PDA

Zobacz pełną wersję : Materiał do izolacji murłaty



APZ
21-07-2014, 15:06
Zastanawiam się jak poprawnie zaizolować murłatę. Można podejść na dwa sposoby:
Odcinać mostek czyli włożyć izolację pomiędzy murłatę a wieniec. Tutaj należy zastosować XPS - najtwardszy z możliwych czyli 700 kPa ( należy zapytać KB lub projektanta na taki układ )
Próbować opatulić murłatę materiałem izolacyjnymi - tutaj pole do podpisu jest duże.
Można użyć styropianu. Tutaj zauważam jeden minus - czy drewno się nie zepsuje bez dopływu powietrza?
Można użyć wełny. Drewno oddycha tylko lambda słaba :/
Znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/aluthermo-qattro-10mm-zastepuje-24cm-styropianu-i4419963868.html
Nada się?
Jak macie to u siebie rozwiązane?

Barth3z
21-07-2014, 16:02
np. izolować nakrokwiowo.

gentoonx
21-07-2014, 17:50
...
Można użyć styropianu. Tutaj zauważam jeden minus - czy drewno się nie zepsuje bez dopływu powietrza?
...
Znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/aluthermo-qattro-10mm-zastepuje-24cm-styropianu-i4419963868.html
Nada się?...

WOW :lol: normalnie prawie jak aerogel :lol2:

Poważnie pytasz czy jaja sobie robisz?
Masz takie zastrzeżenia do styropianu, a uważasz że aluminium i to jeszcze w dwóch warstwach połączone z polietylenem czy czym tam poli- jest paroprzepuszczalne???

APZ
21-07-2014, 18:55
Wiem, że ten materiał nie jest paroprzepuszczalny. O tym pisać nie trzeba. A jak się mają te cudowne właściwości izolacyjne? Jest to możliwe?

nydar
21-07-2014, 20:05
O ile ma lambdę 10-cio krotnie lepszą od aerożelu .

APZ
21-07-2014, 20:19
np. izolować nakrokwiowo.
Poczytałem, fajna sprawa izolacja nakrokwiowa, pod względem docieplenia murłaty wersja idealna, ma też swoje minusy, których nie muszę rozpatrywać na moim etapie budowy - szalowanie stropu nad poddaszem.
Czy nie jest to tak, że każdy pcha tam jak najwięcej wełny i na tym temat się kończy?
Czy znaleźliście w jakimś dzienniku izolację murłaty styropianem?

Edit: Firma rukki ma gotowe rozwiązanie:

http://www.ruukki.pl/Produkty-i-rozwiazania/Rozwiazania-dla-budownictwa/Plyty-warstwowe/Energooszczedne-plyty-warstwowe-do-scian-zewnetrznych/Plyty-warstwowe-SP2E-PU-ENERGY

APZ
21-07-2014, 20:44
O ile ma lambdę 10-cio krotnie lepszą od aerożelu .

Można napisać porównywalną do aerożelu.
Nydar jak to jest u Ciebie?
Nikt nie chce podpowiedzieć?
Warto obijać murłatę styropianem czy lepiej dać wełnę?
Ocieplać będę jeszcze w tym roku ekipa zażyczyła sobie mokre drewno, bo tak teraz się robi.... Trochę się to jeszcze rozeschnie, wełna się podda, a w styropianie powstanie szczelina. Skosy chciałem ocieplić styropianem tylko jeszcze muszę doczytać do ile stopni C można go dawać.

gentoonx
21-07-2014, 21:12
... ekipa zażyczyła sobie mokre drewno, bo tak teraz się robi....

No z postu na post coraz ciekawsze rzeczy wypisujesz ;)

masz to, o mokrym drewnie, od tej ekipy na piśmie?

nydar
21-07-2014, 21:13
W tym sęk że twierdzą iż ich produkt ma lambdę 0,00175W/mK .Aerożel ma jedno miejsce po przecinku.

,, ekipa zażyczyła sobie mokre drewno, bo tak teraz się robi...." Drewno powinno być powietrzno suche a nie mokre. Tak się nie robi.

Ja mam szkielet z izolacją z ekofibru .To jest moim zdaniem najlepsza izolacja dla drewna.

gentoonx
21-07-2014, 21:14
Wiem, że ten materiał nie jest paroprzepuszczalny. O tym pisać nie trzeba. A jak się mają te cudowne właściwości izolacyjne? Jest to możliwe?

W świetle tego co napisałeś w pierwszym poście - co ci po tej izolacji bez paroprzepuszczalności - no i jeszcze ten ostatni tekst o mokrym drewnie sprawia że twoje pytania są lekko mówiąc całkowicie bezsensowne.

sorry, ale sam poczytaj posty po kolei i sam oceń ;)

APZ
21-07-2014, 21:33
No z postu na post coraz ciekawsze rzeczy wypisujesz ;)

masz to, o mokrym drewnie, od tej ekipy na piśmie?


