PDA

Zobacz pełną wersję : Ściana z cegły przy schodach



sitoo
23-07-2014, 11:24
Witajcie,
To mój pierwszy temat:wave:
Chciałabym mieć w domu przy schodach (schody podwieszane) ścianę z cegły postarzanej. Naczytałam się jednak, że podczas budowy na cegle zostają plamy z zaprawy, cementu , farb i innych, których to plam nie da się zmyć. Nie interesuje mnie zabawa w piaskowanie. Jak uważacie czy można taką ścianę czymś zabezpieczyć po jej wymurowaniu?? A może lepiej położyć płytki z cegły ciętej? Tylko z takimi płytkami to jest z kolei zabawa na kilka dni, a i robocizna droga...
Jeśli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia w tej kwestii i może coś poradzić to bardzo proszę, będę wdzięczna:)

Kasia Wojtek
23-07-2014, 11:34
Może postawić z cegły, dać czas wyschnąć, a na czas pozostałych "brudnych" robót zakryć w całości folią?

Chcesz z tej cegły postawić "drugą" ściankę przy istniejącej, czy zastąpić projektowaną? W pierwszym przypadku zabierzesz sobie spory kawałek, więc pomysł z płytkami ciętymi z cegły nie jest zły? Choć zabawy z tym będzie sporo, u siebie kładłem na jednej ściance w łazience, czeka mnie jeszcze obudowa wc i już wiem, że mi się nie chce :)

sitoo
23-07-2014, 11:42
Chciałabym zastąpić zaprojektowaną ściankę, ścianką z cegieł (czy jest to możliwe, bez wprowadzania jakichś zmian w projekcie? - przepraszam, jestem świeża w te klocki). Ściana jest duża więc budowa z płytek mi się nie uśmiecha. Chciałabym obudować również cegłami kominem, ale też nie wiem czy to się da zrobić?

Kasia Wojtek
23-07-2014, 12:27
Czy możesz zastąpić ścianę cegłami zapytać musisz raczej projektanta, tym bardziej, jeśli ta ściana ma jakieś znaczenie konstrukcyjne - jeśli jest działówką na której nic nie będzie montowane, pewnie problemu nie będzie; technicznego, czy taka zmiana wymaga zmiany w projekcie zwyczajnie nie wiem.
O kominek zapytaj w odpowiednim dziale, albo jeszcze lepiej poszukaj w nim odpowiedzi, bo już była. A mówiąc krótko - możesz. Jak - niech "przemówią" fachowcy ;-)

sitoo
23-07-2014, 12:46
Dzięki

Elfir
23-07-2014, 19:22
ja mam u siebie działówkę z klinkieru.
Zabezpieczaliśmy na czas tynkowania i wylewek folią.