PDA

Zobacz pełną wersję : domek 50-70m do 150tys



wojtinio1910
24-07-2014, 10:48
witam wszystkich forumowiczów !! mam pytanie czy realne jest postawienie domku za do 150tys zl??chodzi mi o sama budowe i wykonczenie wewnatrz , bez kosztow dzialki pozwolen itd.

Chcialbym wybudowac domek w cenie mieszkania zastanawiam sie nad tymi 3ma projektami:

http://www.mgprojekt.com.pl/zosia?utm_source=AdWords&utm_medium=CPC&utm_campaign=AdWords_Zosia&gclid=CJTqnPPT3b8CFY_ItAodmm4Amg


http://www.mgprojekt.com.pl/sosenka?utm_source=AdWords&utm_medium=CPC&utm_campaign=AdWords_sosenka&gclid=CNeilozU3b8CFW3JtAod_z8ANw


http://projekty.muratordom.pl/projekt_pod-tecza-wariant-ii,2859,0,0.htm

po wstepnych rozmowach z budolancami jeden zaproponowal mi cene za robocizne domu zosia 19tyszl w to wchodzi fundamenty stawianie stau zerowego, do stanu surowego zamknietego z dachem i oknami. Co o tym myslicie???

co do domu Sosenka to firma powiedziala mi za stan deweloperski 120tys

Jak myslicie wyrobil bym sie w kwocie 150tys na wykonczenie ktoregos z tych domków najbardziej podba mi sie zosia tylko zastanawiam sie czy nie stane z budowa z powodu wyczerpania sie funduszy.

dodam ze na dzialce nie mam gazu , kanalizacja bd w przyszlym roku , jakie rozwiazania mi proponujecie w miare tanie i spr.

Dodam takze ze budowe planuje rozpoczac w kwietniu , bede mial wtedy 3 miesiace urlopu aby wszystkim sie zajac . dopilnowac itd. Myslalem tez o tym aby zrobic co bede mogl samemu , ale na budowalnce sie za brdzo nie znam , Pozostaja jedynie chęci...

dodam ze mieszkam w woj mazowieckim pod Radomiem.
pozdrawiam i prosze o cenne rady

perm
24-07-2014, 18:37
Zdecydowanie najtańszy będzie ten "Pod tęczą". Jednocześnie jednak najmniej wygodny. Salon z kuchnią o wielkości 20m2 to maleństwo. Zosia jest fantastycznie rozplanowana. 3 sypialnie na tak małej powierzchni, łazienka, dodatkowo WC i jeszcze pomieszczenie gospodarcze się zmieściło. Salon połączony z kuchnią tez nie sprawia wrażenia małego. Metodą gospodarczą czyli wynajmując fachowców i trochę robiąc samemu każdy z tych projektów powinien bez problemu zostać wykonany za te 150 tyś. Zosia jednak chyba tylko do stanu surowego zamkniętego. gdybym miał zdecydować, bez wahania wybrałbym Zosię. Wolałbym trochę więcej zapłacić ale mieć jaki taki komfort. Tam jest jedna sypialnia więcej więc, jeżeli jej nie potrzebujesz możesz z niej zrobić gabinet/pokój gościnny. Dwa pozostałe domki to klitki. Mimo wszystko jednak lepsze od małego mieszkania w bloku.

wojtinio1910
25-07-2014, 07:37
WITAM CO DO ZOSI WIEC TAK:

BYLEM NA WSTEPNEJ ROZMOWIE U BUDOWLACA I WYCEIL MI TO NAST:
ROBOCIZNA 19TYS ZL WYLEWANIE FUNDAMENTÓW STAN SUROWY , POLOZENIA DACHU
MATERIAL 36 TYS PLUS DACH OK 10 TYS
ZA OKNA MUSIALBYM ZAPLACIC OK 7 TYS
WYCHODZI OK 72 TYS ZA STAN SUROWY ZAMKNIETY
LICZĄC Z ZAPASEM NIECH BEDZIE 80 TYS .cHOCIAZ , FAHOWIEC LICZAC MI KOSZT MATERIALU POLICZYL Z DUZYM ZAPASEM.
CZY BYLBYM W STANIE GO WYKONCZYC ZA OK 70 TYS?? WIEKSZOSC PRAC ROBIL BYM SAM , WZIALBYM JEDYNIE KOGOS DO POLOZENIA TYNKOW .
A CO DO STANDARDU WYKONCZEN TO POLOZYLBYM PANELE ZA OK 5TYS ZL , PLYTKI PO OK 30ZLM
MEBLE KUCHENNE ZA OK 2TYS PRALKE LODÓWKE TV TAKIE RZECZY POSIADAM
NIE WIEM ILE POLICZYC NA BUDOWE SZAMBO , JEGO PODŁCZENIE , ROZPROWADZENIE WSZYSTKICH INSTALACJI W DOMU CZY OK 20-25TYS BY STARCZYLO?? PIEC ZWYKLY STANDARD NA WEGIEL LUB EKOGROSZEK DO 4TYS.

Elfir
25-07-2014, 15:20
tak mały domek to tylko prąd.
Przecież kotłownia na paliwo stałe + komin zezre ci budżet i zajmie miejsce!