W świetle tego co napisałeś w pierwszym poście - co ci po tej izolacji bez paroprzepuszczalności - no i jeszcze ten ostatni tekst o mokrym drewnie sprawia że twoje pytania są lekko mówiąc całkowicie bezsensowne.

sorry, ale sam poczytaj posty po kolei i sam oceń ;)

Ale ja się nie upieram przy danej metodzie ja szukam najlepszej w danej sytuacji. Muszę chyba zmienić tryb pisania :(
Szukałem xps i wyskoczył mi ten materiał z uwagi na "niską cenę" ;) hehe

Wracając do drewna to mnie właśnie zdziwiło, zapytałem Pani w tartaku jakiej wilgotności będzie drewno, zrobiła dziwną minę jakby pierwszy klient o to pytał. Odpuściłem następne pytanie o sezonowaniu drewna, cóż. Zapytałem wykonawcy z jakiego drewna robi. On powiedział, że z mokrego bo tak się teraz robi ( byłem w szoku ).

Pytam o ten detal, bo wykonawca pewnie nie zwróci na to uwagi.

APZ
21-07-2014, 21:41
W tym sęk że twierdzą iż ich produkt ma lambdę 0,00175W/mK .Aerożel ma jedno miejsce po przecinku.

,, ekipa zażyczyła sobie mokre drewno, bo tak teraz się robi...." Drewno powinno być powietrzno suche a nie mokre. Tak się nie robi.

Ja mam szkielet z izolacją z ekofibru .To jest moim zdaniem najlepsza izolacja dla drewna.

Zgadza się z tym R chyba, że liczyli z rsi, rse. Coś nie tak mają z tymi deklaracjami, skanowane, nie do końca przetłumaczone. Kombinują.

To się rozumie, że nie prosto z lasu czas produkcji takiej więźby to 4 tygodnie. W tym rozkrój, impregnacja ciśnieniowa, leżakowanie na wolnym powietrzu.
Taki przebieg produkcji w innych zakładach jest inny?

gentoonx
21-07-2014, 22:10
...zapytałem Pani w tartaku jakiej wilgotności będzie drewno, zrobiła dziwną minę jakby pierwszy klient o to pytał. ....

No widzisz, nawet kobieta się zdziwiła, a Ty tymi baranami chcesz więźbę robić??? 4 tygodnie to jak było świerzyną, tak świerzyną pozostanie

nydar napisał Ci jakie powinno drewno być, a TY w swoim interesie pomyśl jeszcze jak wyglądają warstwy w docieplonym poddaszu, gdzie jakie folie szczelne i przepuszczalne idą i po co, a zaraz się domyślisz jakich to baranów masz do budowy więźby

APZ
21-07-2014, 22:18
No widzisz, nawet kobieta się zdziwiła, a Ty tymi baranami chcesz więźbę robić??? 4 tygodnie to jak było świerzyną, tak świerzyną pozostanie

nydar napisał Ci jakie powinno drewno być, a TY w swoim interesie pomyśl jeszcze jak wyglądają warstwy w docieplonym poddaszu, gdzie jakie folie szczelne i przepuszczalne idą i po co, a zaraz się domyślisz jakich to baranów masz do budowy więźby

To ona powiedziała, że takie zawsze sprzedają. Wykonawca powiedział, że właśnie tylko z takich teraz montują ( nic nie wspomniałem jakie będzie )

A gdzie Ty jaką miałeś wilgotność więźby?

gentoonx
21-07-2014, 23:31
To ona powiedziała, że takie zawsze sprzedają. Wykonawca powiedział, że właśnie tylko z takich teraz montują ( nic nie wspomniałem jakie będzie )

A gdzie Ty jaką miałeś wilgotność więźby?

Zrobisz jak zechcesz: Twoja budowa, Twój dach, Twoja kasa - ale dla pewności poczytaj, nawet w takim miejscu jak to:
http://muratordom.pl/budowa/dachy-i-stropy/jakie-drewno-na-wiezbe-dachowa-zobacz-jak-powinna-byc-przygotowana-wiezba-na-dach,17_9423.html

kamilb1987b
15-08-2014, 18:31
Zastanawiam się jak poprawnie zaizolować murłatę. Można podejść na dwa sposoby:
Odcinać mostek czyli włożyć izolację pomiędzy murłatę a wieniec. Tutaj należy zastosować XPS - najtwardszy z możliwych czyli 700 kPa ( należy zapytać KB lub projektanta na taki układ )


ostatnio też o tym myślę. na czym u Ciebie stanęło w tej sprawie?

Barth3z
22-08-2014, 07:08
Poczytałem, fajna sprawa izolacja nakrokwiowa, pod względem docieplenia murłaty wersja idealna, ma też swoje minusy, których nie muszę rozpatrywać na moim etapie budowy - szalowanie stropu nad poddaszem.
Czy nie jest to tak, że każdy pcha tam jak najwięcej wełny i na tym temat się kończy?
Czy znaleźliście w jakimś dzienniku izolację murłaty styropianem?

Edit: Firma rukki ma gotowe rozwiązanie:

http://www.ruukki.pl/Produkty-i-rozwiazania/Rozwiazania-dla-budownictwa/Plyty-warstwowe/Energooszczedne-plyty-warstwowe-do-scian-zewnetrznych/Plyty-warstwowe-SP2E-PU-ENERGY

Raczej miałem na mysli coś takiego:
http://www.hale-frost.pl/plyty-termoizolacyjne-thermano.html#1
i na to dowolna dachówka.