PDA

Zobacz pełną wersję : Weryfikacja elewacji



pillproof
24-07-2014, 22:47
Możecie spojrzeć czy taka obróbka wokół okien jest ok? Kojarzę, że styropian powinno się ciąć w kształt litery L. Jaki to ma wpływ i na co?
271698

I czy bonie lepiej robić boniarką czy nakłądać styro 2cm? W szczeliny chcę włożyć profile pcv do boni- to będzie ok?

fighter1983
25-07-2014, 08:13
nie jest to jakis razacy blad - ale jest.
nie powinno wystepowac zadne przedluzenie wzdluz pionowej ani poziomej linii otworu w murze.
Ma to wplyw na powstawanie ewentualnych pekniec w warstwie zbrojacej - przenoszonych pozniej na tynk. Oczywiscie stosuje sie tu zbrojenie diagonalne w warstwie zbrojacej - nie mniej jednak - tak nie powinno byc.
Na szczescie jest to niewielki blad i dobrze zrobione zbrojenie - rozwiaze lub zminimalizuje problem.
Bonie - zdecydowanie lepiej wycinac w jednej warstwie styropianu niz doklejac styropian na styropian.

pillproof
25-07-2014, 12:23
Dzięki,
czekam na wzornik ;)

Możesz jeszcze spojrzeć na ten wątek?
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?228870-Ocena-dachu-realizacja-w-trakcie&p=6562277#post6562277
Mam problem z lukarną... może masz jakiś pomysł jak od strony elewacji to rozwiązać?

EWBUD
25-07-2014, 17:56
nie jest to jakis razacy blad - ale jest.
nie powinno wystepowac zadne przedluzenie wzdluz pionowej ani poziomej linii otworu w murze.
Ma to wplyw na powstawanie ewentualnych pekniec w warstwie zbrojacej - przenoszonych pozniej na tynk. Oczywiscie stosuje sie tu zbrojenie diagonalne w warstwie zbrojacej - nie mniej jednak - tak nie powinno byc.
Na szczescie jest to niewielki blad i dobrze zrobione zbrojenie - rozwiaze lub zminimalizuje problem.
Bonie - zdecydowanie lepiej wycinac w jednej warstwie styropianu niz doklejac styropian na styropian.


Racja - dać mu wódki :)

pillproof
05-08-2014, 21:07
Możecie jeszcze spojrzeć na kolejne foty?
Zastanawia mnie czy może to być:
1. Styropiany kładzione z przesunięciem, ale gdzieniegdzie chłopaki uzupełniali docinkami i te przeskoki są b. małe- nie będzie to powodowało pęknięć?
2. Czy miejsca gdzie łączą się płyty też powinno się kołkować?

273386

273387

fighter1983
06-08-2014, 05:03
Możecie jeszcze spojrzeć na kolejne foty?
Zastanawia mnie czy może to być:
1. Styropiany kładzione z przesunięciem, ale gdzieniegdzie chłopaki uzupełniali docinkami i te przeskoki są b. małe- nie będzie to powodowało pęknięć?
Widać to zwłaszcza koło okien i w ostatniej warstwie na samej górze.
2. Czy miejsca gdzie łączą się płyty też powinno się kołkować? Na zdjęciach widać jak zaczęli kołkować i biją tylko w płytach.
3. Dziś padał u nas deszcz... czy swieży klej się nie odczepi i co z płytami, które są już przyklejone 4 dni temu- to co wpłynęło pomiędzy styro a ścianę zdąży odparować nim to zarzucą siatką z klejem?

273386

273387

273388

273389

273390

Gratis chcesz miec inspektora nadzoru.
Jest ok, to poki co. drobne niedociagniecia, ale odnosze wrazenie, ze szukasz dziury w calym zeby na koniec nie zaplacic w calosci wykonawcy.. jezeli bledne to przepraszam.
Poki co wyglada niezle.

pillproof
06-08-2014, 06:22
Gratis chcesz miec inspektora nadzoru.
Jest ok, to poki co. drobne niedociagniecia, ale odnosze wrazenie, ze szukasz dziury w calym zeby na koniec nie zaplacic w calosci wykonawcy.. jezeli bledne to przepraszam.
Poki co wyglada niezle.

Skądże! Moi wykonawcy są ok i buduja u nas ciagle od listopada. Za dodatkowe roboty im doplacam i raczej nie wyzyskuję- nie chodzi mi w tym o kasę. Nie chcę po prostu na wiosne poprawek robić. A czytając FM widzę masę wpadek i problemów budowlanych- chociazby z grafitowym styro, stąd moja ostrożność. Ale dzięki za opinię- bede spokojniejsza :)

Rupi80
26-08-2014, 21:02
Przepraszam za wcinkę w cudzym wątku ale dlaczego większość kołkuje styro inaczej niż zalecenia systemowe? Dwa kołki w środku płyty to wersja przeznaczona do płyt z frezem. Z prostymi końcami powinno być w narożach płyt więc pytanie czemu mało kto tak robi? Oszczędność na kołkach?

mitch
26-08-2014, 22:36
Przepraszam za wcinkę w cudzym wątku ale dlaczego większość kołkuje styro inaczej niż zalecenia systemowe? Dwa kołki w środku płyty to wersja przeznaczona do płyt z frezem. Z prostymi końcami powinno być w narożach płyt więc pytanie czemu mało kto tak robi? Oszczędność na kołkach?
Jeszcze więcej oszczędzają Ci, co nie kołkują wcale.

pillproof
27-08-2014, 20:09
Musieliśmy zmienić wykonawcę elewacji- niestety, bo dom budowali świetnie... Facet z drugiej ekipy odradza kołki jak dom jest wysoki do 6m. Nasz ma 10 i jeden z wyższych w sąsiedztwie, więc kołki dajemy (metalowe).

Zmiana wykonawcy to niestety nie moje przewrażliwienie- po położeniu kleju i 100m2 tynku na ogniomurze widać było 11 pionowych pasów po siatce, których nie dało się nie zauważyć i tragiczne zatarcie struktury tynku :/ Dzwoniłam do caparola i potwierdził złe położenie elewacji... ehh.. trzeba było poprawić i na świeżutką ściankę znowu klej+grunt+tynk. fighter1983- na początku września wznawiamy dostawę nqg :))

EWBUD
29-08-2014, 10:20
Musieliśmy zmienić wykonawcę elewacji- niestety, bo dom budowali świetnie... Facet z drugiej ekipy odradza kołki jak dom jest wysoki do 6m. Nasz ma 10 i jeden z wyższych w sąsiedztwie, więc kołki dajemy (metalowe).

Zmiana wykonawcy to niestety nie moje przewrażliwienie- po położeniu kleju i 100m2 tynku na ogniomurze widać było 11 pionowych pasów po siatce, których nie dało się nie zauważyć i tragiczne zatarcie struktury tynku :/ Dzwoniłam do caparola i potwierdził złe położenie elewacji... ehh.. trzeba było poprawić i na świeżutką ściankę znowu klej+grunt+tynk. fighter1983- na początku września wznawiamy dostawę nqg :))

No cóż... początek był niezły... :)
Każdemu "budowlańcowi" wydaje się, że zrobi elewację: jak dom umurowałem , to ne dam rady zrobić elewacji? hm... to trochę inny rodzaj pracy i bez doświadczeia ciężko dobrze "ulepić" :)

fighter1983
31-08-2014, 14:27
Musieliśmy zmienić wykonawcę elewacji- niestety, bo dom budowali świetnie... Facet z drugiej ekipy odradza kołki jak dom jest wysoki do 6m. Nasz ma 10 i jeden z wyższych w sąsiedztwie, więc kołki dajemy (metalowe).

Zmiana wykonawcy to niestety nie moje przewrażliwienie- po położeniu kleju i 100m2 tynku na ogniomurze widać było 11 pionowych pasów po siatce, których nie dało się nie zauważyć i tragiczne zatarcie struktury tynku :/ Dzwoniłam do caparola i potwierdził złe położenie elewacji... ehh.. trzeba było poprawić i na świeżutką ściankę znowu klej+grunt+tynk. fighter1983- na początku września wznawiamy dostawę nqg :))
Szkoda ze tak wyszło. Rozumiem ze pierwsza partia byla IDE mnie? Przepraszam nie kojarze nick-naxwisko. Zrobimy jakiś rabat w tej sytuacji większy jak się uda

pillproof
02-09-2014, 12:37
Tak od Ciebie- dostawa do Rumi :)

pillproof
30-11-2014, 12:30
Uwielbiam wyszukiwać sobie problemy ;)
Wiecie może czemu wieje przez ściany? Pracujemy sobie na poddaszu a tu po policzku dmucha mi wiatr z pomiędzy pustaków, tak że gasi ognień z zapalniczki?! Wtedy był akurat wietrzny dzień, no ale chyba tak nie po winno być, bo przecież ciepło zamiast być zatrzymane na izolacji wyleci sobie pod podbitkę.
Nie mam jeszcze tynków, mury są z ytonga energo 24 cm+ 15 styropian grafitowy klejony na placki + co drugi rządek mieli mi odcinać pianką pola- tak żeby powietrze stało a nie hulało pomiędzy ścianą a styropianem, ale pewności nie mam, bo akurat przy tym jak robili tą część domu mnie nie było. Listw startowych nie używali.
Można coś z tym zrobić?

fighter1983
30-11-2014, 12:35
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?232600-Fighter1983-opuszcza-forum-i-przechodzi-w-tryb-czytelnika&p=6689898#post6689898

מרכבה
30-11-2014, 13:26
Przepraszam za wcinkę w cudzym wątku ale dlaczego większość kołkuje styro inaczej niż zalecenia systemowe? Dwa kołki w środku płyty to wersja przeznaczona do płyt z frezem. Z prostymi końcami powinno być w narożach płyt więc pytanie czemu mało kto tak robi? Oszczędność na kołkach?