Bracianka
25-07-2014, 16:33
Nasi znajomi wybudowali Zosię, w 150 tys. się nie zmieścili, racze w ok. 170 tys. Fajny mały domek, choć mam kilka uwag. Te sypialnie to straszne klitki, znajomi zrobili z tych trzech maleństw dwa pokoje i mają zdecydowanie lepie Poza tym komin w salonie miejsce tylko zajmuje, nie wyobrażam sobie tam kominka.

Elfir
25-07-2014, 17:26
domek z poddaszem o wielkości 50-80m2 to wogóle funkcjonalna pomyłka.
Przy takiej wielkości tylko parterówki.

gentoonx
25-07-2014, 17:47
domek z poddaszem o wielkości 50-80m2 to wogóle funkcjonalna pomyłka.
Przy takiej wielkości tylko parterówki.

wiesz, bogaci maja różne zboczenia i dewiacje, nigdy nie wiadomo któremu wpadnie do łba wybudowanie takiej luksusowej budy dla psa z antresolą :)

Kwitko
25-07-2014, 21:54
Nie wiem czy w Zosi zmieści się piec na eko. Domek fajny ale za 150 tys może być ciężko,. Ma 90 m2 zabudowy to więcej niż nasz. My za 150 tys. sie wprowadziliśmy ale robiąc wszystko samemu. Jeżeli prace zlecone nie ma szans. Te dwa mniejsze może by sie udało. Nie wnikam co komu potrzebne, nawet w budzie można być szczęśliwym :) Ja wolałabym taką właśnie bude na własnej działce niż mieszkanie w bloku o tej samej powierzchni.

Kal_b_E
27-07-2014, 11:28
Proponuję skorzystać z kalkulatora kosztów budowy (http://kalkulatorybudowlane.pl/budowa/) domu, ale myślę, że za 150 000 zł będzie bardzo ciężko. Chociaż mały domek z bardzo dużym wkładem własnej pracy może udałoby się zrobić

http://kalkulatorybudowlane.pl/budowa/

wojtinio1910
28-07-2014, 06:47
Nasi znajomi wybudowali Zosię, w 150 tys. się nie zmieścili, racze w ok. 170 tys. Fajny mały domek, choć mam kilka uwag. Te sypialnie to straszne klitki, znajomi zrobili z tych trzech maleństw dwa pokoje i mają zdecydowanie lepie Poza tym komin w salonie miejsce tylko zajmuje, nie wyobrażam sobie tam kominka.


a mozesz mi powiedziec jaki system ogrzewania zamontowali i ile ich kosztowal??? Jaki system ogrzewania byscie polecili do tego domu , tani w instalacji , dom bedzie dosc dobrze ocieplony , na dzialce nie ma gazu.

Ja mysle ze powinienem sie zmiescic w tej kwocie ewentalnie troche ja przekroczyc , lub nie wykanczac wszytskich pokoi teraz .

Na chwile obecna dostalem jeszce lepsza oferte ; roboizna stanu surowego zamknietego z pokryciem dachu pap i deskowanem i z postawieniem wiezby 12-15 tys zl w tym polozenie blachodachowki. to chyba dosc korzystna oferta ??

koszt materiałów bez pokrycia dachu blachodachówka wycenili na ok 36tys zl razem z papa i deskowaniem

na blachodachówke its licze ok 10 tys zl .
to powinno mi wyjsc kolo ok 60 -65tyszl
razem z drzwiami i oknami kolo 70-72tyszl
Do tego chcialbym jeszce podlaczyc elektryke i hydraullike wode , zrobic szamb itd. A reszta prac zabrac sie w pozniejszym terminie. Wykonczeniówke zrobi mi kolega bardzo niedrogo.

Salah
28-07-2014, 07:18
fajna ta zośka , za takie pieniądze mieć własny dom ! bardzo fajna opcja

a może zamiast blachodachówki na razie sama papa a potem np gont który sam będziesz mógł położyć.

domza150tysiecy_pl
21-12-2015, 19:44
Na lato 2016 startuje z domem modelowym. Projekt już na ukończeniu. Warunki są trzy. Własny grunt, budowa systemem gospodarczym (we własnym zakresie) oraz kwota 150 tys. więcej informacji na www.domza150tysiecy.pl

tom.pk
25-12-2015, 20:36
Na lato 2016 startuje z domem modelowym. Projekt już na ukończeniu. Warunki są trzy. Własny grunt, budowa systemem gospodarczym (we własnym zakresie) oraz kwota 150 tys. więcej informacji na www.domza150tysiecy.pl
Dom o wymiarach 12x10m ma 92m2 ścian zewnętrznych?
2,5m3 betonu na wieniec + pompa 600zł ?
82m3 piasku + koparka 1500zł?
Bardzo to optymistyczne.

Frofo007
28-12-2015, 06:11
Na Twoim miejscu w tak małym domu rozważyłbym technologię murowaną z silikatów i grzanie kablami na prąd w nocnej taryfie. Komin + kotłownia w tak małym domu to pomyłka.