PDA

Zobacz pełną wersję : podłączenie (ponowne) wody do działki budowlanej



fleelf
25-07-2014, 08:37
Witam, nie znalazłem takiego tematu, dlatego pytam.
Jestem posiadaczem działki budowlanej, nieuzbrojonej, sąsiedzi organizują podłączenie wody do działek (około dwudziestu), sam w planie mam budowę, ale dopiero za około 10 lat dlatego na razie nie chciałbym wchodzić w koszty, ponieważ nie mam na to teraz kasy.
Teraz moje pytanie, gdybym chciał podłączyć się po tych 10 latach - o ile drożej wyjdzie mnie ta inwestycja?

Dodam jeszcze, ze w chwili obecnej koszt to ok 3000 zł (z projektem), zastanawia mnie o ile wiecej trzeba zaplacic, gdy nie wezmie sie udzialu w tej imprezie teraz, tylko potem, gdy już wszystko bedzie podłączone do innych działek ?

niktspecjalny
25-07-2014, 11:36
Teraz moje pytanie, gdybym chciał podłączyć się po tych 10 latach - o ile drożej wyjdzie mnie ta inwestycja?

Jak piszesz coś na FM to nie gul-gaj niczego z procentami bo potem wychodzą takie głupoty.:cool:.Za dziesięć lat najlepiej zapytaj ,wtedy będziesz miał 100% pewności co do ceny za taką inwestycję.

fleelf
25-07-2014, 11:47
Może nie do końca sprecyzowałem.... mam niewielką szansę pokryć tą inwestycję teraz o ile koszt podłączenia w przyszłości będzie zbyt duży w porównaniu do zbiorowego podłączenia wody teraz. Na dziś jak wygląda taka różnica? Czy samodzielne podłączenie do istniejącej sieci wodnej będzie bardziej kosztowne, niż w przypadku zbiorowego podłączenia?

gentoonx
25-07-2014, 14:07
NS dobrze ci napisał, podobno nie ma głupich pytań, ale twoje niestety jest durnowate...

ale żebyś się nie czuł, że normalni ludzie Cie zlewają to powiem:
będzie droższe o:
projekt, indywidualne kopanie, koszt inwentaryzacji (geodeta), wzrost kosztu usług i wielkość inflacji pieniądza przez 10lat

ale takie rzeczy to nawet dziecko w 5 klasie podstawówki już wie

jajmar
25-07-2014, 14:25
Sąsiedzi oraganizują to nie ma że boli masz działką powinieneś płacić. Chcesz żeby oni pokryli koszty wodociąga a ty potem krótki odcinek przyłacza? Sprytne ale na 99% sąsiedzi nie odpuszczą kasy czy teraz czy za 10 lat.

Nefer
25-07-2014, 17:02
Może nie do końca sprecyzowałem.... mam niewielką szansę pokryć tą inwestycję teraz o ile koszt podłączenia w przyszłości będzie zbyt duży w porównaniu do zbiorowego podłączenia wody teraz. Na dziś jak wygląda taka różnica? Czy samodzielne podłączenie do istniejącej sieci wodnej będzie bardziej kosztowne, niż w przypadku zbiorowego podłączenia?

Tak, będzie 10 razy drożej, bo inflacja (a co, tak se powróżyłam, nie można ???? :) :lol2:. Jesli za 10 lat będziesz budował dom to i tak koszt podłączenia - jaki by nie był - będzie kropeleczką w morzu wydatków. Więc śpij spokojnie.

gentoonx
25-07-2014, 17:22
...Więc śpij spokojnie.

O właśnie - śpij spokojnie, nieszczęsny ;)

niktspecjalny
25-07-2014, 17:44
O właśnie - śpij spokojnie, nieszczęsny ;)

Lubię jak ktoś z sensem tłumaczy nieszczęsnemu by spał spokojnie.:yes:;)