Kleić się powinno całą powierzchnią płyty, co Ci z kołków które są wkładane w otwory .. wiercone udarem w BK.. kołkować ..
domów jednorodzinnych.. to tylko echa minionych lat .. gdzie placki stanowiły 20%

djbzyk
04-12-2014, 19:17
Kleić się powinno całą powierzchnią płyty, co Ci z kołków które są wkładane w otwory .. wiercone udarem w BK.. kołkować ..
domów jednorodzinnych.. to tylko echa minionych lat .. gdzie placki stanowiły 20%

co do kolkow to przed włozeniem mozna wstrzelic troche piany montazowej w otwor, wtedy kolek bedzie sie trzymal,

djbzyk
04-12-2014, 19:25
Uwielbiam wyszukiwać sobie problemy ;)
Wiecie może czemu wieje przez ściany? Pracujemy sobie na poddaszu a tu po policzku dmucha mi wiatr z pomiędzy pustaków, tak że gasi ognień z zapalniczki?! Wtedy był akurat wietrzny dzień, no ale chyba tak nie po winno być, bo przecież ciepło zamiast być zatrzymane na izolacji wyleci sobie pod podbitkę.
Nie mam jeszcze tynków, mury są z ytonga energo 24 cm+ 15 styropian grafitowy klejony na placki + co drugi rządek mieli mi odcinać pianką pola- tak żeby powietrze stało a nie hulało pomiędzy ścianą a styropianem, ale pewności nie mam, bo akurat przy tym jak robili tą część domu mnie nie było. Listw startowych nie używali.
Można coś z tym zrobić?

to zalezy jak styropian byl dociety czy miedzy krokwie i pod skosem czy inaczej, przypuszczam ze jest nie dokladnie dociety i dlatego wieje. styropian powinien byc klejony na "obwodke" a nie na placki, a szczeliny miedzy plytami powinny byc pianowane cale. tzn dookola, z styropian grafitowy przeciera sie tarkiem przed klejeniem, inaczej moze odpasc :D

pillproof
04-12-2014, 22:15
to zalezy jak styropian byl dociety czy miedzy krokwie i pod skosem czy inaczej, przypuszczam ze jest nie dokladnie dociety i dlatego wieje. styropian powinien byc klejony na "obwodke" a nie na placki, a szczeliny miedzy plytami powinny byc pianowane cale. tzn dookola, z styropian grafitowy przeciera sie tarkiem przed klejeniem, inaczej moze odpasc :D

Od mądrych ludzi z tego forum już się nauczyłam, że aby działała wentylacja tak chciana czy też nie... musi być wlot i wylot powietrza, więc nawet jakby koło krokwi gdzieś tam niespecjalnie dokleili to nie powoduje to faktu, że pewnie gdzieś jest izolacja nieszczelna skoro tak wieje. Połączenia też były piankowane.
Ta ściana akurat szczytowa i mam styro po same deskowanie dachu. Klej miałam specjalny- taki typowo do grafitu, była próba i bez tarkowania się pięknie trzymało. Do tego mamy też kołki metalowe, więc o samo odpadnięcie się nie boję.
Za to klejenie na obwódkę rozważałam na samym początku, ale przy naszych 700 m2 elewacji klejenie na obwódkę pocisnęłoby nas ostro po kieszeni. Stąd mój pomysł na obklejanie na obwódkę, ale np. 10 płyt, a nie pojedynczej, jednak ekipa pewnie i tego nie zrobiła :/

fighter1983
04-12-2014, 22:46
Masakra jakas z ta Twoja elewacja, przygody na krotka ksiazke powoli sie robia. Proba szczelnosci nadcisnieniowej z wykorzystaniem dymu. Inaczej tego nie znajdziesz, no chyba ze fartem. Jedyny plus - znajdziesz pewnie jeszcze kilka miejsc.
Wspolczuje

FAST ADAM
09-12-2014, 10:29
Nie zgodzę się, że jest to niewielki błąd. Wszystko zależy od wielkości otworów okiennych. W tym przypadku potwierdzam, że jeśli diagonale będą założone poprawnie to warstwa zbrojąca będzie posiadała odpowiednią grubość to spękania nie powstaną. Nie mniej jednak , w przypadku jakiejkolwiek reklamacji podczas odkrywki producent odrzuci jej zasadność w przypadku takiego zamocowania styropianu.

fighter1983
12-12-2014, 23:09
tutaj tez zawedrowal...