PDA

Zobacz pełną wersję : Parkiet merbau dobór chemii



aiki81
24-07-2014, 20:46
Witam serdecznie,
jestem w trakcie planowania remontu mieszkania. Na podłogę chciałem położyć parkiet merbau (mozaika przemysłowa ok120m2). Jako chemia zostały mi polecone takie oto produkty:

grunt Artelit PB-230 +SU 2-sklad.
klej Artelit PB-890 9+1kg 2-sklad.
Fugenkitt losung szpachla
Prime Prime Intence podklad
Bona Mega 5L lakier polysk



Chciałem się zapytać obecnynch na forum ekspertów i użytkowników, czy są to produkty godne polecenia. Przy kilku tys. za drewno nie chciałbym dobrać złej chemii.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.

jarekkur
26-07-2014, 22:03
Witam serdecznie,
jestem w trakcie planowania remontu mieszkania. Na podłogę chciałem położyć parkiet merbau (mozaika przemysłowa ok120m2). Jako chemia zostały mi polecone takie oto produkty:

grunt Artelit PB-230 +SU 2-sklad.
klej Artelit PB-890 9+1kg 2-sklad.
Fugenkitt losung szpachla
Prime Prime Intence podklad
Bona Mega 5L lakier polysk



Chciałem się zapytać obecnynch na forum ekspertów i użytkowników, czy są to produkty godne polecenia. Przy kilku tys. za drewno nie chciałbym dobrać złej chemii.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.

są bardzo dobre. Potrzebny teraz wysokiej klasy fachowiec.

aiki81
27-07-2014, 22:25
Dzięki za odpowiedź.
Po konsultacji zmieniłem lakier na Bona wave. Mam nadzieję, że nie na gorsze :-)
Fachowiec jest, czy wysokiej klasy to się okaże. Tutaj moje kolejne pytanie. Co wybacza lepiej nidoskonałosci podłoża (mozaika, czy deska merbau).
Samo mieszkanie jest suche (klimatyzowane). Równosć podłogi będę mógł zmierzyć dopiero za kilka tygodni a materiały muszę niestety już teraz zamówić...

E*ąb
03-09-2014, 15:00
Polecam wypróbować środki do montażu oraz pielęgnacji firmy Dąbex:
- syntentyczny klej DBX 52
- hybrydowy klej DBX Elastik
- poliuretanowy klej DBX 2K-PU.
Całościowa oferta znajduję się na www.parkietydabex.pl

Morisonn
07-09-2014, 16:42
Co do produktów Bony to możesz być w 100% pewien, że są z najwyższej półki. Bona Wave to moim zdaniem dobry wybór m.in dlatego, że nie ma tego specyficznego nieprzyjemnego zapachu ;) Dokonałeś słusznej decyzji. Na drewnie nie warto oszczędzać bo można przez to utracić jego piękno ;)

Neono
29-09-2014, 19:04
skoro decydujesz się na taką inwestycję jaką jest drewniana podłoga, to warto postawić na najwyższą jakość produktów. Stosowałem lakier Bona Wave ze względu na moje alergiczne dzieci i żonę. Jakości Bony możesz być pewny, mają profesjonalne produkty, co dla mnie ważne oferują całą serię do pielęgnacji, od podkładu, lakieru po środki do czyszczenia drewna, których także używamy w domu. Drewno nie rysuje się, nie ma żadnych przebarwień, zacieków itd.

jarekkur
30-09-2014, 22:08
są bardzo dobre. Potrzebny teraz wysokiej klasy fachowiec.
nie kupuj na tym etapie zadnej chemii. Parkieciarz po sprawdzeniu podłoza, oceni sytuację i dobierze odpowiednie materiały. Mozaika lepiej dopasowuje sie do podłoza i z mniejszą siłą na nie działa.