PDA

Zobacz pełną wersję : Stopień schodowy SPLIT



woytheck
24-07-2014, 10:11
Witam serdecznie. Stoję przed dylematem budowy w moim domu nowego wejścia (schodów).
Różnica poziomów do krawędzi dolnej drzwi od ziemi to około 50 cm.
Jedną z opcji jaką bierzemy pod uwagę to właśnie budowa wejścia ze stopni splitowych marki LIBET.

Fachowiec chce je położyć na wcześniej przygotowanej podsypce utwardzonej + suchy beton.

Moje pytanie jest następujące, czy ktoś z Was ma coś w tym temacie do powiedzenie? Czy takie schody są trwałe, na co zwrócić uwagę?

Wybraliśmy te schody z racji tego, iż nie chcemy robić wylewki + kafelki, tylko na gotowo bez kombinowania ładny "kamień".
Stopni będzie około 20 sztuk, na samej górze płyty tarasowe (jeszcze nie wybraliśmy).

Poniżej zdjęcie jak ów schody wyglądają

271510

odaro
27-07-2014, 09:24
Witam serdecznie. Stoję przed dylematem budowy w moim domu nowego wejścia (schodów).
Różnica poziomów do krawędzi dolnej drzwi od ziemi to około 50 cm.
Jedną z opcji jaką bierzemy pod uwagę to właśnie budowa wejścia ze stopni splitowych marki LIBET.

Fachowiec chce je położyć na wcześniej przygotowanej podsypce utwardzonej + suchy beton.




Moje pytanie jest następujące, czy ktoś z Was ma coś w tym temacie do powiedzenie? Czy takie schody są trwałe, na co zwrócić uwagę?

Wybraliśmy te schody z racji tego, iż nie chcemy robić wylewki + kafelki, tylko na gotowo bez kombinowania ładny "kamień".
Stopni będzie około 20 sztuk, na samej górze płyty tarasowe (jeszcze nie wybraliśmy).

Poniżej zdjęcie jak ów schody wyglądają

271510


Te schody na zdjęciach to co to dokładnie jest i jakiej firmy? Czy to jest na pewno Libet.?

Sam również kombinuje jak wykonać takie schody tylko ja mam do pokonania wysokość 90cm.

Pytałem wielu ludzi i różnych forach.

Najsensowniej jest wylać żelbetowe murki oporowe lub wykonać donice które będą stanowiły opór żeby schody z czasem się nie rozjechały.

Potem środek zasypujesz zagęszczonym piaskiem i układasz stopnie blokowe albo płyty betonowe jakie chcesz.