz samodzielnie. Szukałem ładnej panoramy konkretnych gór, znalazłem zdjęcie , telefon do autora i krótka rozmowa. Wysłał stronę z dużym plikiem , link wysłałem do drukarni i podałem wymiary (~~ponad 3 na 1,5m) oraz wykończenie (powlekane) . Dostałem rulon, założyłem na listwe z rolkami aby pionowo prowadzić, moja piękniejsza połowa rozwijała na posmarowaną ścianę, ja głaskałem (poziom wyrysowany, szeroki wałek, rękawiczki czyste) i w kwadrans gotowe. Ale pół dnia przygotowań. Koszt około 600 plus klej, rękawiczki, wałek, listwa moja, rolki trofiejne. Za taki bajer nawet 1000 bym dał. Mapa to ekstra zdjęcie plus twoje wymagania żeby opisy polskie.

https://www.youtube.com/watch?v=ebSr00nOFfY

Wolt
07-09-2020, 13:49
A może by znaleźć kogoś, kto by namalował taką mapę na ścianie? Myślę, że na pewno by wyglądała oryginalnie :D

Bertha
07-09-2020, 19:12
Ręcznie malowana mapa na pewno będzie droższa od wypasionej fototapety