PDA

Zobacz pełną wersję : Murek przy schodach - jak go ocalic?



baustellka
27-07-2014, 11:08
Fachowcy, Pracusie, Pionierzy!

Do mego domu prowadza schody. Po dwoch stronach znajduja sie betonowe murki ze skosami (przed 10 laty nowo postawione), ktore nie zostaly do tej pory wykonczone i....efekty widac. Krusza sie, odpadaja kawalki.
Jak mam zapobiec ich dalszej degradacji i wziac sie za ich odbudowe? Chec dzialania i motywacja jest:) Dodam jeszcze, ze murki znajduja sie od strony polnocno- zachodniej, pobokach zachodza czarnym nalotem. Czym zaimpregnowac reszte by opady i mrozy nie powodowaly dalszemu rozpadowi? Dolaczam zdjecia dla lepszej orientacji.

Baustellka

Jakuboski
27-07-2014, 19:39
obłożyć styropianem i zaciągnąć tynkiem

baustellka
27-07-2014, 19:47
Styropian? Na zewnatrz??

End_riu
28-07-2014, 21:17
Tak jak przy dociepleniu.

baustellka
28-07-2014, 21:27
Rozumiem. Ale czy nie musze skuc najpierw uszkodzonego?

Nefer
29-07-2014, 15:35
Tak - i wtedy ten styropian odpadnie Ci razem z tynkiem :) Skuć, uzupełnić ubytki i dopiero kombinować nad zabezpieczeniem.

baustellka
30-07-2014, 15:16
Tak - i wtedy ten styropian odpadnie Ci razem z tynkiem :) Skuć, uzupełnić ubytki i dopiero kombinować nad zabezpieczeniem.

Nefer,
tez uwazam, ze tak bedzie rozsadnie. Tylko najgorsze, ze jak wezme sie do skuwania to...moze mi odpasc caly murek:) No, ale chyba innej rady nie ma, inaczej nie ma sensu klasc nowego tynku. Czy po skuciu musze zagrunotwac stary murek, nimzaczne uzupelniac ubytki? I czym najlepiej zabiezpieczyc przed mrozem i deszczem? Srodkow na rynku jest wiele.. Dodam, ze tak szybko nie wykoncze tych schodow i musza jeszcze "chwile" postac, jak stoja.
Pozdrawiam.

diplodok
30-07-2014, 19:26
Aż się boję o swoje murki... podziemny fragment mam zabezpieczony styropian + mazidło + folia kubełkowa ale na wierzchu też beton i deszczyk na niego leci i słonko świeci... pewnie się posypie za jakiś czas a elewacja dopiero za rok, może dwa...

No ale do rzeczy. Ja proponuję identycznie jak poprzednicy. Skuć co jest do skucia. Jak fragmenty są odparzone to i tak odlecą. Uzupełnić jakąs porządną szpachlą i na to styropian, siatka i tynk.

baustellka
30-07-2014, 20:08
Dziekuje za coraz jasniejsze porady :) Mam jeszcze pytanie co do styropianu: jakiej powinine byc grubosci ?
I co jeszcze mnie nurtuje: jesli te dolne murki obrobie (pogrubie) styropianem, to musze i to samo zrobic z murkami (zdrowymi) polozonymi wyzej. Inaczej bedzie widoczna roznica w grubosci. Murki ida wzwyz, jak schody, a jest ich sporo..... :bash: